wibako

ceńmy się Panowie

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Postprzez Dz0rdasz » 11 Mar 2008 21:26

rafik napisał(a):Dz0rdasz, dokladnie tak , przeciez wszystko drozeje , to i uslugi koparkami czas podniesc , bo wkoncu zrobi sie tak ze maszyny nie beda wcale przynosic zadnych dochodow .


I to jest możliwe, tylko potrzeba jedności koledzy kopacze. Bo jak dwóch podniesie stawki a reszta nie to gucio z tego. Sięgnijcie pamięcią ile lat pracujecie za te same stawki? A żonki pójdą do spożywczaka kupią wam chlebek, masełko, browara i fajki i ile zostwią? Tam w sklepie każdy ruch w podwyżce paliwa , czy prądu i już cena dryga. A my? Co rok mniej w portfelu zostaje. Pora cosik z tym zrobić , ale tylko razem możemy to zmienić :faja:

Dz0rdasz
Operator

  • Posty: 215
  • Rejestracja: 04 Mar 2007 10:49
  • Miejscowość: IRKUCK

Maszyna: Volvo BL 71

Firma: Jak jechać za głodową stawkę, lepiej pstrykać pilotem telewizora...


Reklama

simmet

Postprzez PIOTRHAJA » 12 Mar 2008 11:06

Dz0rdasz napisał(a):Fajne macie podejście do pracy :lol: 70,80,90 zł To ja mieszkam chyba na księżycu .
Nie wkładam kluczyka do stacyjki poniżej 120zł?h , a co dziwne maszyna codziennie pracuje.
Panowie dopóki nie zaczniecie szanować swojej pracy nie zarobicie .


Witam ,mój znajomy za 434E też poniżej 120zł netto nie schodzi !!!!
Ostatnio edytowany przez PIOTRHAJA, 21 Mar 2008 10:16, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
PIOTRHAJA
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 14 Lut 2008 19:36
  • Miejscowość: centrum.prawie z miasta

Postprzez tomec » 12 Mar 2008 11:09

sami wiecie jakby zrobic tak jednosc to zwiekszyc cene, to i tak by byli tacy co obniza ceny,bo sami wiecie jak jest z konkurencja :/

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez Dz0rdasz » 12 Mar 2008 18:11

tomec napisał(a):sami wiecie jakby zrobic tak jednosc to zwiekszyc cene, to i tak by byli tacy co obniza ceny,bo sami wiecie jak jest z konkurencja :/


To prawda, ale na ile starczy im drutu aby lichwić swoje padła :lol:
Sami się wykruszą, śmierią naturalną. Z dnia na dzień życie drożeje . I tą metodą pracy ksiory nie będzie. Praca tak , kokosów nie.

Dz0rdasz
Operator

  • Posty: 215
  • Rejestracja: 04 Mar 2007 10:49
  • Miejscowość: IRKUCK

Maszyna: Volvo BL 71

Firma: Jak jechać za głodową stawkę, lepiej pstrykać pilotem telewizora...


Postprzez Hipo » 12 Mar 2008 20:36

Tyle że zanim paru takich się wykruszy to zdążą znacznie popsuć rynek i to jest największa strata dla nas.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Postprzez Bartek » 12 Mar 2008 21:25

Tyle że zanim parku takich się wykuruszy to powstaną nowi, którzy też przyczyniają się do tego aby rynek był w gorszym stanie niż jest dotychczas
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez rafik » 12 Mar 2008 22:09

to wybic szyby cegla i poprzebijac kola w koparkach , takim co ceny w regionie zanizaja , i zostawic w maszynie cegle z napisem "naucz sie cenic, bo nie zarobisz na szklarza" , i do skutku wybijac , az nie podniesie , panowie , energia w tym roku juz drugi raz bedzie drozala , to i uslugi koparkami powinny :roll:
Gdzie diabeł nie może , tam wozidło pośle ;)

rafik
Operator

  • Posty: 479
  • Rejestracja: 09 Lut 2007 18:58
  • Miejscowość: ostrołęka

Maszyna: ATLAS 1404


Postprzez Bartek » 12 Mar 2008 22:18

Dlatego usługi też powinny drożeć a nie je jeszcze bardziej zaniżać, płace dla operatorów też powinny wzrosnąć, ale to już podwórko pracodawcy i operatora.
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez Hipo » 13 Mar 2008 09:18

Niestety rzeczywistość swoje, wiem jak to u mnie jest, ja od dawna smigam po ludziach za 80zł/h, na firme nie jeżdże prawie bo dają 62zł netto wiec ich wale. Poderwali jakiegoś kolesia co dał 3CX za 60zł /h. Tyle że ten koleś robił tą dźejką 3dni to co ja robiłem w ciągu jednego dnia, bo operator to był z niego jak z koziej dupy trąba.

Morał taki z tego że dużo zależy od inwestora bo czasami tańszy na godzine wcale nie oznacza tańszy w rachunku końcowym. A u nas patrzą na kase najpierw a dopiero gdzieś tam dalej na umiejętności operatora.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Postprzez Dz0rdasz » 13 Mar 2008 13:35

Na takich referentów jest inny sposób. Nie mówię takiemu 120zł/h(bo by umarł)
tylko z metra. Za kopnie fundamentu 10-12zł z metra bieżącego i to dla referenta lepiej brzmi :lol: A przeliczając to na godziny to wychodzi dużo drożej jak 120zł/h :lol: To samo za zdjęcie humusu 10-12 za m3 i to też lepiej wychodzi jak 120/h. A gościu szczęśliwy bo 12 a nie 120 :lol: Proponuję z tej strony próbować . No z firmami ciężej, ale przez siłę nie pracować naprawdę panowie bo się z nas śmieją. Bo po co im kupować swoją maszyne jak przyjedzie smobujca i zrobi za bezcen. :faja:

Dz0rdasz
Operator

  • Posty: 215
  • Rejestracja: 04 Mar 2007 10:49
  • Miejscowość: IRKUCK

Maszyna: Volvo BL 71

Firma: Jak jechać za głodową stawkę, lepiej pstrykać pilotem telewizora...


Postprzez tomec » 13 Mar 2008 14:24

a jak to mniej wiecej liczyc te metry szescienne?bierzesz metrowke i lecisz z nia?dobry sposob wymysliles i ludzie sie lapia :)

[ Dodano: Czw Mar 13, 2008 1:26 pm ]
a jak jest metr bierzący?liczysz dlugosc tylko a nie glebokosc?a jak z szerokoscia?

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez Dz0rdasz » 13 Mar 2008 15:04

Tomec :wink: No jak się liczy metry sześcienne? Nabijasz sie?

A metr bieżący to nie istotne ile ma fundament , nawet jak ma 120cm głęboko i60 szeroko to wykopiesz 100m bieżących na spoko w 4 -5 godz . Co przy stawce 120zł/h da Ci 600zł. A z metra bieżącego 1000zł. I wież mi ludzie chytrzy się na tym łapią. :lol: Co ciekawsze płacą i są szczęśliwi że będzie gdzie beton wlać. :wink:
Ostatnio edytowany przez Dz0rdasz, 21 Mar 2008 10:19, edytowano w sumie 1 raz

Dz0rdasz
Operator

  • Posty: 215
  • Rejestracja: 04 Mar 2007 10:49
  • Miejscowość: IRKUCK

Maszyna: Volvo BL 71

Firma: Jak jechać za głodową stawkę, lepiej pstrykać pilotem telewizora...


Postprzez tomec » 13 Mar 2008 15:42

nie nabijam sie tylko chce sie spytac jak liczysz metry bierzące, a moze lepiej powiem czy je mierzysz czy metrowka czy na kroki,powiedziales 120 cm gleboko x 60cm szeroko, a skad te 100 ,sa to metry czy metry szescienne?
bo powiem jak ja to mysle,metr kopania w glab zeby zrobic fundament nie jest rowny zaladowanemu metrowi szesciennemu ziemi,poniewaz ta pierwsza ziemia jest ubita i jak sie wywozi na hałde ziemie to jej jest bardzo duzo a dziura wykopana jest mala,
i dlatego sie pytam jak to jest liczone czy sie liczy kopanej ziemi czy juz wykopanej i skladowanej na bok ziemi?albo prosciej mozna policzyc jak sie laduje na wywrotke to tam jest podane ile m3 wchodzi(oczywiscie po delikatnej kalkulacji matematycznej;) )

[ Dodano: Czw Mar 13, 2008 2:45 pm ]
a propo jeszcze tego,ostatnio kopalem dziurke na fundamenty,trzeba bylo wybrac basen bo tak sobie zazyczono,moje pytanie jest takie bralem 100 za godzine atlasem,no i podstawilem wywrotke,powiedz mi co sie lepiej oplaca w takiej sytuacji...na godziny koparka robic czy od metra szesciennego?bo wiadomo kamaz musi byc na godziny bo nie wiem jak przeliczyc ile brac za kamaza od 10 m3.......

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez DamianP » 13 Mar 2008 19:27

Co wy opowiadacie żadna duża firma nie zapłaciła by wam za koparko-ładowarkę 120zl tyle to oni płaca za ładowarkę albo za koparkę na gąsienicach lub za wywrotkę 4 osie więc to że dzordasz dostajesz 120zł to wsadz se miedzy bajki , chyba że robisz dla ludzi prywatnie .
Napisz mi choć jedna firmę która placi ci tyle kasy ( musisz robić dla firmy jak piszesz że ci maszyna nie stygnie )

[ Dodano: Czw Mar 13, 2008 6:31 pm ]
Bo wydaje mi się że co dzień dla osób prywatnych nie robisz.
Wiec proszę ci o radę jak ty to robisz że ci ludzie tyle płacą bo każdy by chcial tyle zarabiać.

DamianP


Postprzez rafik » 13 Mar 2008 19:34

bierz na metry szescienne , po 15 zl z metra minimum , jak niedaleko odwozisz na 500 m , to te 50 m3 w godzine powinienes wykopac , to wyjdzie ci 750 zl na godzine . A policz sobie ile zarobisz biorac za maszyne 100 zl i za samochod tyle samo .
Gdzie diabeł nie może , tam wozidło pośle ;)

rafik
Operator

  • Posty: 479
  • Rejestracja: 09 Lut 2007 18:58
  • Miejscowość: ostrołęka

Maszyna: ATLAS 1404


Postprzez tomec » 13 Mar 2008 21:11

ile wchodzi na kamaza metrow szesciennych? wez mi rafik przedstaw kalkulacje,jak odwoze na 100 m to jak liczyc za godzine czy tez metry szescienne?a jak na 2 km to jak? ale jak sie liczy te metry....na pace juz czy w tym miejscu co sie bedzie kopac?

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez Bartek » 13 Mar 2008 21:24

Na kamaza 10 do 12 metrów3, ale to też zależy od gruntu... Licz to co masz wykopać w terenie, a nie to co już załadowałeś.
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez rafik » 13 Mar 2008 21:49

ja tam bym bral za metr powyzej 15 zl do 20 , jak na 100 metrow odwozka , to na metry licz , a na 2 km tez bym to tez na metry , ale ciut wiecej , te 50 m3 co pisalem w poscie wczesniej to powinienes z odwozka na 2 km dac rade w godzine wykopac .
Gdzie diabeł nie może , tam wozidło pośle ;)

rafik
Operator

  • Posty: 479
  • Rejestracja: 09 Lut 2007 18:58
  • Miejscowość: ostrołęka

Maszyna: ATLAS 1404


Postprzez Bartek » 13 Mar 2008 22:05

Zależy też ile jest wywrotek, bo jak 2-3 na dystans 2km to porażka, koparka musi czekać.
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez rafik » 13 Mar 2008 22:14

Bartek napisał(a):Zależy też ile jest wywrotek, bo jak 2-3 na dystans 2km to porażka, koparka musi czekać.

no nie wiem czy taka porazka te 2 wywrotki na 2 km , w sumie jak powoli ktos kopie , to starczy te 2 wywrotki , i koparka bedzie miala co robic :wink:

rafik
Operator

  • Posty: 479
  • Rejestracja: 09 Lut 2007 18:58
  • Miejscowość: ostrołęka

Maszyna: ATLAS 1404


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej