wibako

Gdzie znaleźć pracę na wynajem długo terminowy KOP-ŁAD

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Gdzie znaleźć pracę na wynajem długo terminowy KOP-ŁAD

Postprzez Conrad2 » 31 Lip 2014 19:51

Cześć Wam!
Niebawem otrzymam kolejną kop-ład którą kupiłem na dofinansowanie. Najchętniej wstawił bym ją gdzieś długoterminowo z własnym operatorem. Inna działalność pochłania mnie doszczętnie więc nie mam czasu na szukanie, organizowanie pojedynczych prywatnych zleceń. Dlatego wolałbym zaoferować niższą stawkę i puścić maszynę na stałe gdzieś.

Ktoś z Was tak wynajmuje sprzęt? Jakie stawki? W jakich firmach? Gdzie najłatwiej znaleźć takie zlecenia.
dzięki za pomoc. :wink:

Conrad2
Pomocnik operatora

  • Posty: 71
  • Rejestracja: 05 Mar 2013 10:33

Maszyna: NHb115, wywrotki


Reklama

simmet

Re: Gdzie znaleźć pracę na wynajem długo terminowy KOP-ŁAD

Postprzez Bartus2010 » 31 Lip 2014 20:00

:lol:
Nie ważne co się robi, ważne żeby robić to najlepiej.

Bartus2010
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 26 Mar 2010 09:38
  • Miejscowość: Polska

Gdzie znaleźć pracę na wynajem długo terminowy KOP-ŁAD

Postprzez MARIO/MECALAC » 31 Lip 2014 20:07

Skanska ale tam to liche stawki a gonisz jak głupi i słabo można wyjść na tym. Jak chcesz daj mi na priv jaką stawkę proponujesz na miesiąc najmu

jaką tą kop-ład masz i jakie wyposażenie ? napisz coś o tej maszynie i skąd jesteś to może coś zaradzimy
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Gdzie znaleźć pracę na wynajem długo terminowy KOP-ŁAD

Postprzez Conrad2 » 31 Lip 2014 20:27

KIELCE,
Nowa BL71 + zestaw łyżek + pług do śniegu.

W SKANSKA mam znajomego, ale z tego co wiem biorą roboty i szukają podwykonawcy na zrobienie kolejnych etapów, nie szukają raczej maszyn na wynajem.

Stawki? Nie wiem jak to jest w przypadku długoterminowych najmów ale pazerny nie jestem. :wink:
Jakie średnio są stawki za:
-Najem miesięczny bez operatora/paliwa: ?
-Najem miesięczny z operatorem/paliwem: ?

* Za znalezienie roboty, lub wstawienie mojego sprzętu odpalam prowizję :)

Conrad2
Pomocnik operatora

  • Posty: 71
  • Rejestracja: 05 Mar 2013 10:33

Maszyna: NHb115, wywrotki


Gdzie znaleźć pracę na wynajem długo terminowy KOP-ŁAD

Postprzez MARIO/MECALAC » 31 Lip 2014 20:29

Na aledrogo stawki za najem długo terminy wahają się od 4-6 tys bez operatora i paliwa
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Gdzie znaleźć pracę na wynajem długo terminowy KOP-ŁAD

Postprzez Conrad2 » 31 Lip 2014 20:35

Za 6tys chyba pokusiłbym się wynająć. Z operatorem i paliwem myślę że 80zł to też bardzo dobra stawka.

Prywatnie za NH115 biorę 100-120, pracy jest ale robota na prywatkach wiadomo jaka :roll:

Conrad2
Pomocnik operatora

  • Posty: 71
  • Rejestracja: 05 Mar 2013 10:33

Maszyna: NHb115, wywrotki


Re: Gdzie znaleźć pracę na wynajem długo terminowy KOP-ŁAD

Postprzez Peter_ck » 02 Sie 2014 08:41

Conrad chyba bliżej do Ostrowca masz niż do Kielc

Peter_ck
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 08 Gru 2010 14:42
  • Miejscowość: Kielce
  • Pochwały: 2

Maszyna: Case 580Sle, Cat 428D, Scania 113, Iveco 75E15


Gdzie znaleźć pracę na wynajem długo terminowy KOP-ŁAD

Postprzez cespenar » 04 Sie 2014 17:55

Dostałem oferte na 4cx od ska*****j za 50-55zł/h
Chore

cespenar
Operator

  • Posty: 204
  • Rejestracja: 05 Lut 2008 20:15
  • Miejscowość: :>?

Gdzie znaleźć pracę na wynajem długo terminowy KOP-ŁAD

Postprzez MARIO/MECALAC » 04 Sie 2014 19:03

niech się pier.. za taką stawkę. Ta Skanska myśli że za darmo będzie ktoś u nich robił? Ale pewnie znajdzie się debil co pojedzie robić za taką stawkę byle by sąsiad widział że ma robotę
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Gdzie znaleźć pracę na wynajem długo terminowy KOP-ŁAD

Postprzez bundi » 04 Sie 2014 20:23

MARIO/MECALAC napisał(a):Ta Skanska myśli że za darmo będzie ktoś u nich robił?

Skanska nie myśli, oni wiedzą o tym, że u nich będą robić za taką stawkę i jeszcze się będą prosić.

MARIO/MECALAC napisał(a): Ale pewnie znajdzie się debil co pojedzie robić

Nie jeden debil, a całe stado debili i jeszcze oddadzą 10% od faktury dla kierownika bo wpuścił im sprzęt na robotę.
Tak to wygląda.
Veni Vidi Excavatus

bundi
Operator

  • Posty: 275
  • Rejestracja: 25 Sty 2008 20:10
  • Miejscowość: Twierdza Wrocław
  • Pochwały: 6

Maszyna: New Holland B115B
Wacker Neuson 1703

Firma: usługowa


Re: Gdzie znaleźć pracę na wynajem długo terminowy KOP-ŁAD

Postprzez damian89 » 05 Sie 2014 20:55

Panowie nie ma nic za darmo!

Bierzecie dofinansowania na koparki, to później trzeba za 50zl/h śmigać :D

50% dofinansowania= 50% stawki :mrgreen:

damian89
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 08 Lip 2008 21:57
  • Miejscowość: ok Łodzi
  • Pochwały: 1

Re: Gdzie znaleźć pracę na wynajem długo terminowy KOP-ŁAD

Postprzez czaki » 05 Sie 2014 22:23

Co racja to racja.Prawdziwym determinantem stawek jest rynek.Byłoby to za proste otrzymać połowę całego wkładu i skutecznie prowadzić firmę. Wielu graczy na rynku owego czasu otrzymało 50% dofinansowania i kupowali rozmaite maszyny.Gdyby nie środki unijne na prowadzenie działalności, nie byłoby teraz aż takiej konkurencji i zaniżania stawek do 50zł/h. Te środki z funduszu tak naprawdę były i są nie dla poprawy konkurencyjności,ale dla zbytu produktów starej unii.

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Gdzie znaleźć pracę na wynajem długo terminowy KOP-ŁAD

Postprzez Conrad2 » 06 Sie 2014 18:48

Dokładnie, jak to powiedział Korwin Mikke dotacje UE to wprowadzanie zamieszania na rynku jest to nieuczciwa konkurencja. Wybrani kupują maszyny po 50% a inni płacą po 100%. To trochę nie fair. Ponadto do przydzielania tych pieniędzy ile ludzi trzeba było zatrudnić, jaka biurokracja.

Ale nic w takim świecie żyjemy. Szczerze mówiąc kop - ład wysłać za 55 zł/ to jest kpina, chyba że maszyna tam poprostu by stała tylko. Chłopaki za odśnieżarki wirnikowe/ quady przy odśniezaniu biorą 60-70zł/ h. Zaznaczam że sprzęty warte po 5-10 tys a nie 240 tys :?

Jakieś pomysły gdzie jeszcze można wrzucić kop-ład ?

Conrad2
Pomocnik operatora

  • Posty: 71
  • Rejestracja: 05 Mar 2013 10:33

Maszyna: NHb115, wywrotki


Gdzie znaleźć pracę na wynajem długo terminowy KOP-ŁAD

Postprzez zbyszek1984 » 06 Sie 2014 21:00

Biurokracja, potrzebna jest dofinansowanie dostają najwytrwalsi. Reasumując za mini kop kiedyś miało 10 ludzi prace, a teraz jedna maszyna robi za nich i za bezcen wykopie dołek, a reszta na bezrobociu. i jak tu żyć?

zbyszek1984
Pomocnik operatora

  • Posty: 96
  • Rejestracja: 12 Cze 2009 19:01
  • Miejscowość: toruń
  • Pochwały: 6

Re: Gdzie znaleźć pracę na wynajem długo terminowy KOP-ŁAD

Postprzez czaki » 06 Sie 2014 21:35

...w ogóle to 50zł/h bierze mój znajomy,na którego maszynie raz na czas dorabiam,a nie jest to koparko-ładowarka,a minikoparka :-)

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Re: Gdzie znaleźć pracę na wynajem długo terminowy KOP-ŁAD

Postprzez nobekstar2 » 07 Sie 2014 11:18

Coś wam powiem Sami sobie robicie tk stawki nie ma solidarności i kazdy podchodzi jak świnia drugiego niższą stawką i automatycznie wszystko idzie w dół trzymajcie równe i godne stawki i niech ludzie i zakłady pracy się przyzwyczają że czasy wynajmu sprzętu za bezcen dobiegły końca niech to uwzględnią w ofertach przetargowych by mieli czym wam zapłacić i sami mieli z czego żyć . Druga kwestią jest tk ze ma wejść jakiś tam przepis że nie będa wybierane oferty najtańsze Tylko pośrednie lub z dobrą opinią firmy . miejmy nadzieję że tak faktycznie będzie a tymczasem My jako przedsiębiorcy dogadajmy się odnoście stawek za dany sprzęt tk optymalnych i postarajmy się ich trzymać . Dziwne jest to ze tam gdzie robi się tłoczno z koparkami nikt nie zawalczy umiejętnościami i sposobem wykonania usługi tylko stawką to jest chore i wyniszczające samego Sb . Niech Ci którzy to czytają i jeżdzą za 50 60 zł kop-ład sie zastanowią czy stać ich na naprawy sprzętu lub czy za 5 lat będzie ich stac na zakup lub wymianę sprzętu lub rozwój firmy bo zachłyśnięcie się o mam teraz fajną kasę to tylko szok spowodowany że widzi się szybko większe pieniądze ale ludzie chyba własnie nie biora pod uwagę że musi być zabezpieczenie gotówkowe aby było nas stać na naprawy rozwój godne życie a nie wkurwianie i podchodzenie pod nos innym starym rozjebanym sprzętem z którego się leje za 50 zł /h Bo to powinno być karalne jako nieuczciwa konkurencja .


Nieuczciwa konkurencja – dział prawa prywatnego mający na celu ochronę interesów przedsiębiorców oraz, w mniejszym stopniu, konsumentów, przed działaniami sprzecznymi z prawem lub dobrymi obyczajami.

Czynami nieuczciwej konkurencji są na przykład:

wprowadzające w błąd oznaczenie przedsiębiorstwa,
fałszywe lub oszukańcze oznaczenie pochodzenia geograficznego, bądź wprowadzające w błąd oznaczenie, towarów albo usług,
naśladownictwo produktów, jeżeli może wprowadzić klientów w błąd co do tożsamości producenta lub produktu,
naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa,
nakłanianie do rozwiązania lub niewykonania umowy,
pomawianie lub nieuczciwe zachwalanie,
utrudnianie dostępu do rynku, na przykład poprzez stosowanie cen dumpingowych
przekupstwo osoby pełniącej funkcję publiczną,
nieuczciwa lub zakazana reklama,
organizowanie systemu sprzedaży lawinowej oraz prowadzenie lub organizowanie działalności w systemie konsorcyjnym.


Dumping łupieżczy: celem takiej polityki jest zdobycie jakiegoś rynku i wyeliminowanie konkurencji poprzez zaproponowanie cen niższych od kosztów wytworzenia. Konkurencyjne przedsiębiorstwa, mając mniejsze zasoby, nie mogą sprostać takiej praktyce i zostają wyeliminowane z rynku. W przypadku, gdy przedsiębiorstwo stosujące dumping łupieżczy stanie się na danym rynku monopolistą, podwyższa ceny, aby realizować zysk monopolistyczny. Ten rodzaj dumpingu uznaje się za praktykę nieuczciwej konkurencji.
Ostatnio edytowany przez peckiel 07 Sie 2014 18:59, edytowano w sumie 3 razy
Powód: Kolor czerwony jest zarezerwowany dla administracji. Zmień kolor czcionki.
Kopareczki-jcb 3cx 3cx super bobcat x320 mtz 82 koparka łańcuchowa

nobekstar2
Operator

  • Posty: 206
  • Rejestracja: 27 Sty 2008 19:25
  • Miejscowość: kujawsko-pomorskie
  • Pochwały: 1

Re: Gdzie znaleźć pracę na wynajem długo terminowy KOP-ŁAD

Postprzez Conrad2 » 07 Sie 2014 13:59

My jako przedsiębiorcy dogadajmy się odnoście stawek za dany sprzęt tk optymalnych i postarajmy się ich trzymać .


Bo to powinno być karalne jako nieuczciwa konkurencja .


Przestępstwo karane, to właśnie zmowa którą zaproponowałeś :wink: UOKiK chętnie by się czymś takim zainteresował.


To że ludzie dają niskie stawki to wolny rynek. Tego nie da się regulować, skoro za tyle im się opłaca niech tak robią.


Swoją drogą ustawa która regulowała by wybór firmy pośredniej cenowo było by fenomenalnym rozwiązaniem. Wątpię jednak by w Polsce to wprowadzono, bo ucierpiał by budżet z którego żyją sobie politycy. To ich zadaniem jest by z budżetu na cele publiczne szło jak najmniej.
Tak czy siak w Niemczech właśnie tak działa prawo zamówień publicznych, nie wybierają najdroższego ani najtańszego, tylko cenę pośrednią.

Conrad2
Pomocnik operatora

  • Posty: 71
  • Rejestracja: 05 Mar 2013 10:33

Maszyna: NHb115, wywrotki


Gdzie znaleźć pracę na wynajem długo terminowy KOP-ŁAD

Postprzez Jajanek » 20 Sie 2014 16:38

W zamówieniach jest wybór najlepszej oferty,a nie najtańszej. Jedynym kryterium jest zapytanie o cenę, ale w robotach budowlanych nie stosowane.
O stawkach decyduje vatowiec, nievatowiec, sprzęt za dotacje, to można zejść z ceny, a może cos na budowie się dodatkowo zarobi, jakiś kontakt...i ceny wychodzą różne.

Jajanek
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 15 Lis 2013 18:59

Maszyna: Ostrówek K 162

Firma: nie ma


Re: Gdzie znaleźć pracę na wynajem długo terminowy KOP-ŁAD

Postprzez kubackim » 20 Sie 2014 20:20

Jajanek napisał(a):W zamówieniach jest wybór najlepszej oferty,a nie najtańszej. Jedynym kryterium jest zapytanie o cenę, ale w robotach budowlanych nie stosowane.
O stawkach decyduje vatowiec, nievatowiec, sprzęt za dotacje, to można zejść z ceny, a może cos na budowie się dodatkowo zarobi, jakiś kontakt...i ceny wychodzą różne.

:woot:

kubackim
Operator

  • Posty: 354
  • Rejestracja: 09 Sty 2009 20:14
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 13

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej