wibako

Caterpillar H 70 młot

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Caterpillar H 70 młot

Postprzez nobekstar2 » 07 Lip 2014 20:13

Witajcie z racji tg że starałem się poszukać coś w sieci lecz nic sensownego nie znalazłem potrzebuję informacji odnośnie ciśnień w akumulatorach hydraulicznych ewentualnie jakąś dokumentację techniczną jeśli ktoś mógł by mi udostępnić i czy zawory umożliwiające naładowanie akumulatorów gazem kryją sie pod korkami na górze młota i z boku na akumulatorze ponieważ odkręciłem lecz nigdy nie spotkałem się z czymś tk i trochę straciłem orientację . ???? Z góry dziękuje za pomoc
Kopareczki-jcb 3cx 3cx super bobcat x320 mtz 82 koparka łańcuchowa

nobekstar2
Operator

  • Posty: 206
  • Rejestracja: 27 Sty 2008 19:25
  • Miejscowość: kujawsko-pomorskie
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

Caterpillar H 70 młot

Postprzez mechanior » 08 Lip 2014 19:23

Całkiem przez przypadek trafiłem na twój temat. Następnym razem w sprawie CATa pisz na PW albo dzwoń o ile nie zamieszczasz informacji w dziale marki (Koparki CAT albo koparko-ładowarki CAT) bo z racji braku czasu rzadko zaglądam w inne miejsca niż te w których jestem moderatorem.

Do naładowania potrzebny jest specjalny adaptor, nie ma normalnego zaworu tylko pod korkiem 36mm śruba na imbus. Adaptor wkręca się z uszczelką w miejsce korka, posiada on przelotowo uszczelniony klucz którym odkręca się imbus, do tego adaptora podłącza się butlę z gazem i manometr.

Górny akumulator niskiego ciśnienia to tłumik, boczny jest wysokociśnieniowy to on generuje impulsy udaru.
Ciśnienie tego pierwszego dla H70 i H70S to 15 bar, mniejszy trzeba naładować do 40 bar.
W obydwu przypadkach trzeba odczekać ok 20 minut po nabiciu na uspokojenie gazu bo azot jest bardzo sprężysty.

Najlepiej spuścić go całkiem z obydwu akumulatorów by sprawdzić czy pod membranami w komorach gazu nie ma oleju co świadczy o pęknięciu membran.

Urządzenie do ładowania ma każdy autoryzowany serwis CATa, firma HANSA-FLEX, no i my też oczywiście mamy...

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej