wibako

Prośba

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Prośba

Postprzez wlodi1234 » 07 Lip 2014 18:34

Witam!

Zwracam się z prośbą do operatorów (tych prowadzących firmy) z woj. Warmińsko-Mazurskiego (Pow. Olsztyński i wszystkie dookoła) i nie tylko

Ludzie! Zachowujcie zasady zdrowej konkurencji! Dzięki waszym stawkom za godz. pracy inni tracą roboty.
Przykład:

Stawka za godzinę pracy miniówką w naszym rejonie: 60zł. Klient zażyczył sobie abym pracował u niego przez najbliższych 5 miesięcy przy budowie dość dużego obiektu jako tzw: "Przynieś, Podaj, Pozamiataj" (coś wykopać, porównać tam gdzie 18 ton nie wjedzie, trochę pokuć młotem itd.) . Zszedłem ze stawki do 50 zł zakładając że przepracuję miesięcznie nie więcej niż 100 godz. Gdyby godzin było więcej niż 100 to dogadaliśmy się na stawkę 45 zł/godz. Oczywiście w jednym i drugim przypadku na mojej głowie jest wszystko co jest potrzebne do pracy. Wszystko pięknie ślicznie, kopaczka na lawecie, ruszam na robotę, dzwoni telefon... Okazuje się że tu nagle wyskoczył Filip z konopi ze stawką... 25zł/godzina! Jak za pewne nie trudno się domyślić wygrał tańszy jednocześnie pozbawiając mnie doskonałej roboty. Rozumiem, mieszkamy w województwie biedy i bezrobocia. Ale na litość Boską! Skąd się biorą takie stawki? Przecież tyle to wystarcza jedynie na paliwo i 2 piwa. Może zaczniecie jeszcze brać przykład z mieszkańców Chin i będziecie pracować za "miskę ryżu" 23 godziny na dobę?

Absurd!

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich!

wlodi1234
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 23 Sty 2014 14:08

Maszyna: Terex TC16

Firma: Inter-tech


Reklama

simmet

Prośba

Postprzez marcos-81 » 07 Lip 2014 22:29

jaz za 50 zł/h to nawet nie mam zamiaru wsiadać do nej :wall:
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
https://www.facebook.com/koptechsochaczew
http://www.koparkasochaczew.oferteo.pl/

Awatar użytkownika
marcos-81
Operator

  • Posty: 415
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 14:26
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 13

Maszyna: CAT 432E
Kubota KX41-3V
Mercedes 1323
Volvo FM10 6x4


Prośba

Postprzez Coval » 07 Lip 2014 22:49

Autor ma racje. Jeden drugiemu kłody pod nogi podkłada. Tylko że ten, który pracuje za 25 zl/h niedługo nie będzie miał pracy, bo konkurencja zrobi to za 15 zł/h. Idiotyzm. Ceny w okolicy powinny być takie same. Nikt sobie z was nie zdaje sprawy że zaraz roboty nie będzie. Niech każdy trzyma tę samą cenę, a będzie dobrze, każdy będzie zarabiać, nikt tracić nie będzie. Obniżanie znacząco cen to wg. mnie jest głupotą. Potem każdy będzie narzekać , że zarobić się nie da.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: Prośba

Postprzez czaki » 07 Lip 2014 23:02

Hehe...to nasza wielka ,narodowa wada,ze my Polacy potrafimy sie zjednoczyć tylko wtedy,gdy naprawdę jest nam źle (np. wojna,okupacja).Tak poza tym,prawie każdy myśli tylko o sobie,chce rządzić itp.
25zł/h minikoparką to jest doprawdy kpina i to tylko świadczy o desperacji nielicznych,którzy dostali po tyłku od konkurencji.

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Prośba

Postprzez Jarewa » 09 Lip 2014 21:07

wlodi1234 napisał(a):Ale na litość Boską! Skąd się biorą takie stawki? Przecież tyle to wystarcza jedynie na paliwo i 2 piwa


Ni bierzesz pod uwagę że firmy żeby to robić też to biorą za psie pieniądze, a nawet i dokładają do interesu wiec szukają jak najtaniej.

Na przykład u mnie był przetarg na kanalizę wszyscy okolicy prawie za około 10-12 milionów a tu wyjeżdża Skanska za 3,5mil.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Prośba

Postprzez korba71 » 09 Lip 2014 21:15

Coś mi sie nie chce wierzyc ,Skanska ma tak napięte bhp ze masakrycznie podnosi koszty ,jedna brygada od nas pracowala w krakowie kilka miesięcy i nie mogli wyjśc z podziwu ilu kierownikow inspektorów i bhpowcow może pracowac na jednej budowie ,aż dziw ze można zarobić zatrudniajac tak liczną kadre nadzoru .

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Prośba

Postprzez Jarewa » 09 Lip 2014 22:07

Nie sory wróc:P pomyliło mi się całkiem

Nawet 50 milionów złotych może udać się zaoszczędzić w ramach budowy kanalizacji na trzech głogowskich osiedlach – Nosocice, Krzepów i Widziszów. W urzędzie miejskim otwarto właśnie oferty od firm startujących w przetargu. Inwestycja pierwotnie szacowana była na ponad 80 milionów zł. Kilka najniższych ofert nie przekracza natomiast kwoty 35 mln zł.

Cała inwestycja wycenili przed przetargiem na 87mil.

Przetarg na jedną z największych inwestycji w Głogowie wygrała firma WUPRINŻ S.A. z Poznania. W ciągu półtora roku firma wybuduje 18 km kanalizacji sanitarnej, 12 km deszczowej,z której będzie korzystać około 400 domostw. Budowa ma kosztować miasto niecałe 24 mln zł.


Ale nie wiem czemu mi to się ze Skanska skojarzyło, ale tam widzę dużo kamizelek z tym napisem. Jak i podwykonawców z naszego miasta.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Prośba

Postprzez zbyszek1984 » 11 Lip 2014 20:10

Ci co robią za frajer, albo mają kredyty, albo chcą wykosić konkurencje, żyłując na innych. wybierą kasę, a puźniej nie zapłacom reszcie i ogłaszają upadłość.

zbyszek1984
Pomocnik operatora

  • Posty: 96
  • Rejestracja: 12 Cze 2009 19:01
  • Miejscowość: toruń
  • Pochwały: 6

Re: Prośba

Postprzez mm1234 » 14 Lip 2014 01:00

ale tak poważnie mówiąć to za 25 zł/h to niemożliwe przecież on chyba nawet na paliwo nie zarobi ??

mm1234
Pomocnik operatora

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 31 Mar 2014 21:25

Maszyna: tih 445h

Firma: narazie brak


Re: Prośba

Postprzez Jarewa » 14 Lip 2014 21:48

Jak sam autor mówił wynajem długo terminowy około 5 miesięcy, a przeważnie jest tak że w tych 5 może przepracujesz 2 miesiąc czyli na 8 godzin pracy około 3 godziny pracy a 5 to postojowe czyli zarobi około 200zł za dniówkę i 3 godziny pracy w tym.

Może liczy że mniej będzie pracował w sensie na koparce.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Prośba

Postprzez prezes85 » 15 Lip 2014 08:15

Jarewa to nie wiem gdzie Ty jeździsz na wynajem.
U nas chłopaki pracują 6-7 godzin na 8 wpisanych. Czyli 1-2 godziny postoju.

prezes85
Fachoperator

  • Posty: 571
  • Rejestracja: 02 Lis 2009 16:55
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT 428E 428F M315 Liebherr 904 Actros 3344 4141

Firma: własna


Re: Prośba

Postprzez nobekstar2 » 15 Lip 2014 21:24

Ja 1.5 t nie wyjeżdżam za mniej niż 65 na dłuższej robocie bo minimalna dla ludu to 80 zł . Mam multum końcówek roboczych młotki wiertnice łyżki do wszystkiego wjeżdżam tam gdzie inni nie wjadą i trzeba się cenić bo nikt mi nie da gdy maszyna sie uszkodzi i trzeba ją naprawić .Ale są ludzie gdzie prywatnie do ludzi jeżdżą za 60 zł kop ład która ma ponad 20 lat leje się z niej jak z psa oleje itd więc ile mu zostaje w kieszeni ??? Życzę tk osobom żeby zepsuło im się coś naprawdę kosztownego może wtedy zrozumieją po co inni trzymają wyższe stawki :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

I Wiem że to już nie lata Gdy operator był Bogiem ale na litość boską nie jeździmy maluchami Tylko sprzętem za fajną kasę więc nie żyjmy w cieniu jak jacyś robole . Jesteśmy właścicielami firm i Operatorami więc Doceniajmy nasza pracę i nas samych :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Kopareczki-jcb 3cx 3cx super bobcat x320 mtz 82 koparka łańcuchowa

nobekstar2
Operator

  • Posty: 206
  • Rejestracja: 27 Sty 2008 19:25
  • Miejscowość: kujawsko-pomorskie
  • Pochwały: 1

Prośba

Postprzez korba71 » 15 Lip 2014 21:58

Ja sie raz odezwałem na budowie ze musze sie zacząć cenić ,chcialem troche wiecej i wylądowałem na urlopie dwutygodniowym ,ktury skonczył sie po 4 dniach no bo kto wsiadzie i wykopie ?teraz kolego wszyscy prubują być operatorami szef robi z funduszu jak leci ,kolego nie ma juz operatorów jak kiedyś ,to jak z prawem jazdy ma je wiekszosc ci co chca sie cenić żyja w cieniu .

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Prośba

Postprzez czaki » 15 Lip 2014 22:51

Racja,co Korba napisal. Przelozeni w firmach maja teraz wybor i zbytnio im nie zalezy na polepszaniu warunkow finansowych operatorom.Kierowcow bardziej szanuja.U mnie w firmie dla przykladu, operatorzy maja najnizsze uposazenia spośród pracujących na sprzecie.Jest zasada: im wieksza iloscia maszyn operujesz,tym masz wyzsza stawke.Czyli dopiero sie z Toba licza,jak masz kat.C,E, na ladowarki,koparki,spycharki itp.

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Prośba

Postprzez borex1996 » 16 Lip 2014 14:46

Jesteśmy małą firmą, ale np u nas najlepiej zarabiają i się liczą doświadczeni i niezawodni operatorzy, którzy robią na naszych budowach każdą robotę koparką + chłop ich z usługi nie wygoni. Oczywiście jak operuje na innym sprzęcie dodatkowo to wspaniale. Myślę że zależy od typu robót i firmy bo brak porównania doświadczonego operatora do kogoś co by sobie kurs zrobił...
Roboty ziemne- drogowe- wyburzeniowe- leśne

Awatar użytkownika
borex1996
Operator

  • Posty: 273
  • Rejestracja: 07 Paź 2010 17:28
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 9

Re: Prośba

Postprzez prezes85 » 16 Lip 2014 16:11

czaki napisał(a):Racja,co Korba napisal. Przelozeni w firmach maja teraz wybor i zbytnio im nie zalezy na polepszaniu warunkow finansowych operatorom.Kierowcow bardziej szanuja.U mnie w firmie dla przykladu, operatorzy maja najnizsze uposazenia spośród pracujących na sprzecie.Jest zasada: im wieksza iloscia maszyn operujesz,tym masz wyzsza stawke.Czyli dopiero sie z Toba licza,jak masz kat.C,E, na ladowarki,koparki,spycharki itp.



My mamy koparko-ładowarki i minikoparki które przewożę na przyczepie. Jak w ogłoszeniu zaznaczam iż operator ma miec uprawnienia na kop-ład, koparkę, kat B (mile widziane B+E) to zaraz mam odpowiedz w stylu:
"to sie zastanów kogo potrzebujesz.....bo chyba nie myslisz ze ktoś za 11 zł na godzine bedzie CI TO WSZYTKO ROBIŁ"

Stawki w ogłoszeniu nie podawałem...


Korba Włącz sobie autokorektę bo te błędy wkurwiają.
Ostatnio edytowany przez peckiel, 16 Lip 2014 21:02, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Upominam za przekleństwa. Proszę się wstrzymywać od tego typu wyrażeń. Następnym krokiem będzie ostrzeżenie!

prezes85
Fachoperator

  • Posty: 571
  • Rejestracja: 02 Lis 2009 16:55
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT 428E 428F M315 Liebherr 904 Actros 3344 4141

Firma: własna


Prośba

Postprzez korba71 » 16 Lip 2014 19:01

Uznaje twój post jako kolejny atak na moją osobę ,mam prawie 2000 postów 39 osób uznało że im pomogłem ,wszystko co tu napisalem udokumentowałem tysiącem zdjęć ,mam tu mnóstwo kolegów przyczyniam sie istotnie do rozwoju tego forum ,bralem udział we wszystkim co tu sie działo w ostatnich latach ,czym ty sie możesz pochwalic nadęty ciołku ,równie dobrze możesz być pompiarzem z toi toi i sprzęt budowlany ogladasz zza ogrodzenia albo ogarniasz faktury i parzysz kawe tatusiowi ,kto ci dał prawo zwracać mi ciagle uwagę na temat wykształcenia i ortografi ,to wskazuje na twoja powierzchowność i płytki rozum ,to twoje jedyne argumenty ,najważniejsze że moje błedy nie przeszkadzają ludziom którym pomoge albo którzy mi pomogą ,zglaszam twój post jako atak na moją osobe i próbę destabilizacji forum .

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Prośba

Postprzez mechanior » 16 Lip 2014 22:51

Mnie tam styl KORBY nie przeszkadza, ma taki staż że można mu to wybaczyć, jak się pultam na forum o polszczyznę to świeżaki odpowiadają że to forum OPERATORÓW i przychodzą tu po poradę a nie naukę języka, bardziej wnerwiające od czytania jest to ciągłe poprawianie i upominanie... żeby nie było - dalej będę policjantem językowym, ale nie w tym przypadku.

Proponuję wygasić emocje, wiem że spór zbiera się od kilku tematów ale mowa pisana ma to do siebie że czasem brakuje intonacji, mowy ciała czy zwykłego spojrzenia w oczy i to co dla odbiorcy zdaje się być atakiem, dla nadawcy było zwykłym pytaniem... mam taką nadzieję.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Prośba

Postprzez Dj_Francuz » 17 Lip 2014 00:25

korba71, walnij w podpisie" zakaz stosowania upomnień ortograficznych i stylistycznych w przypadku mojej osoby grozi ostrzeżeniem ze strony administracji " :) do pewnych rzeczy i zachowań człowiek musi przywyknąć ten kto chodź raz miał okazję pogadać chociażby na chacie z kolegą korba71, doceni to kim jest bądź kim się stał pomimo różnych przeciwieństw losu :wink: Ja osobiście go bardzo szanuje i zdania o nim nigdy nie zmienię . Ale już OT robić nie będę .
Co do samego tematu każdy powinien postawić jakiś cel i do niego dążyć . Nie sztuką jest pracować w miesiącu po 300 godzin i zarobić tyle samo co osoba która szanuje swoją prace siebie i maszynę i te same pieniądze zarobi w wymiarze 200godzin. nie róbmy z siebie niewolników którzy będą pracować za coraz to niższe stawki .Zawsze znajdzie się ktoś kto psuje rynek .Może założenie jakiegoś ogólnopolskiego związku operatorów mogło by pomóc w poprawieniu całej sytuacji .Wiadomo nie od razu Kraków zbudowano ale przy zaangażowaniu sporej rzeszy ludzi można było by coś osiągnąć. :? :)
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Prośba

Postprzez mechanior » 17 Lip 2014 00:47

Tak jest w każdej branży, ja też borykam się z zaniżaniem stawek i dokładnie tak jak powyżej napisano biorę po 100 za godzinę mimo że konkurencja bierze nawet 60, tylko że to co im zajmuje 3 dni ja robię w 8h poza tym nie liczę pewnych usług ale to już na osobny temat. Wielokrotnie udowodniłem że mimo wyższej stawki godzinowej moje usługi są tańsze... no cóż, kwestia uczciwości i sposobu liczenia...
Btw, autoryzowany serwis liczy już po ponad 200 pln za godzinę... i większość płaci bez gadania!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej