wibako

Sonda zużycia paliwa

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Sonda zużycia paliwa

Postprzez kane » 04 Lip 2014 18:54

Moja czadowa firma uskutecznia wprowadzenie sond paliwa u mnie(Doosan 160) już jest. Ktoś miał z czyms takim do czynienia? Może podzielić się refleksjami co i jak :wink: ?
I do it, because i like it.

Awatar użytkownika
kane
Młodszy operator

  • Posty: 104
  • Rejestracja: 24 Mar 2008 19:13
  • Miejscowość: Kielce

Maszyna: Hitachi ZX 400 lch-3


Reklama

simmet

Sonda zużycia paliwa

Postprzez MARIO/MECALAC » 04 Lip 2014 19:15

Wyrzucenie pieniędzy w błoto. Poczekaj ze 2 lata i zobaczysz co się będzie działo. W jednej firmie to było to wypieprzyli to po 2ch latach bo się zaczęły sypać. Skoro zadajesz takie pytanie to pewnie chcesz by Ci ktoś udzielił pewnej informacji jak to oszukać :faja: Dla firmy niby fajnie bo mają wszystkie dane w kompie o spalaniu
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Sonda zużycia paliwa

Postprzez manius » 04 Lip 2014 20:34

może nie o koparkach,ale kiedy w znajomej firmie założyli przepływomierze,to nie dość że kierowcy już do baku nie "zaglądali", to auta paliły znacznie więcej niż wcześniej.bo każdy na to kładł lache, i cisnął cały czas w deche, i na postojach nie gasili. a wcześniej każdy sobie jeździł delikatnie a gaz tylko pieścili lekko :D

ciężarowe czasem żeby wyjść na swoje to tankują w czasie jazdy,jak samoloty. przed tankowaniem dźwigają jedno koło wrzucają bieg i tankują paliwo, komputer szaleje, bo zamiast ubywać to przybywa i wtedy możno robić co sie chce :D
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Król Julian

manius
Fachoperator

  • Posty: 1025
  • Rejestracja: 16 Maj 2010 12:18
  • Miejscowość: brzesko
  • Pochwały: 17

Maszyna: cat 442d ;)


Re: Sonda zużycia paliwa

Postprzez kane » 04 Lip 2014 22:42

MARIO/MECALAC napisał(a):Skoro zadajesz takie pytanie to pewnie chcesz by Ci ktoś udzielił pewnej informacji jak to oszukać :faja:

Dobre rady zawsze w cenie.
I do it, because i like it.

Awatar użytkownika
kane
Młodszy operator

  • Posty: 104
  • Rejestracja: 24 Mar 2008 19:13
  • Miejscowość: Kielce

Maszyna: Hitachi ZX 400 lch-3


Re: Sonda zużycia paliwa

Postprzez dawidk » 06 Lip 2014 10:37

Odpalasz maszynę rano, dajesz obroty w okolice max i tak pracujesz cały dzień, nie ważne czy ciężkie kopanie czy głaskanie skarpówką, idziesz na śniadanie silnik chodzi, idziesz do kibla silnik chodzi... Okaże się że maszyny palą dużo więcej z tą sondą niż bez... Możesz jeszcze zmienić pracę,skoro oni tobie nie ufają, to dlaczego Ty masz ufać swojemu pracodawcy...

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Sonda zużycia paliwa

Postprzez Coval » 06 Lip 2014 11:23

To nie jest tak do końca. Dobry przepływomierz współpracuje z obrotomierzem i z ecu. Widzi nawet obciążenie motoru, spalanie średnie na godzine i chwilowe. 2200 obr/min i 30 % obciążenia, powoduje podejrzaną sytuację, zaraz operator dostanie telefon: Co Ty robisz , że musisz tak gazować:D
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: Sonda zużycia paliwa

Postprzez TRANSKOP81 » 06 Lip 2014 15:11

Zapominamy chyba że na forum są też pracodawcy więc jeden uczy drugiego jak okradać trzeciego no kur.a nóż się otwiera .może by tak założyć temat ,,jak nie płacić pracownikom'' proszę o porady

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


Re: Sonda zużycia paliwa

Postprzez czaki » 06 Lip 2014 19:38

No,właśnie...kradło się w dawnych latach,jak wysyłali sprzęt,szczególnie w szczere pole,gdzie nad operatorem nie było kontroli.
Sam kiedyś byłem świadkiem,jak operator spycharki,który przyuczał mnie do roboty spycharką,odważnie przy mnie pod koniec roboty wyciągnął dużą bańkę i szybko ja napełnił ze spycha.Robota była w szczerym polu,także nie było przeciwwskazań :-)
Teraz ,np.w zakładach zamkniętych, tankowanie odbywa się na karty chipowe, "pastylki",więc jest pełna kontrola nad ruchami paliwa z dystrybutora.

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Re: Sonda zużycia paliwa

Postprzez dawidk » 06 Lip 2014 21:52

Niech mi ktoś pokaże w mojej maszynie ecu...albo elektroniczny obrotomierz.... :-)

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Re: Sonda zużycia paliwa

Postprzez mm1234 » 06 Lip 2014 22:16

No,właśnie...kradło się w dawnych latach,jak wysyłali sprzęt,szczególnie w szczere pole,gdzie nad operatorem nie było kontroli.
Sam kiedyś byłem świadkiem,jak operator spycharki,który przyuczał mnie do roboty spycharką,odważnie przy mnie pod koniec roboty wyciągnął dużą bańkę i szybko ja napełnił ze spycha.Robota była w szczerym polu,także nie było przeciwwskazań :-)


Przecież do dzisiaj przy dużych robotach liniowych robisz często w szczerym polu bez ludzi -ja ostatnio mało nie zderzyłem się z D6N w środku lasu co naprawiał drogi leśne po wozidłach, szczery głęboki las do domów z 5km....... Tak samo widziałem gąski stojące w szczerym polu bez oświetlenia na noc-ci pracodawcy to jednak geniusze :D operatorów ściagają a maszyny w nocy stoją w szczerym polu a najgorzej kradną właśnie miejscowi korzystając z okazji....

Mój kumpel co jest operatorem koparki z doświadczeniem, sam miał kiedyś ścinę z szefem bo mówi skończy 1h wcześniej i jedzie odstawić gąskę do ciecia bo jak ją zostawi na skraju lasu to na pewno rano nie będzie paliwa, a szef że szkoda paliwa na jazdę (bo rano musiałby od ciecia znowuż jechać z powrotem na miejsce pracy), szkoda czasu ma robić do końca i zostawić w polu i co ?? rano plomba zerwana , bak pusty :roll:

mm1234
Pomocnik operatora

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 31 Mar 2014 21:25

Maszyna: tih 445h

Firma: narazie brak


Re: Sonda zużycia paliwa

Postprzez korba71 » 06 Lip 2014 23:37

TRANSKOP81 napisał(a):Zapominamy chyba że na forum są też pracodawcy więc jeden uczy drugiego jak okradać trzeciego no kur.a nóż się otwiera .może by tak założyć temat ,,jak nie płacić pracownikom'' proszę o porady

A wy tak kur...płacicie ze opływam w dostatki ,pracuje 8 h dziennie tylko na miejscu mam scigacza audi q3 i sobota niedziela siedze na komercyjnych łowiskach ,uczciwiej jest kraść jako złodziej niż własciciel kierownik dyrektor czy inny dziad .

Autor postu otrzymał pochwałę

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Sonda zużycia paliwa

Postprzez mm1234 » 07 Lip 2014 10:55

A wy tak kur...płacicie ze opływam w dostatki ,pracuje 8 h dziennie tylko na miejscu mam scigacza audi q3 i sobota niedziela siedze na komercyjnych łowiskach ,uczciwiej jest kraść jako złodziej niż własciciel kierownik dyrektor czy inny dziad .


Nic dodać nic ująć......ale lepiej zakładać sondy zamiast po prostu płacić , wygląda że to jest tańsze :D

mm1234
Pomocnik operatora

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 31 Mar 2014 21:25

Maszyna: tih 445h

Firma: narazie brak


Sonda zużycia paliwa

Postprzez ksieciunio » 07 Lip 2014 12:41

Chocby nie wiem jak wysokie zarobki byly i tak ludzie beda krasc .
Taka mentalnosc ludzi.... niestety.
Ostatnio edytowany przez Dj_Francuz, 07 Lip 2014 15:55, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Poprawna pisownia obowiązuje ! Popraw post!

ksieciunio
Operator

Maszyna: hammelmann aquajet 12


Re: Sonda zużycia paliwa

Postprzez TRANSKOP81 » 07 Lip 2014 22:00

Nie no najlepiej to by było żeby operator jezdził bentleyem a prezes fiatem uno ,że niby wszyscy i wszędzie nie płacą to po h.j pracować ,zmienić branże i po sprawie ,

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


Re: Sonda zużycia paliwa

Postprzez korba71 » 08 Lip 2014 10:49

TRANSKOP81 napisał(a):Nie no najlepiej to by było żeby operator jezdził bentleyem a prezes fiatem uno ,że niby wszyscy i wszędzie nie płacą to po h.j pracować ,zmienić branże i po sprawie ,

Ten tekst o zmianie branży zabrzmiał bardzo łagodnie ,to chyba za sprawą forum ,bo normalnie to wygląda tak --jak cie sie nie podoba to wypierdalaj-- pisz kolego jak jest naprawde ,a wy co jesteście kryształowi ?naoglądałem sie przez lata i powiem że niczym sie nie rużnicie od nas ,no może kwoty sa inne .

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Sonda zużycia paliwa

Postprzez maniocek » 08 Lip 2014 15:20

korba71, z całym szacunkiem do Ciebie,ale skoro uważasz,że jedyna różnica,między Tobą a pracodawcami jest tylko wysokość wypłaty,to gratuluje pomyślunku... Zapraszam jednocześnie do otworzenia swojej własnej działalności/kupna maszyny i działania.

Żeby nie było, nie jestem pracodawcą, ani nawet pracownikiem na ten czas,ale znam temat z dwóch stron. Taka jest moja opinia, każdemu źle,za mało,ale coś swojego założyć,coś osiągnąć to nie ma komu...

maniocek
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 23 Lip 2010 17:06
  • Miejscowość: Mrągowo

Sonda zużycia paliwa

Postprzez korba71 » 08 Lip 2014 22:41

Gdzie ja pisze o wypłatach geniuszu,wytykasz mi brak rozumowania na jakiej podstawie ?piszemy o kradzieży a nie o wypłatach i otwieraniu działalności ,jesli nie jesteś pracownikiem ani włascicielem po co zabierasz głos?najwięcej do powiedzenia maja ci co nic nie mają do powiedzenia ,nie pakuje wszystkich do jednego wora poprostu widze niesprawiedliwość i obłude ,karzdy pracujący uczciwie fachowo i z wysiłkiem powinien być dobrze wynagradzany a tu jesli sie starasz to zamiast kasy dojebią ci roboty ,i nie pouczaj mnie kolego nie rozumiejąc moich wypowiedzi .
Ostatnio edytowany przez peckiel, 09 Lip 2014 18:21, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Upominam za przekleństwa. Proszę się wstrzymywać od tego typu wyrażeń. Następnym krokiem będzie ostrzeżenie!

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Sonda zużycia paliwa

Postprzez maniocek » 09 Lip 2014 17:43

korba71, zrozumiałem bardzo dobrze Twój post,gdzie jasno określiłeś, że jedyne czym się różnisz od pracodawcy,to wysokość wypłaty.
jak cie sie nie podoba to wypierdalaj-- pisz kolego jak jest naprawde ,a wy co jesteście kryształowi ?naoglądałem sie przez lata i powiem że niczym sie nie rużnicie od nas ,no może kwoty sa inne .

piszemy o kradzieży a nie o wypłatach

Ty kradniesz (przykładowo, chodzi o pracownika) by podnieść swoje miesięczne wynagrodzenie, pracodawca Cię okrada,by podnieść z kolei swoje wynagrodzenie. Co nam to daje? Rozmawiamy o wypłacie.
jesli nie jesteś pracownikiem ani włascicielem po co zabierasz głos?

Tak jak pisałem, znam temat z dwóch stron, wiem ile czasu i swojego prywatnego życia musi poświęcić pracodawca (obserwowana bardzo bliska osoba,prowadząca firmę budowlaną) i jako pracownik (zatrudniony bez żadnych znajomości), a że obecnie nie jestem ani jednym,ani drugim, nie oznacza że nie mogę się na ten temat wypowiadać.

maniocek
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 23 Lip 2010 17:06
  • Miejscowość: Mrągowo

Sonda zużycia paliwa

Postprzez korba71 » 09 Lip 2014 18:50

Po pierwsze nigdy nie pisałem że kradne ale nie potempiam takiego zachowania w określonych przypadkach ,jeszcze raz ci powtażam ze te kwoty to nie kur..... wyplaty,pisałem że jakś owieczka skubnie źdźbło a wilk zabierze połowe stada jeśli nie zgadłeś znowu kiedyś zagramy w skojarzenia ,ja puki co pracuje po 270 i 300 h mieś. Okradam samego siebie i moją rodzine z życia prywatnego wolnego czasu zdrowia i czego tam jeszcze ,nie masz pojęcia jak wyglada życie zawodowego operatora wiec zabierając głos przemyśl najpierw ,autor tematu wybaczy ten masakryczny zwrot akcji .

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Sonda zużycia paliwa

Postprzez prezes85 » 09 Lip 2014 19:23

korba Jakie masz wykształcenie?

prezes85
Fachoperator

  • Posty: 571
  • Rejestracja: 02 Lis 2009 16:55
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT 428E 428F M315 Liebherr 904 Actros 3344 4141

Firma: własna


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej