wibako

Wstawianie słupów

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Wstawianie słupów

Postprzez travolta » 06 Cze 2014 22:09

Witam dostałem takie zlecenie od szefa żeby postawić cztery słupy wirowane 3x10m i 1x12m
Jest to przekładka lini energetycznej ,która cały czas jest czynna Słupy od starych słupów mam wkopywać około 1,0m dalej Powiedzcie mi czy robicie takie rzeczy czy po prostu mój szef jest taki popie...y Mam wstawiać słupy koparka cat m312

travolta
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 03 Lut 2011 20:14
  • Miejscowość: Radom

Maszyna: Ostrówek NK-451b

Firma: Imperial


Reklama

simmet

Wstawianie słupów

Postprzez Piotr mc 85 » 06 Cze 2014 22:37

travolta napisał(a):Powiedzcie mi czy robicie takie rzeczy czy po prostu mój szef jest taki popie...y Mam wstawiać słupy koparka cat m312


To jest pryszcz, znam pewną firmę co wstawiają słupy HDS-em z dwuosiowej wywrotki :crazy: i stare również HDS-em wyrywają :crazy: ten sprzęt to dopiero po dupie dostaje. :wall:
Po co kupować dźwig, jak jeden sprzęt wszystko zrobi, z maszyn mają tylko minikoparki bobcaty 1,5-2,6T i 2CX.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Re: Wstawianie słupów

Postprzez travolta » 07 Cze 2014 13:10

Piotr mc 85 napisał(a):To jest pryszcz, znam pewną firmę co wstawiają słupy HDS-em z dwuosiowej wywrotki :crazy: i stare również HDS-em wyrywają :crazy: ten sprzęt to dopiero po dupie dostaje. :wall:
Po co kupować dźwig, jak jeden sprzęt wszystko zrobi, z maszyn mają tylko minikoparki bobcaty 1,5-2,6T i 2CX.

No ale wstawiają słupy obok słupów które są pod napięciem? Czy wyłączają wcześniej je z sieci? Dla mnie to jest trochę za bardzo ryzykowne i chyba będę musiał z tego zrezygnowac

travolta
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 03 Lut 2011 20:14
  • Miejscowość: Radom

Maszyna: Ostrówek NK-451b

Firma: Imperial


Wstawianie słupów

Postprzez dawidk » 07 Cze 2014 16:00

Nie da rady bezpiecznie tego zrobić w pobliżu napięcia, należy uzgodnić niezbędne wyłączenia napięcia.

Jak coś pójdzie nie tak i np kogoś ten prąd zabije to co... TY pójdziesz siedzieć
Pracuję w tej branży i dużo można zrobić, ale jaki w tym sens tak ryzykować?? Skoro inwestorem jest energetyka, to wyłączenia masz gratis :-) Dwa tygodnie oczekiwania imasz :-)

Jeśli chodzi o stawianie takich słupów koparką - dziesiątka ma około 1,2 tony, dwunastka jakieś 1,5-1,6 spokojnie do ogarnięcia kołówką. :-)

A na temat dźwigu... Nie wszędzie dojedzie dźwig na podwoziu ciężarówki, tak ??

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Wstawianie słupów

Postprzez Piotr mc 85 » 09 Cze 2014 23:18

travolta napisał(a):No ale wstawiają słupy obok słupów które są pod napięciem?


Oczywiście, wszystkie miejscowości w okolicy tak robili, więc chyba powszechna u nich praktyka, nawet tam gdzie tylko gąsienicówka powinna iść, pcha auto 4x2 zamiast 4x4, a kierowca niech się później martwi.
Jak ciężkie słupy 15-stki czy jakoś tak to na dwa HDS-y stawiają :crazy: :crazy: :wall: :wall: :wall:
Niby profesjonalna firma, a od strony technologicznej partyzantka i przez to duży przemiał ludzi u nich jest, bo nie wyrabiają z tym "szefem". :evil:
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Re: Wstawianie słupów

Postprzez travolta » 10 Cze 2014 18:28

No u mnie temat jeszcze nie rozwiązany Powiedziałem mu ze wstawię słupy dopiero kiedy będzie odcięty prąd I skończyło się na tym ze znalazł kogoś innego z firmy kto wstawi na czynnym łączu
Spodziewałem sie tego bo to taki przydu....as
Teraz pewnie będę te słupy obsypywał łopata jak on je wstawi w wykop... :roll:

travolta
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 03 Lut 2011 20:14
  • Miejscowość: Radom

Maszyna: Ostrówek NK-451b

Firma: Imperial


Wstawianie słupów

Postprzez zbyszek1984 » 11 Cze 2014 19:52

heh każde wyłoczenia wiążą się z kosztami, a że konkurencja duża więc znalazł się co postawi to pod napięciem widać ma gdzieś przepisy bhp itp. Ważne że robotę załapie :lol: , ale taki robi tylko do pierwszej porażki (wypadku). Przy napięciu wszyscy pracownicy co robią muszą mieć uprawnienia elektryczne kat E
:lol:

zbyszek1984
Pomocnik operatora

  • Posty: 96
  • Rejestracja: 12 Cze 2009 19:01
  • Miejscowość: toruń
  • Pochwały: 6

Wstawianie słupów

Postprzez dawidk » 11 Cze 2014 22:16

Słup jest betonowy, teoretycznie nie przewodzi prądu :-) U nas, zamknęli by mnie za takie coś i wyrzucili z roboty w energetyce...

U nas słupy się wstawia w miejsce istniejących i z reguły używa się do tego dźwigu...

Chociaż by mnie mieli zwolnić, to bym się za cholerę nie podjął... jak coś nie pójdzie, wtedy szef się wyprze że on nie kazał, a kolega pójdzie siedzieć,,,,

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Wstawianie słupów

Postprzez zbyszek1984 » 12 Cze 2014 19:53

W teorji na operatorów mówią jaka powinna być bezpieczna odległość maszyny od lini zasilających i jakie prace może robić, elektrycy wiedzą jak linie zabezpieczyć (nie potrza wyłączać), aby maszyną spokojnie robić, nawet pod napięciem przy samej lini. Ale dla tego wszyscy potrzebujom uprawnienia elektryczne, nawet ten przy łopacie :lol:

zbyszek1984
Pomocnik operatora

  • Posty: 96
  • Rejestracja: 12 Cze 2009 19:01
  • Miejscowość: toruń
  • Pochwały: 6

Wstawianie słupów

Postprzez korba71 » 12 Cze 2014 22:29

Normalnie kolego myślalem ze nie da sie popełniać wiecej błędów niż ja ,dzieki kolego że istniejesz :mrgreen:

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej