wibako

Kary za przekroczenie ładowności

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Kary za przekroczenie ładowności

Postprzez PRI2013 » 16 Maj 2014 19:21

Witam,

Przeglądając allegro i po prostu jeżdżąc po ulicach widzę, że duża ilość minikoparek jest wożona na lawetach za busami lub pace na busach. Mniej więcej wie się jaka mini ile waży i ile ładowności ma dane auto więc od razu widać kto przestrzega przepisy dotyczące ładowności, a kto je olewa.
W związku z tym ciekawi mnie jaka jest w rzeczywistości kara jeśli złapią nas transportując taką minikoparkę na lawecie za busem bądź w inny sposób gdy znacznie przekraczamy ładowność.

Swoją mini wożę na ciężarówce, nie przekraczam ładowności. Gdybym woził ją na przyczepce z DMC 3500 kg ale za busem to jak wszyscy wiemy już przekroczyłbym ładowność. Co w przypadku gdyby złapała mnie policja bądź Inspekcja Transportu Drogowego ?

Podkreślam iż chodzi mi tylko o w/w kwestie, a nie o to w jaki sposób należy transportować nasze maszyny - takich tematów jak większość nas wie jest już sporo.

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Reklama

simmet

Re: Kary za przekroczenie ładowności

Postprzez dawidk » 16 Maj 2014 20:50

Aby Ci cokolwiek zrobili, muszą najpierw mieć wagę :-)

Legalnie, nie da się przewieźć minikoparki czymkolwiek innym, niż ciężarówką, lub ciągnikiem z niskopodwoziem :-)

Nie legalnie - czyli tak jak wszyscy wozimy - kolega miał nieprzyjemność, przerobionym lublinem wiózł mini 2,5 t - ITD policzyło lekko ponad 3k PLN :-)

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Kary za przekroczenie ładowności

Postprzez zbyszek1984 » 16 Maj 2014 22:02

ciężarówką wozisz mini, a wysokościowych gabarytów czasem nie przekraczasz, bo za to też jest podobna kara. Każdy stara się przyoszczędzić grosza i wożą jak widać. Waga, wysokość, mocowania (maszyny). jak będą chcieli to i tak za coś udupią :lol:

zbyszek1984
Pomocnik operatora

  • Posty: 96
  • Rejestracja: 12 Cze 2009 19:01
  • Miejscowość: toruń
  • Pochwały: 6

Kary za przekroczenie ładowności

Postprzez PRI2013 » 16 Maj 2014 22:55

o wysokościowych nawet nie słyszałem :lol: czyli w tym kraju za wszystko mogą udupić :)

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Re: Kary za przekroczenie ładowności

Postprzez czaki » 16 Maj 2014 23:01

Z tego,co sie orientuję,a nie tak dawno robiłem kurs na przewóz rzeczy,to normy gabarytowej wysokościowej jako tako nie ma.Zaś jest w przepisach,że zestaw nie może być wyższy niż 4m.

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Kary za przekroczenie ładowności

Postprzez marcos-81 » 17 Maj 2014 10:02

dawidk napisał(a):Legalnie, nie da się przewieźć minikoparki czymkolwiek innym, niż ciężarówką, lub ciągnikiem z niskopodwoziem



A czemu nie, ja nie widzę z tym problemu laweta DMC 2600 kg a auto na haku 3 tony może ciągnąć i nic nielegalnego w tym nie ma temat wałkowany 100 razy. Co do wysokości czaki dobrze pisze 4 m. 3/4 minikoparek przewożone jest niezgodnie z przepisami, ale to nie moja broszka odpowiada za to ten kto ją wiezie .
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
https://www.facebook.com/koptechsochaczew
http://www.koparkasochaczew.oferteo.pl/

Awatar użytkownika
marcos-81
Operator

  • Posty: 415
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 14:26
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 13

Maszyna: CAT 432E
Kubota KX41-3V
Mercedes 1323
Volvo FM10 6x4


Re: Kary za przekroczenie ładowności

Postprzez ksieciunio » 17 Maj 2014 13:00

PRI2013 napisał(a): czyli w tym kraju za wszystko mogą udupić :)



nie tylko w Polsce ,w każdym cywilizowanym kraju za nieprzestrzeganie przepisów dostaje się stosowna kare :)
Ostatnio edytowany przez Dj_Francuz, 17 Maj 2014 23:04, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Poprawna pisownia obowiązuje ! Tym razem poprawiłem ale pamiętaj na przyszłość :)

ksieciunio
Operator

Maszyna: hammelmann aquajet 12


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej