wibako

Proszę pomozcie mi! :)

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Proszę pomozcie mi! :)

Postprzez tasman69btm » 14 Maj 2014 13:21

Witam...jestem w kropce, pracuje jako brukarz ale mam dosc pracy przy łopacie i chce jak najszybciej zrobic uprawnienia mysle o koparko ładowarce, czy to dobry pomysl ? Moze lepiej koparka ? Jestem ze slaska-Bytom, czy jest jakas szansa ze dostane prace bez doswiadczenia na kop lad ? Jak narazie mam prawo jazdy kat b i wozki widlowe. Proszę o szybką odp ponieważ na dniach muszę się zapisać. Mam 24 lata i chcialbym wkoncu zalapac jakas prace na umowe o prace a nie tylko na czarno. Jeszcze raz prosze o odp. Nie chce wyjezdzac za granice :(

tasman69btm
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 14 Maj 2014 13:13

Maszyna: Brak

Firma: Szukam pracodawcy


Reklama

simmet

Re: Proszę pomozcie mi! :)

Postprzez mm1234 » 14 Maj 2014 15:15

kurs możesz zrobić ale w tym roku już lipa raczej, jako początkujący żeby się wstrzelić musisz celować w początek sezonu budowlanego po zimie , ja teraz szukam i nie tyle każdy mi mówi że brak doświadczenia co nieaktualne a ogłoszeń dla świeżaka jest 5 czy 8 w moim województwie :D

mm1234
Pomocnik operatora

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 31 Mar 2014 21:25

Maszyna: tih 445h

Firma: narazie brak


Proszę pomozcie mi! :)

Postprzez czaki » 14 Maj 2014 18:19

z ta pracą na czarno w brukarstwie to obojętne czy kładziesz bruk,czy koparką robisz
brukarstwo-jak sama nazwa wskazuje-na zimę kieruje ekipy na bruk

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Proszę pomozcie mi! :)

Postprzez tasman69btm » 14 Maj 2014 20:00

Zapisalem sie, moze cos z tego bedzie. Mam taka nadzieje...dlatego wlasnie szukam pracy na sprzecie zeby nie miec wolnych zim chociaz w tym roku w zime pracowalismy bo byla lekka, a wczesniej jezdzilem za granicce. Szukam czegos stalego zeby moc wziasc kredyt i kupic mieszkanie. Ojciec pracuje na koparce ale u niego akurat nie ma wolnych etatow. Mam duzo znajomych pracujacych na kop- lad dlatego sprobuje.
Ostatnio edytowany przez peckiel, 14 Maj 2014 20:38, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Proszę o używanie polskich znaków. Popraw posty. Na naszym forum za nieużywanie znaków polskich można otrzymać ostrzeżenie.

tasman69btm
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 14 Maj 2014 13:13

Maszyna: Brak

Firma: Szukam pracodawcy


Proszę pomozcie mi! :)

Postprzez tasman69btm » 24 Maj 2014 13:31

A może ktoś doradzi gdzie można po kursie udać się? Jakiejś firmy w okolicach Bytomia? Gdzie można by się podszkolić i zarobić parę groszy na kop lad ? Z góry dziękuję za odpowiedź. Gdzieś musi być praca dla młodego operatora :)

tasman69btm
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 14 Maj 2014 13:13

Maszyna: Brak

Firma: Szukam pracodawcy


Re: Proszę pomozcie mi! :)

Postprzez czaki » 24 Maj 2014 20:45

"Mam taka nadzieje...dlatego wlasnie szukam pracy na sprzecie zeby nie miec wolnych zim" - to nie dlatego,że nie była to praca na koparce,ale dlatego,że była to robota typowo sezonowa.Przykładem jest brukarstwo (na pewno duży odsetek firm brukarskich tak zatrudnia), sieci zewnętrzne "energ-teletech-wod-kan-gaz" - szczególnie małe firmy,które działają jako podwykonawcy podwykonawców :-).Firmy trochę prężniej działające jakoś przetrzymują pracowników przezimowaniem ich za 500-800zł/miesiąc.Oczywiście trzeba być dobrym pracownikiem,na którym takiej firmie zależy.Wtedy bez znaczenia ,czy jesteś brukarzem,kierowcą czy operatorem.

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Proszę pomozcie mi! :)

Postprzez tasman69btm » 29 Maj 2014 07:49

Nie jest na pewno tak źle jak piszesz, to co robią operatorzy zimą ? Umierają z głodu ?

tasman69btm
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 14 Maj 2014 13:13

Maszyna: Brak

Firma: Szukam pracodawcy


Proszę pomozcie mi! :)

Postprzez korba71 » 29 Maj 2014 11:19

U mnie w zimie jest szczyt sezonu budowlanego ,nie dają nawet urlopu .

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Proszę pomozcie mi! :)

Postprzez mm1234 » 29 Maj 2014 15:53

zależy jaki operator

kiepski robi to co napisałeś , jak z lata nie odłożył sobie na zimę to umiera z głodu , przeciętny też często gęsto.......koparko-ładowarki to nieraz odśnieżają jak jest co :D w zasadzie to przy odśnieżaniu pracują też nieraz ładowarki (np przy odśnieżaniu dużych placów i hal jak jest bardzo dużo śniegu i trzeba wywozić) i spycharki (w bardzo ciężkich warunkach , w polsce przy obecnych zimach raczej rzadkość )
dobrzy mają nieraz płacone jakąś kasę mimo że nic nie robią , tzw dyżur ile -zależy od firmy.......kolega był operatorem pompogruchy (nie maszyna do robót ziemnych ale podobna branża) to miał najniższą a wyjeżdżał z 4-5 razy w miesiącu :D

no a bardzo dobrzy pracują :D

wszystko też kwestia jak ostra zima , jak nie ma szatańskiego mrozu i 0.5m śniegu to wszyscy chyba normalnie pracują....

mm1234
Pomocnik operatora

  • Posty: 90
  • Rejestracja: 31 Mar 2014 21:25

Maszyna: tih 445h

Firma: narazie brak


Re: Proszę pomozcie mi! :)

Postprzez czaki » 29 Maj 2014 17:55

Trochę zły podział na słabych,dobrych i b.dobrych.Obecnie rynek usług budowlanych wymaga bycia dobrym/bardzo dobrym w tym,co się robi.Także słabi nie pracują w zawodzie albo pracują,lecz na ogół zajmują się innym fachem,np. kierowcy ciężarówek z możliwością wykonywania pracy koparkach - to jest jedna kwestia.
Lepszy lub b.właściwy byłby podział ,ze względu na skomplikowanie i trudności robót.Nie od dziś wiadomo,że "wyburzeniowcy" lub drogowcy od skarp i rowów na długich wysięgach są bardziej pożądani i doceniani niż np. operatorzy od "wodkangaz" lub prac na kruszywach.

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej