Przełącz do głównego szablonu
O czym tylko chcecie :).
Wyślij odpowiedź

Jakie łyżki koparkowe? Zęby? Na co zwracać uwagę?

14 Kwi 2014 10:53

Na co zwracacie uwagę wybierając łyżkę do swojej koparki? Jakie zęby lepiej się sprawują - przykręcane jak np JCB 2CX/3CX czy przyspawany adapter i do niego dopiero ząb jak np. w CATie?

Dzięki za Wasze wypowiedzi :wink:

Re: Jakie łyżki koparkowe? Zęby? Na co zwracać uwagę?

16 Kwi 2014 08:55

To zależy do jakiej roboty, bo niektórzy kierownicy nie życzą sobie w ogóle zębów przy kopaniu fundamentów aby nie spulchnić warstwy spodniej.
Przy rozbiórkach znowu zęby potrafią się odkręcać od naprężeń lub pęka sama łyżka.
Uważam że optymalne zęby to maks. 6-7cm bo dłuższymi można zerwać zarazem folie ostrzegawczą z instalacją :D

Jakie łyżki koparkowe? Zęby? Na co zwracać uwagę?

16 Kwi 2014 10:10

Dla tego na zeby stosuje się nakladki. Takimi zębami 6cm to się można po plecach podrapać. Robiłem tymi krótkimi i długimi i długie wygrywają lepiej się kopie i zrywa twardy grunt. Jak się kopalalo w mediach lub coś innego to zakładałem nakładkę na zeby.5 min roboty z przerwa na pogawędkę i tyle. Zeby przykręcane to porażka, śruby się urywac lubią czasami, same się muzyka, a czasami nie da się ich wykręcić, bierz system cat dużo wygodniejsze jest

Jakie łyżki koparkowe? Zęby? Na co zwracać uwagę?

19 Kwi 2014 16:34

Ja pracując w Warszawie przy przyłączach odrazu odkreciłem zęby bo tam jest pełno wszystkiego w ziemi a to woda gaz czy prad... a na zime kiedy ziemia jest zmarznieta przykręcam je spowrotem żeby dało się kopać

Re: Jakie łyżki koparkowe? Zęby? Na co zwracać uwagę?

23 Kwi 2014 09:33

No i właśnie dylemat, jak zęby są przykręcane to można je po prostu odkręcić, a tak trzeba mieć nakładkę...
Na coś konkretnego jeszcze zwracać uwagę przy prostej łyżce koparkowej? Często mocno różnią się kształtem, co powiecie??

Jakie łyżki koparkowe? Zęby? Na co zwracać uwagę?

23 Kwi 2014 18:43

Ja mam przykręcane zęby i nakładkę :-) Lenistwo ?? :-)

Re: Jakie łyżki koparkowe? Zęby? Na co zwracać uwagę?

24 Kwi 2014 08:32

Nie znam się na tym i chcę dobrze wydać pieniądze, a nie wiem w sumie czym się kierować przy wyborze standardowej łyżki koparkowej :-)

Jakie łyżki koparkowe? Zęby? Na co zwracać uwagę?

24 Kwi 2014 17:04

System spawany Cat ma zaletę taką że ząb jest na równi ze spodem łyżki, ale też jest minus wyciera się też dno łyżki (akurat mam porównanie w zębach w łyżkach od ładowarek), plusem że wymienia się tylko nakładkę. mam też JCB i przykręcane zęby no i już są niżej niż dno łyżki, przez co jak się jeździ po płytach, kostce to wyciera się tylko ząb. Ale minus taki że materiał zostaje, bo jest ten centymetr między lemieszem łyżki a podłożem.
Wyślij odpowiedź