wibako

Pomoc do pracy inżynierskiej

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Pomoc do pracy inżynierskiej

Postprzez konrad40 » 13 Kwi 2014 21:07

Witam
Chciałbym zwrócić się z poradą do Was z racji tego że dysponujecie większym doświadczeniem ode mnie :) Otóż w niedalekiej przyszłości będę podchodził do pracy inżynierskiej i na tą chwilę wybrałem sobie temat który brzmi "projekt manipulatora dla robota o masie 800kg". Ma być to układ w którym mam przyjąć sobie ciśnienie 25MPa, udźwig do 30 kg i co najważniejsze składające się z 3 członów z możliwością obrotu wokół pionowej osi. Podejrzewam że ma być to usprawnienie "Dromadera" którego zdjęcia znajdziecie poniżej:
http://www.hydromega.com.pl/res/img/dro21.jpg
http://grafik.rp.pl/grafika2/951879,1021719,16.jpg
Moim pomysłem było wprowadzenie tego na jakiejś obrotnicy, jednak po konsultacji z promotorem powiedziano mi, że taki układ może się nie sprawdzić. Więc podrzucił mi pomysł o rozwiązaniu w minikoparce o tym że łyżka jakoś się przesuwa??? Jednak jakoś nie potrafię się doszukać tego i w związku z tym zwracam się do Was o pomoc. Moglibyście mi dokładniej wytłumaczyć o co mniej więcej chodzi? Oczywiście każda porada do tego tematu pracy albo tematy książek są mile wskazane :) Myślę że wystarczy już tego pisania, bo chyba już wiele osób zdążyło zasnąć czytając ten tekst :D
Z góry dziękuje za pomoc.

konrad40
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 18 Lis 2013 20:54

Maszyna: brak

Firma: brak


Reklama

simmet

Pomoc do pracy inżynierskiej

Postprzez Coval » 13 Kwi 2014 21:30

konrad40 napisał(a):Moim pomysłem było wprowadzenie tego na jakiejś obrotnicy, jednak po konsultacji z promotorem powiedziano mi, że taki układ może się nie sprawdzić


konrad40 napisał(a):obrotu wokół pionowej osi.


A jest jeszcze inne rozwiązanie, które obraca się wokół własnej osi niż obrotnica koparki ?
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Pomoc do pracy inżynierskiej

Postprzez konrad40 » 14 Kwi 2014 18:17

A przepraszam błąd z mojej strony :) Układ ten ma się obracać wokół pionowej osi ewentualnie posiadać ograniczony kąt obrotu.

konrad40
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 18 Lis 2013 20:54

Maszyna: brak

Firma: brak


Pomoc do pracy inżynierskiej

Postprzez maniocek » 14 Kwi 2014 19:35

konrad40, no to kolumna obrotu lub kierowane ramie lewa/prawa jak w koparko-ładowarce lub właśnie w mini.

maniocek
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 23 Lip 2010 17:06
  • Miejscowość: Mrągowo

Pomoc do pracy inżynierskiej

Postprzez konrad40 » 05 Maj 2014 22:53

ok dzięki

konrad40
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 18 Lis 2013 20:54

Maszyna: brak

Firma: brak


Pomoc do pracy inżynierskiej

Postprzez mechanior » 06 Maj 2014 13:22

Na forum jest narzędzie do wyrażania wdzięczności, proszę stosować się do regulaminu.
...
4. Posty które nic nie wnoszą do tematu, powielają treści już omówione lub mają nic wspólnego z tematem będą usuwane.
5. W celu wyrażenia swojej wdzięczności za pomoc stosujemy "POCHWAŁĘ" (klawisz w prawym górnym rogu posta który pomógł).
6. Posty o treści "dzięki", "OK" i podobnej będą usuwane jako spam i nabijanie liczników.
...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej