wibako

Złoża kamienia na działce

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Złoża kamienia na działce

Postprzez wasabi_ » 08 Kwi 2014 16:48

Witam, mam takie pytanie: Nie dawno zainteresowałem się złożem tego co jest pod moją działką, są to kamienie (piaskowce chyba) czasem większe, czasem mniejsze ale zawsze da się je rozłupać na płyty grubości ok. 5 cm. Trafiają się oczywiście też takie strasznie kruche więc ich nie liczę ale co z tymi twardymi? Tak sobie myślę, że jakbym miał to koło domu to na jakiś chodnik lub do ogrodu byłyby jak znalazł ale mi konkretnie to jest akurat nie potrzebne więc przeszło mi przez myśl, żeby zacząć sprzedawać ten kamień. Mowa tutaj o czymś (mniej więcej) takim:

Image

Patrzyłem na strony internetowe różnych składów budowlanych i 1 m3 takiego kamienia kosztuje ok. 200 zł, więc zastanawiam się czy jest sens to wydobywać. Złoże jest ogromne, jeśliby interes się jakoś kręcił na początku to w późniejszym czasie możnaby pomyśleć o odkrywce na dosyć dużą skale. Tak wiem, to co jest pod ziemią należy do państwa ale tak z ciekawości proszę o wasze opinie, co o tym sądzicie

Czy jest w ogóle sens się w to pchać?

Z góry dzięki za odpowiedzi :kiss:
<blondynka> odpowiedz mi tak lub nie, ok?
<facet> ok
<blondynka> dlaczego mezczyzni zartuja z blondynek?
<facet> tak

Awatar użytkownika
wasabi_
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 05 Paź 2011 19:19
  • Miejscowość: Polska południowo wschodnia

Maszyna: JCB 4CX, JCB 8080


Reklama

simmet

Złoża kamienia na działce

Postprzez zbyszek1984 » 08 Kwi 2014 19:42

ładny masz kamień, typowy do ogrodów, ja mam polny i duże ilości. U mnie to z tego polnego kamienia to walili w fundamenty, pod ogrodzenie i na posadzki. Jak w domu przerabiałem stare budownictwo, to masakra coś wykuć (w posadzce, bo nie żałowali kamienia :lol: ).Ja nie wiem czy to pole lepiej obradza w kamień, czy w zbiory bo normalnie wysyp kamieni jest.

zbyszek1984
Pomocnik operatora

  • Posty: 96
  • Rejestracja: 12 Cze 2009 19:01
  • Miejscowość: toruń
  • Pochwały: 6

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej