wibako

Uprawnienia na koparki kroczące

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Uprawnienia na koparki kroczące

Postprzez jaro__87 » 04 Mar 2014 02:08

Witam. Orientuje się ktoś może czy na koparki kroczące wymagane są inne uprawnienia niż na koparkę jednonaczyniową? Pytam, ponieważ gdzieś w ogłoszeniu o pracę padło takie wymaganie jak uprawnienia do obsługi koparek kroczących. ;) z góry dziękuję za odpowiedź. pozdrawiam

jaro__87
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 20 Cze 2009 07:40
  • Miejscowość: kujawsko pomorskie

Reklama

simmet

Uprawnienia na koparki kroczące

Postprzez manius » 04 Mar 2014 21:11

był tutaj gdzieś temat o kop-kroczących, i o ile pamiętam to uprawnienia na nie są robiony w szwajcarii (chyba) i trwają coś koło miesiąca albo dwóch.
poczytaj tutaj:http://www.kopaczka.pl/viewtopic.php?f=5&t=1894&hilit=koparki+kroczące
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Król Julian

manius
Fachoperator

  • Posty: 1025
  • Rejestracja: 16 Maj 2010 12:18
  • Miejscowość: brzesko
  • Pochwały: 17

Maszyna: cat 442d ;)


Re: Uprawnienia na koparki kroczące

Postprzez jaro__87 » 04 Mar 2014 22:12

no właśnie czytałem ten temat, jest w nim o szkoleniu na maszynie po zakupie w Liechtenstein. ale szkolenie na maszynie to nie to samo co zdobywanie uprawnień o ile są wymagane przy tej koparce, czego próbuje się bezskutecznie dowiedzieć. Na logikę biorąc, mamy do czynienia z koparką jednonaczyniową, tylko podwozie się zmienia. Ale logika logiką, a prawo prawem. ;)

jaro__87
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 20 Cze 2009 07:40
  • Miejscowość: kujawsko pomorskie

Uprawnienia na koparki kroczące

Postprzez MARIO/MECALAC » 05 Mar 2014 17:29

A mnie się coś kojarzy z egzaminu jak gość mówił (było to ok 3 lat temu) że to są takie same uprawnienia jak na zwykłą koparkę. Bo jeśli idąc tym tropem to trza by posiadać uprawnienia na gąsiennicowe i kołowe, gościowi może chodziło o umiejętność pracy na takim sprzęcie, bo nawet w Pl nie ma takich kursów na koparki kroczące to jest tylko rodzaj napędu. Jak coś to dzwoń do nich i się dowiesz wszystkiego i nie zapomnij tu napisać co się dowiedziałeś
http://www.koparki-kroczace.pl/

Autor postu otrzymał pochwałę
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Uprawnienia na koparki kroczące

Postprzez jaro__87 » 06 Mar 2014 16:04

Dzwoniłem do firmy, której wrzuciłeś link i tak jak myśleliśmy, nie są wymagane żadne dodatkowe uprawnienia (tylko koparki jednonaczyniowe), przynajmniej Gość, z którym rozmawiałem nie spotkał się jeszcze ani u nas ani w Czechach, żeby ktoś potrzebował inne papiery. Tak jak piszesz, to tylko inny rodzaj napędu a reszta jak w jednonaczyniowych. Czasem w ogłoszeniach są różne dziwne wymagania. :)

jaro__87
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 20 Cze 2009 07:40
  • Miejscowość: kujawsko pomorskie

Uprawnienia na koparki kroczące

Postprzez BH RUDA » 21 Mar 2014 17:53

Kolego, ja co prawda nie znam się na koparkach, ale wiem że moja firma zajmuję się na Polskę sprzedażą i serwisem Kaisera i kiedyś na 2 kopalniach były robione pokazy.
Te szkolenia są po to, że obsługa ponoć jest zupełnie inna niż w tradycyjnych kopaczkach lub kop-ład i maszyna ma inne możliwości / ograniczenia, a bez tego szkolenia może być problem.
Producent bezwzględnie zaleca szkolenia, ale podstawowe to tylko kilka dni a nie miesiąc...
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 382
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Uprawnienia na koparki kroczące

Postprzez zbyszek1984 » 21 Mar 2014 19:45

kolego BH RUDA , szkolenia swoją sprawą a uprawnienia inną. Wiadomo na uprawnienia potrzeba więcej czasu, a na szkolenie masz tylko na jeden typ odpowiedniej maszyny co kupujesz, każda marka maszyny się różni i po to te szkolenia. Podam przykład na ciężarówkach, bo jestem kierowcą. żeby ciężarówką z naczepą jeździć musisz zrobić uprawnienia na prawo jazdy kat c+e. dzięki temu możesz jeździć zestawami (ciągnik +naczepa). Ciągniki są różne marki i podejrzewam, że jak jeździsz jednym to jesteś obcykany, ale innej marki ma iną kombinacje, ustawienie podzespołów, i do tego potrzebujesz szkolenia (które faktycznie trfa 10 minut, aby wiedzieć co jak). Tak samo z naczepami co innego musisz wiedzieć o chłodni, plandece, czy niskopodwoziówce. A faktycznie potrzebne są tylko jedne uprawnienia prawojazdy :lol: kat c+e

zbyszek1984
Pomocnik operatora

  • Posty: 96
  • Rejestracja: 12 Cze 2009 19:01
  • Miejscowość: toruń
  • Pochwały: 6

Uprawnienia na koparki kroczące

Postprzez korba71 » 21 Mar 2014 20:45

Racja kolego,wszyscy skaczemy po maszynach ,koparka walec spych ,ladowarka ,male ,wielkie,stare nowe ,zepsute ,sprawne,tak naprawde potrzebne by nam bylo jedno lub dwa uprawnienia ,na szkoleniech nikt niczego sie nie nauczy ,robione sa tylko po to zeby narobic szumu wokol danego wyrobu ,czysta reklama .

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Uprawnienia na koparki kroczące

Postprzez czaki » 21 Mar 2014 22:03

Istota szkolenia przeprowadzanego przez producenta maszyny jest jeszcze zrozumiala.Ale szkolenia przez zewnetrzne firmy?
To korzysc dla firm szkoleniowych?

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej