wibako

przesypownia?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

przesypownia?

Postprzez kopmen » 04 Lut 2014 23:36

Część wszystkim.

Mam działkę 1,5 tys mkw przy głównej drodze i zastanawiam się nad wejściem w biznes związany z sprzedażą kruszywa i jego transportem.
Kupowałbym je z kopalni - pewnie budokrusz, transportował do siebie na plac i stamtąd sprzedawał osobą prywatnym, firmą itd.

Najlepiej posiadać ładowarkę z wbudowaną wagą w łyżce - jeśli starczy funduszy to taką zakupię ale pewnie używaną, jak braknie to kop-ład i wagę elektryczną co trochę spowolni pracę.

Nie posiadam samochodów ciężarowych przez co dogadam się z kimś o wstawienie swoich aut do mnie i po prostu za transport oni będa zarabiać a nie ja. Ja zarabiałbym na handlu tym kruszywem. Jak zarobie na handlu to kupie swoje ciężarówki.


Zapewne ktoś tu siedzi w takim biznesie. W dalszej okolicy na takich przesypowniach piasek 0,1 lub 0,2 jest za ok 30 zł netto za tonę. jak z cenami u Was? Jaki jest realny zarobek na jednej tonie nie licząc zarobku z transportu do klienta?
Za ile przy współpracy z kopalnią będe mógł go kupić aby potem sprzedac i zarobić?

kopmen
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 04 Lut 2014 23:24

Maszyna: brak

Firma: własna


Reklama

simmet

Re: przesypownia ?

Postprzez filipo » 06 Lut 2014 00:53

działka 1500m2 pod taką działalność to abstrakcja chyba że chcesz trzymać po 2 tony materiału, powierzchnia to minimum hektar, bez własnego transportu kicha zawsze będziesz uzależniony, na materiałach zarabia się niewielkie pieniądze ale z własnym transportem zawsze coś zostaje. poważnym graczem dla kopalni-hurtownika stajesz się jak kupujesz sukcesywnie duże ilości (kilka-kilkanaście tysięcy ton/miesięcznie) nie wspomnę o tym że na początku becelujesz za wszystko z góry bądź na bieżąco z kasą w zębach. proponowałbym się rozejrzeć i uderzyć w kamienie ozdobne do ogrodu, na elewacje plus ewentualnie kostka granitowa, bazaltowa. Sprzedaż mniejszą ilość a kasa będzie lepsza jeśli masz naprawdę dobry punkt.
www.materialy-sypkie.pl
Zmechanizowane roboty ziemne, transport drogowy

filipo
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 09 Paź 2008 23:50
  • Miejscowość: okolice Piaseczna
  • Pochwały: 3

Maszyna: 3CXCECO'14 3CXCECO'11 2x KERAX'09 Volvo ew160B, DAF CF85.410

Firma: Roboty Ziemne Filip Olejnik


przesypownia?

Postprzez kopmen » 06 Lut 2014 18:39

jest okazja dokupić sporo ziemi bo obok sąsiad sprzedaje.
Nie posiadając własnego transportu idzie na tym zarobić tak aby kupic ciezarowke ? Raczej osobie, ktora wstawiłaby do mnie ciężarówki nie dalbym 100% za transport tylko coś musiałby odpalić dla mnie z każdego transportu.
Jedna pewnie malo bo przydalaby sie jedna mala, druga srednia i trzecia duża.

A czym to ładować ? kop ład czy ładowarka z wagą w łyzce ? Ile taka kosztuje aby troche pochodziła ?
Jak nie to kop ład i waga stacjonarna.

Lokalizacje mam dobrą.
Ostatnio edytowany przez peckiel, 06 Lut 2014 20:37, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Proszę o używanie polskich znaków. Popraw posty. Na naszym forum za nieużywanie znaków polskich można otrzymać ostrzeżenie.

kopmen
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 04 Lut 2014 23:24

Maszyna: brak

Firma: własna


przesypownia?

Postprzez Piotr mc 85 » 10 Lut 2014 18:56

kopmen napisał(a):A czym to ładować ? kop ład czy ładowarka z wagą w łyzce ?

Chyba logiczne - Ładuje się ładowarką, Kop-ład. to maszyna na budowę a nie do załadunku. Na obsługę takiego placu nie potrzebujesz super wypasionej markowej maszyny, za to dasz na kop-ład, kupisz ładowarkę z wbudowaną wagą, a gdzie jeszcze waga elektroniczna toż to wydatek 50- 70 tysi.
taka propozycja, na skład wystarczy z powodzeniem
http://allegro.pl/ladowarka-kolowa-xcmg ... 32574.html
http://allegro.pl/ladowarka-xcmg-zl-50g ... 44189.html
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


przesypownia?

Postprzez kopmen » 10 Lut 2014 22:31

jedno najważniejsze pytanie. Nie mam jeszcze własnego transportu. Wchodzić w ten biznes czy poczekać az zarobie na ciężarówkę i dopiero otwierać ? Na samej sprzedaży kruszyw zarobię + jakimś procencie z transportu od osoby, która wstawi do mnie ciężarówkę ?

kopmen
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 04 Lut 2014 23:24

Maszyna: brak

Firma: własna


przesypownia?

Postprzez Seba350 » 11 Lut 2014 19:17

Ciekaw jestem co za dekiel w dzisiejszych czasach Ci odpali za transport jak sam ledwo na paliwo zarobi wożąc piaski po budowach ... Chyba, że Ty przyjmujesz zamówienie, kasujesz kompleksowo, a przewoźnik fakturę wystawia Tobie na ustalonych między Wami stawkach. Jeśli masz na tym zarobić to zarobisz i bez własnego transportu - mniej będziesz musiał zainwestować przynajmniej by się dowiedzieć co z tego Ci zostanie.
Fiat-Kobelco FB200.2
Hanomag 55D

Seba350
Fachoperator

  • Posty: 726
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 17:31
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 12

przesypownia?

Postprzez mariusz b » 11 Lut 2014 22:17

Optymistyczne założenie masz. Ciekawe kto się zgodzi wstawić samochód w taki sposób i jeszcze liczysz że odpali Ci od transportu. :woot: Dobrze by było żebyś jeszcze Ty mu nie musiał dopłacać za stanie samochodów. W okolicy jest parę takich miejsc ale sprzedasz jest przy żwirowniach/składach budowlanych lub większych składach opału żeby sprzęt miał cokolwiek do roboty i jakoś nie widać żeby aż taki ruch na tym był.

mariusz b
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 22 Lut 2012 01:19

przesypownia?

Postprzez mietek » 15 Lut 2014 13:36

no a jak z konkurencją w okolicy ? no i czy dużo się buduje w okolicy ?
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


przesypownia?

Postprzez zbyszek1984 » 15 Lut 2014 14:52

Dołujecie gościa. Jak jest twardy weźmie rady i otworzy biznes na przekór innym. Będzie innowacyjny i wykosi konkurencje. Jak to mówią: "kto nie ryzykuje, ten nic nie zyskuje". Najważniejsze w biznesie mieć własne zaplecze gotówki, bo jak weźmiesz kredyt i noga Ci się powinie to tylko kaplica, a tak tyko stracisz swoją kasę i będziesz dalej tyrał na nowy biznes :lol:

zbyszek1984
Pomocnik operatora

  • Posty: 96
  • Rejestracja: 12 Cze 2009 19:01
  • Miejscowość: toruń
  • Pochwały: 6

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej