wibako

Wybór niwelatora

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Wybór niwelatora

Postprzez dawidg2 » 04 Lut 2014 23:26

http://allegro.pl/niwelator-spectra-ll5 ... 77594.html dość tanio, widać nieużywany albo dość mało, ceny od 4900 na necie. Co myślicie?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Reklama

simmet

Re: Wybór niwelatora

Postprzez tsmall » 07 Lut 2014 18:40

Witam. W firmie używamy laserowego leica do układania rur, przygotowania podbudowy i narzucania wysokości. I jest także używany z czujnikiem przy koparce do skarpowania terenu bądź kopania. Dla mnie laserówka, drogo na początku ale później zwróci się przy pracy!

tsmall
Fizol

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 29 Mar 2007 19:28
  • Miejscowość: Szczecin- Gryfino

Maszyna: Volvo L40B, Mecalac12 Mtx, Case580 sr,Case 121, Volvo EW140D

Firma: Roboty Drogowe i Brukarstwo


Wybór niwelatora

Postprzez kartonik » 17 Mar 2014 10:41

Panowie, laser bije na głowę optyka.

Jeśli robicie jeszcze spadki, to w ogóle nie ma o czym dyskutować:

- jednoosobowa obsługa
- brak konieczności przeliczania rzędnych kolejnych odcinkach instalacji - stawiasz łatę z odbiornikiem i sprawdzasz spadek
- dużo mniejsze ryzyko popełnienia błędu pomiarowego (czytaj: błąd odczytu z łaty przy niwelatorze optycznym)
- możliwość pracy wieloosobowej z jednym niwelatorem - jeden instrument na placu budowy może być źródłem sygnały dla dowolnej liczby odbiorników (np. jedna osoba tyczy wysokości, druga kontroluje głębokość wykopu, trzeci odbiornik pracuje na kolejnej maszynie itd.)
- duży zasięg pracy z jednego stanowiska

Można zalet wymienić jeszcze mnóstwo :)

Niwelator laserowy to świetne narzędzie pomiarowe, ale trzeba dobrać odpowiedni model do potrzeb.

Gdybym mógł jeszcze jakoś pomóc, to śmiało piszczcie.

pozdro,
mp

kartonik
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 09 Lip 2007 13:53
  • Miejscowość: Dębe Wielkie

Wybór niwelatora

Postprzez PRI2013 » 27 Lip 2014 22:12

Witam,

Odświeżam temat bo jednak dopiero teraz przyszedł czas na zakup niwelatora więc jak zawsze naczytałem się w necie i nie wiem co wybrać.
Służyć ma mi do układania kanalizacji itp. Bardziej mam chęć na laserowy ze względu na to, że nie potrzeba drugiej osoby do latania z łatą.

Jaki byście polecili ? Dużo osób poleca Leica i Topcon, a co powiecie o Hilti ? Bierzemy od nich nieraz młoty do kucia itp. i dają nam jakieś rabaty więc może wyszłoby trochę taniej ale czy warto ?
Warto zamiast ok 1100 zł brutto za optyczny z łatą i statywem zapłacić 3 x więcej i kupić laserowy ?

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Re: Wybór niwelatora

Postprzez prezes85 » 27 Lip 2014 22:40

masz promocje na optyczny zestaw Nedo f32
http://sklep.apogeo.com.pl/niwelator-op ... p-928.html



albo coś takiego Leica Sprinter 150m
http://sklep.apogeo.com.pl/zestaw-promo ... p-125.html
masz do 150 metrów


jak potrzebujesz więcej (250m) to ten Leica Sprinter 250m
http://sklep.apogeo.com.pl/niwelator-el ... p-123.html


Jak nie można dawać linków to niech moderator usunie.

prezes85
Fachoperator

  • Posty: 571
  • Rejestracja: 02 Lis 2009 16:55
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT 428E 428F M315 Liebherr 904 Actros 3344 4141

Firma: własna


Wybór niwelatora

Postprzez Jarewa » 28 Lip 2014 22:50

kartonik napisał(a):Panowie, laser bije na głowę optyka.



Może i bije na głowę ale nikt tu nie poruszył tematu trwałości jak i uszkodzeń fizycznych, na budowach szczególnie kanalizy może mi tylko się tak przydarza ciągle jest błoto szczególnie jesień-wiosna czasami i pod kolana gdzie łatwo się poślizgnąć itd. A jak firma jednoosobowa to i czasami moze nam znikać z budowy jak na parę minut stracimy kontakt wzrokowy (niestety takie są realia).

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Wybór niwelatora

Postprzez marcos-81 » 31 Lip 2014 22:37

Do prac przy przyłączach i niedużych prywatkach optyk w zupełności wystarcza , nie pchałbym się w laser za 4 koła bo to nie potrzebne.
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
https://www.facebook.com/koptechsochaczew
http://www.koparkasochaczew.oferteo.pl/

Awatar użytkownika
marcos-81
Operator

  • Posty: 415
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 14:26
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 13

Maszyna: CAT 432E
Kubota KX41-3V
Mercedes 1323
Volvo FM10 6x4


Wybór niwelatora

Postprzez korba71 » 01 Sie 2014 00:12

Wszyscy których znam z budowy ,chodzi mi o firmy ,maja oba i z obu korzystają ,nikt optycznego sie nie pozbywa, i wcale laser nie bije na głowe optycznego ,przy głębokich wykopach bardziej uniwersalny jest optyk ,na ta budowe gdzie teraz pracuje musieliśmy kupic 7metrowa łate ,natomiast do niwelacji i płytkiej kanalizacji i betonowania lepszy jest laser ,pamietam do niedawna brukarze rozciągali sznurki,dwóch trzymalo miedzy nimi linke a trzeci mierzył,teraz stoi jeden człowiek,a jakby umiescic czujnik przy łyżce sam byś sobie był mierniczym,nie zgodze sie że trudniej jest sie pomylić ,rozsuwasz łate dodajesz odejmujesz zawsze można sie pomylić ,ktoś pisze że można obsługiwać samemu np. przy kanalizacji czy to zaleta?jak pracuje sie w kilkuosobowych zespołach. Zasieģ?? owszem ale na pustym placu ,na budowie sa budynki zwałki materiały wszystko przeszkadza ,no i praď -ciągle slysze jak ktoś kogoś opier... że niwelator nienaładowany ,optyczny ze statywem można kupić za 1200 zł i tu bym szukał odpowiedzi na twoje pytanie .

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Wybór niwelatora

Postprzez defcon1 » 10 Sie 2014 12:47

korba71 napisał(a):Wszyscy kturych znam z budowy ,chodzi mi o firmy ,maja oba i z obu korzystają ,nikt optycznego sie nie pozbywa, i wcale laser nie bije na głowe optycznego ,przy głębokich wykopach bardziej uniwersalny jest optyk ,na ta budowe gdzie teraz pracuje musieliśmy kupic 7metrowa łate ,natomiast do niwelacji i płytkiej kanalizacji i betonowania lepszy jest laser ,pamietam do niedawna brukarze rozciągali sznurki,dwóch trzymalo miedzy nimi linke a trzeci mierzył,teraz stoi jeden człowiek,a jakby umiescic czujnik przy łyżce sam byś sobie był mierniczym,nie zgodze sie że trudniej jest sie pomylić ,rozsówasz łate dodajesz odejmujesz zawsze można sie pomylić ,ktoś pisze że można obsługiwać samemu np. przy kanalizacji czy to zaleta?jak pracuje sie w kilkuosobowych zespołach .Zasieģ??owszem ale na pustym placu ,na budowie sa budynki zwałki materiały wszystko przeszkadza ,no i praď -ciągle slysze jak ktoś kogoś opier... że niwelator nienaładowany ,optyczny ze statywem można kupić za 1200 zł i tu bym szukał odpowiedzi na twoje pytanie .

Wyczerpująca odpowiedz i zdecydowanie się zgadam. Jeśli kupujesz pierwszy niwelator wybierz optyczny, laserowy idealnie nadje się do dużych wykopów na przykład pod pobetonke lub kanalizacje https://www.youtube.com/watch?v=vbDD9Od3msU dożą zaleta laserowego jest tez to ze można ostawić wiązkę lasera w pionie przydaje się przy wykopach liniowych i profilowaniu skarpy.
U nas w firmie są obydwa, optyczny firmy LEICA a laserowy Spectra Precision zawsze biorąc laserowy biorę tez optyczny, własnie z tego powody co powiedział korba71 padną baterie i zamiast zrobić szybciej będzie to trwało dłużej.

Awatar użytkownika
defcon1
Operator

  • Posty: 328
  • Rejestracja: 16 Lip 2010 20:56
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: KOBELCO TAKEUCHI

Firma: www.koparka-wieliczka.pl


Wybór niwelatora

Postprzez gogo0707 » 10 Sie 2014 13:13

A gdzie ma gościu kask? u nas pod Skańską 50 zł. to kosztuje :mrgreen:
"Od­po­wied­nia mo­tywac­ja po­par­ta pochwałą uskrzydla "
http://www.telnow.pl

gogo0707
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 23 Cze 2011 15:22
  • Miejscowość: Bierawa
  • Pochwały: 10

Maszyna: JCB4CX
CAT M315D

Firma: Telnow


Re: Wybór niwelatora

Postprzez prezes85 » 10 Sie 2014 20:38

defcon1 napisał(a):
U nas w firmie są obydwa, optyczny firmy LEICA a laserowy Spectra Precision zawsze biorąc laserowy biorę tez optyczny, własnie z tego powody co powiedział korba71 padną baterie i zamiast zrobić szybciej będzie to trwało dłużej.


Jak nie macie baterii to po prostu odwracacie łatę i możecie używać laserowy jak optyczny.

prezes85
Fachoperator

  • Posty: 571
  • Rejestracja: 02 Lis 2009 16:55
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT 428E 428F M315 Liebherr 904 Actros 3344 4141

Firma: własna


Wybór niwelatora

Postprzez PRI2013 » 11 Sie 2014 19:54

Zdecydowałem się na zakup optyka Topcon at-b4 :-) Wstrzymam się jeszcze chwilkę z jego zakupem bo póki co kupiłem jednak skoczka :)

Dzięki za pomoc :wink:

Awatar użytkownika
PRI2013
Operator

  • Posty: 231
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 21:17
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Volvo ecr25d

Firma: Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej