wibako

Koparki jednonaczyniowe-III a II klasa

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Koparki jednonaczyniowe-III a II klasa

Postprzez piotreek » 05 Lis 2007 00:01

Kto mi powie czym różni się III od II klasy uprawnień na koparki jednonaczyniowe??(oczywiście wiem, że łyżka 0.8 a 1.5 m3).Chodzi mi o egzamin.Co wymagają więcej??Jakią wiedzę trzeba posiadać ponad tą co na egzaminie na III klasę?

piotreek
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 07 Cze 2007 00:46
  • Miejscowość: kraków

Reklama

simmet

Postprzez misza_007 » 05 Lis 2007 21:25

kolega zdawał jakiś rok temu i pytali dokładnie o wagę m3 gruntów, nacisk gąsienic na podłoże (ile kg/cm2 gąsienicy ) i o organizacje pracy na żwirowni (ile potrzeba wywrotek by koparka nie stała przy ładowaniu ileś tam m3 żwiru. Co to jest zamek hydrauliczny, wymienić wszystkie rodzaje zaworów hydraulicznych.
Ale słyszałem że mają znieść podział na 3 klasy uprawnień , bo w UE jest tylko jedna. Może ktoś wie coś więcej na ten temat?
Marcin

misza_007
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 15 Gru 2006 21:07
  • Miejscowość: Gorlice

Postprzez serwus » 05 Lis 2007 21:28

Witam!
Na dwójke wymagaja troche więcej ale nie za dużo.strasza że wymagaja jakies obliczenia wykopów i wydajności ale nie spotkałem się z czymś takim na egzaminie.Robiłem wtedy też uprawnienia na przesiewaczei kruszarki i wtedy z koparek zapytał mnie tylko do jakiej wielkości łyżki moge pracować na dwójce.tak wyglądał moj egzamin.według mnie to tylko stresowanie ludzi bo czym różni się koparka z łyżka 0,8 czy 1,5 m3.wszystko to samo tylko trochę większa.powodzenia

[ Dodano: Pon Lis 05, 2007 8:34 pm ]
aha zapomnialęm pytał jeszcze coś o linówce.jak robisz u tych z radomia to polecam isc do bystrowskigo na egz.wporzo gość
SERWUŚ

serwus
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 14 Paź 2007 11:45
  • Miejscowość: Pabianice

Postprzez boniek » 18 Lis 2007 22:17

pozdro dla bystrowskiego zdawalem u niego koparki super jak trafisz na te parowy z warszawy to gorzei
bonio

boniek
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 19 Paź 2007 16:56
  • Miejscowość: lodz

Postprzez piotreek » 03 Wrz 2009 21:30

Odświeżam temat - egzamin zaliczony ;)

piotreek
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 07 Cze 2007 00:46
  • Miejscowość: kraków

Postprzez mietek » 04 Wrz 2009 08:20

piotreek, to podziel sie z kolegami jakie były pytanie i jak ogolnie sam egazmin
" ...bycie operatorem to nie zawód to sposób na życie... "

Awatar użytkownika
mietek
Fachoperator

  • Posty: 1005
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 15:14
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 4

Maszyna: Caterpillar 325C
Caterpillar M315
Volvo EC 240 BNLC


Postprzez piotr8686 » 04 Wrz 2009 21:09

witam ! mam pyt chciał bym sobie zrobić uprawnienia na koparki i na inne maszyny budowlane. nigdy nie miałem styczności z takim sprzętem czy po kursie na koparki jestem w stanie zdać egzamin ? czy są jakieś testy lub pytania na te uprawnienia tak jak na prawo jazdy ? na jakie sprzęt warto sobie zrobić uprawnienia ? proszę o pomoc pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc

piotr8686
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 04 Wrz 2009 20:45
  • Miejscowość: bydgoszcz

Postprzez piotreek » 04 Wrz 2009 22:15

Więc tak; komisja z Warszawy, II klasę egzaminuje pan Romanowski.
Pytania dotyczą całego zakresu z III klasy, dochodzą nowinki z zasilania silników (common rail), obliczanie wykopów (kubatury, wagi), ogólna wiedza o tym kto organizuje projekty inwestycyjne, kto się czym tam zajmuje ...
ps
Do piotr8686; wybierz sobie maszynę na jakiej chciałbyś pracować. Po co Ci uprawnienia na wszystko (nikt nie uwierzy że umiesz wszystkimi maszynami pracować ). Osobiście odradzam koparko-ładowarki :P
A do boniek, obrażać kogoś za to, że sprawdza Twoją wiedzę aby potwierdzić wiadomości to chyba nie fair :/

piotreek
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 07 Cze 2007 00:46
  • Miejscowość: kraków

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej