wibako

Pytania na egzaminie.

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

ładowarka kl. iii - egzamin

Postprzez Jooras » 09 Lut 2012 13:21

po 1 nie ma klasy iii tylko jest klasa III

po 2 jest już taki temat viewtopic.php?f=6&t=1437

po 3 niektóre pytania na pewno mogą się pokryć czyli hydraulika pompy zmiennik bhp itp itd

Autor postu otrzymał pochwałę

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Reklama

simmet

ładowarka kl. iii - egzamin

Postprzez korba71 » 09 Lut 2012 13:43

Klasa iii jest pewnie dla niepełnoletnich :D a pytanie moze pasc każde nawet nie zwiazane z daną klasą maszyn, nie dac sie złapac na jakies banały typu czy możemy odpalic maszyne przez ciągniecie inną maszyną, albo pytanie czy do odkrecenia koła możemy użyć własnej hydrauliki, naucz sie wszystkich współczynników do danej klasy gruntu, wykładowca powiedział ze na trójkę z poszerzeniem wystarczy dwa a pytania padały ze czterech, dużo pytan było w co powinna byc wyposażona maszyna zeby poruszac sie po drogach publicznych, czym sie różni silnik benz. od wysokoprężnego, co dziwne mam ukonczone juz kilka kursów a nie dostałem nigdy pytan z hydrauliki (chyba sami nie maja o tym pojecia :D ) z dziwnych pytan było jak rozpoznac ilu woltowy jest akum, zakładajac ze nie ma naklejek napisów niczego.

Autor postu otrzymał pochwałę

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


ładowarka kl. iii - egzamin

Postprzez huzar » 09 Lut 2012 14:05

a do czego służyła kolumna obrotu w koparce (bo za ******* nie mogę sobie przypomnieć)? czyli podsumowujac to praktycznie trzeba wszystko umiec to co na wczesniejszych egzaminach (koparka kl. III :), kop-lad).

korba71 napisał(a):wykładowca powiedział ze na trójkę z poszerzeniem wystarczy dwa a pytania padały ze czterech


co to oznacza? :)
Ostatnio edytowany przez huzar, 09 Lut 2012 14:09, edytowano w sumie 1 raz

huzar
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 09 Lut 2012 12:09

ładowarka kl. iii - egzamin

Postprzez Jooras » 09 Lut 2012 14:08

pisałem Ci już że od tego jest odpowiedni temat żeby zadawać takie pytania...

nikt Cię nie będzie pytał o kolumnę obrotu bo ona nie występuje w ładowarkach. Ale jeśli pytali Cię wcześniej o pompoę wielotłokową to i tym razem mogą Cię spytać bo to jest taki sam materiał...

Autor postu otrzymał pochwałę

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

ładowarka kl. iii - egzamin

Postprzez huzar » 09 Lut 2012 14:11

wiem mistrzu, ale wole wiedziec do czego ona sluzy, bo jak zapytaja to co wtedy? nie chce zdac na 2, bo nie satysfakcjonuje mnie taka ocena tylko przynajmniej na 4 (tak jak wczesniej)

huzar
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 09 Lut 2012 12:09

ładowarka kl. iii - egzamin

Postprzez Jooras » 09 Lut 2012 14:16

a od kiedy to na państwowych egzaminach są oceny ? albo zdałeś albo nie nigdzie nie było na ile zdałeś...

co do kolumny obrotu na prawdę poszukaj na forum w tym temacie co Ci podałem i użyj sobie wyszukiwarki jest w prawym górnym rogu :wink:

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

ładowarka kl. iii - egzamin

Postprzez huzar » 09 Lut 2012 14:21

Jooras napisał(a):a od kiedy to na państwowych egzaminach są oceny ? albo zdałeś albo nie nigdzie nie było na ile zdałeś...


ostatnio jak zdawałem (nie wiem dokladnie kiedy to bylo musialbym zobaczyc w ksiazeczke operatora, ale chyba w listopadzie 2011) to oceny byly, bo widzialem jak egzaminator wpisywal na jakas tam kartke ocene z poszczegolnych dzialow i jeszcze ustnie egzaminator przedstawial ocene. oddzielnie z koparki i oddzielnie z kop-lad. takze nie wiem gdzie ty "zdawales?" ze nie masz takich informacji. pozniej otrzymywales ksiazeczke operatora i finito wraz z jakims dyplomem czy co to jest :P.

ps. czyli tak jak myslalem kolumna obrotu przekazuje olej z nadwozia do podwozia i tyle?

huzar
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 09 Lut 2012 12:09

ładowarka kl. iii - egzamin

Postprzez Jooras » 09 Lut 2012 14:25

ja zdawałem w Lublinie egzaminował mnie Wrzosek i Jodłowski popytali popytali w swoim protokole coś nabazgrali poczekało się po egzaminie ze 2 godz i papiery dostawało się do ręki i nikt nie słyszał o żadnych ocenach. Były 3 opcje: zdałeś, prosili Cię na korytarz na douczenie się szybkie i w następnej kolejce się wchodziło lub jeśli ktoś przedstawiał swoją osobą marny poziom wiedzy to dziękowali zapraszali na inny termin

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

ładowarka kl. iii - egzamin

Postprzez huzar » 09 Lut 2012 14:39

ja w małopolsce, a kto mnie egzaminowal to nie mam pojęcia. Wiem tylko, że egzaminatorzy byli z Warszawy i trafiłem na największą kosę :) ale jakimś cudem się udało, ale tak jak pisałem wcześniej, przedstawiali oni pisemnie i ustnie ocenę z egzaminu. Może zależne jest to od regionu gdzie się zdaje, nie mam pojęcia. Reszta się zgadza, czekałem 2h na papiery i koniec. Mało tego, znam również ocenę z egzaminu praktycznego. Musiałeś dawno zdawać skoro był jeszcze P. Jodłowski, bo z moich informacji on już nie egzaminuje gdzieś od 2007/2008 roku.

huzar
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 09 Lut 2012 12:09

ładowarka kl. iii - egzamin

Postprzez korba71 » 09 Lut 2012 15:14

huzar napisał(a):ps. czyli tak jak myslalem kolumna obrotu przekazuje olej z nadwozia do podwozia i tyle?

raczej aż tyle :D co do klinu odłamu grumtu ,nam powiedzieli ze dla naszej kategori zapamietac tylko dwa 1 do 1 grunt spoisty i 1 do 1,5grunt sypki sa jeszcze inne( 1do 1,25 i 1 do 1,75 chyba,musisz sie nauczyc obliczac klin to proste nie chce cie wprowadzac w bład nie pamietam juz ale to banał zapytaj na kursie musza powiedzieć , dobrze ze z poszerzeniami wchodzilismy na koncu i wiadomo było jakie zadaja pytania ,pytaja jak roboty kazdy z nich zadaje prawie te same pytania ,mozna było sie przygotowac ,jakos zawsze udało mi sie trafic na spoko goscia i raczej rozmawialismy ,nie wygladało to na egzamin miałem szczescie ,ale inni koledzy nie mieli tyle szczesia jeden to był prawdziwy DOKTOR ZŁO :mrgreen: przypomniałem sobie ze z ładowarek były pytania o obsłudze ogumienia, cisnienia ,pompowanie w koszach .

Autor postu otrzymał pochwałę

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: ładowarka kl. iii - egzamin

Postprzez Gracjan » 09 Lut 2012 15:34

huzar napisał(a):Musiałeś dawno zdawać skoro był jeszcze P. Jodłowski, bo z moich informacji on już nie egzaminuje gdzieś od 2007/2008 roku.
Niestety przykro mi bardzo ale masz bledne info na temat jego egzaminowania (zdawalem 5 grudnia 2011 i on byl w komisji egzaminacyjnej) viewtopic.php?f=6&t=1437&start=100 tutaj wiecej opisalem.
A co do ocen to one sa. Jak odpowiecie na pare pytan to racja oni "cos tam" na koniec pisza na tej kartce i to sa wlasnie oceny. Ale pewnie wychodza z zalozenia ze gowno to kogo obchodzi na jaka ocene zdal czy nie przeciez tu nie szkola i to sa dorosli ludzie dlatego tylko informuja albo ZDALES albo NIE ZDALES bo przeciez w ksiazce operatora nie masz zadnych ocen. Tak jak bynajmniej mi sie wydaje czemu nie kazdemu mowia o ocenach. Mi akurat powiedzieli (moze dlatego, ze mlody jestem? :lol: )

Autor postu otrzymał pochwałę
„Młodym ludziom wydaje się, że w życiu najważniejsze są pieniądze. Na starość są już tego pewni.”
- O. Wilde

Awatar użytkownika
Gracjan
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 19 Cze 2010 00:10
  • Miejscowość: Bydgoszcz
  • Pochwały: 7

ładowarka kl. iii - egzamin

Postprzez Jooras » 09 Lut 2012 15:56

i zwróć uwagę na to że egzaminator może sobie pomyśleć tak "skoro ma uprawnienia już na 2 maszyny to musi dużo wiedzieć" ja tak miałem jak robiłem koparki no i był kłopot

Autor postu otrzymał pochwałę

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

ładowarka kl. iii - egzamin

Postprzez huzar » 09 Lut 2012 16:23

Jooras napisał(a):i zwróć uwagę na to że egzaminator może sobie pomyśleć tak "skoro ma uprawnienia już na 2 maszyny to musi dużo wiedzieć" ja tak miałem jak robiłem koparki no i był kłopot


i wlasnie tego sie boje, co z tego, ze mam uprawnienia od tych 3 miesiecy, jesli w czasie tych 3 miesiecy nie widzialem koparki, kop-lad na oczy? "pracowalem" na nich tylko tyle co na kursie i pozniej na egzaminie panstwowym i tyle. no ale wiedze jakas tam mam takze mysle, ze powinienem zdac, nie ukrywam, ze wlasnie na tych uprawnieniach dotyczacych ladowarki najbardziej mi teraz zalezy i jakbym nie zdal to bym sie ostro wk****. @Jooras, a zdales chociaz?

korba71 napisał(a):raczej aż tyle :D co do klinu odłamu grumtu ,nam powiedzieli ze dla naszej kategori zapamietac tylko dwa 1 do 1 grunt spoisty i 1 do 1,5grunt sypki sa jeszcze inne( 1do 1,25 i 1 do 1,75 chyba,musisz sie nauczyc obliczac klin to proste nie chce cie wprowadzac w bład nie pamietam juz ale to banał zapytaj na kursie musza powiedzieć , dobrze ze z poszerzeniami wchodzilismy na koncu i wiadomo było jakie zadaja pytania ,pytaja jak roboty kazdy z nich zadaje prawie te same pytania ,mozna było sie przygotowac ,jakos zawsze udało mi sie trafic na spoko goscia i raczej rozmawialismy ,nie wygladało to na egzamin miałem szczescie ,ale inni koledzy nie mieli tyle szczesia jeden to był prawdziwy DOKTOR ZŁO :mrgreen: przypomniałem sobie ze z ładowarek były pytania o obsłudze ogumienia, cisnienia ,pompowanie w koszach .


no klin odlamu to jest na wejsciu, kategorie gruntu tak samo, odleglosci od linii elektrycznych itp. itd. na ten temat duzo wiem, raczej material mam opanowany. Ksiazke P. Jodlowskiego czytam juz chyba z 3x + jakies notatki znalezione w necie + kurs.

@korba71 to Ty robiles dodatkowo pozniej jeszcze ladowarki?

ale o co chodzi z tym "poszerzeniem"? przeciez ja nie zdaje na ladowarki kl. II tylko normalnie na kl. III, o jakich "poszerzeniach" mowa?

a jesli chodzi o te oceny, ktore sa przedstawiane na koncu egzaminu to one ida chyba tylko do Warszawy i tylko po to sa one wystawiane, w ksiazeczce operatora oceny nie ma.
Ostatnio edytowany przez huzar, 09 Lut 2012 16:29, edytowano w sumie 1 raz

huzar
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 09 Lut 2012 12:09

ładowarka kl. iii - egzamin

Postprzez Jooras » 09 Lut 2012 16:29

można robić poszerzenie na egzaminie takie że np. robisz kurs na ładowarki klasy III + na jakiś konkretny model maszyny przykładowo z łyżką 5m3

Autor postu otrzymał pochwałę

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Re: ładowarka kl. iii - egzamin

Postprzez huzar » 09 Lut 2012 16:31

Jooras napisał(a):można robić poszerzenie na egzaminie takie że np. robisz kurs na ładowarki klasy III + na jakiś konkretny model maszyny przykładowo z łyżką 5m3


no to mam chyba spokoj bo ja zadnego poszerzenia nie robie, chce tylko sobie zrobic uprawnienia na kl. III ladowarek i tyle. Dodatkowo mam papiery na operatora koparki i kop-lad tak jak to wyzej pisalem.

Jezeli chodzi o te poszerzenia to rozumiem, ze to jest cos w stylu tego, ze robisz "poszerzenie" na konkretny model maszyny, tak?

Ja jezeli juz bede cos robil w przyszlosci to mysle o "calych klasach" tj. zdaje np. po roku przepracowanym na ladowarce (kl.III) czy tam koparce (kl. III) na klase II koparki i ladowarki.

huzar
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 09 Lut 2012 12:09

ładowarka kl. iii - egzamin

Postprzez Jooras » 09 Lut 2012 16:39

tak dokładnie, na konkretny model maszyny

po przepracowanym roku na ładowarce kl III musisz w ośrodku przedstawić zaświadczenie od pracodawcy że faktycznie pracowałeś i możesz robić klasę II ładowarki, nie uprawnia Cię to do zrobienia klasy II na koparki, na koparki jest oddzielne zaświadczenie i oddzielny kurs

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Re: ładowarka kl. iii - egzamin

Postprzez huzar » 09 Lut 2012 16:48

Jooras napisał(a):tak dokładnie, na konkretny model maszyny

po przepracowanym roku na ładowarce kl III musisz w ośrodku przedstawić zaświadczenie od pracodawcy że faktycznie pracowałeś i możesz robić klasę II ładowarki, nie uprawnia Cię to do zrobienia klasy II na koparki, na koparki jest oddzielne zaświadczenie i oddzielny kurs


ok, ale wlasnie mowie, ze planuje przepracowac rok na koparce i rok na ladowarce, a pozniej zdobyc klase II na obie maszyny. Bo pracujac na zwirowni, piaskowni uzywa sie praktycznie obu maszyn, takze po przedstawieniu papierka od pracodawcy w osrodku, ze pracowalem na obu tych maszynach, moge podejsc do kursu, a pozniej do egzaminu na klase II ladowarki i koparki. Dobrze to rozumiem?

Orientujecie sie moze czy za granica istnieje cos takiego jak "klasa" na dana maszyne, tak jak to jest w Polsce?

huzar
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 09 Lut 2012 12:09

ładowarka kl. iii - egzamin

Postprzez Jooras » 09 Lut 2012 16:52

tak jeśli ktoś Ci taki kwit wystawi że robiłeś na obydwu to owszem możesz

zagranica to bardzo rozległy temat który już był poruszany na forum (wyszukiwarka) dla przykładu w niektórych krajach są honorowane nasze uprawnienia a na wyspach nie i tam jest inny podział np. koparki dzielą się na kołowe i gąsienicowe a nie na pojemność łyżki.

Wszystko to już było na forum wystarczy poszukać i poczytać ;)

Autor postu otrzymał pochwałę

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

ładowarka kl. iii - egzamin

Postprzez huzar » 09 Lut 2012 16:57

ok dzieki wielkie za wszystkie odpowiedzi, ide sie dalej uczyc, zeby nie wtopic na egzaminie :)

huzar
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 09 Lut 2012 12:09

ładowarka kl. iii - egzamin

Postprzez rudesmen » 09 Lut 2012 20:56

Przede wszystkim zły dział i dublowanie tematu. Posty zostaną scalone.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej