wibako

kradzieże maszyn

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

kradzieże maszyn

Postprzez kłoska » 24 Maj 2007 22:10

Witam wszystkich chcialbym przestrzec wszystkich kopaczy przed zdażeniem jakie miało miejsce w zeszłym tygodniu w mojej okolicy. W minionom sobote w takiej małej wiosce koło mnie buchneli nowiutkiego CATA . Zdazenie to odbyło się w nastepujący sposób maszyna nalerzała do goscia z Katowic który ma własnom niedużą firme usługowom złodzieje weszli sobie na jego stronke internetowom spodobała sie im maszyna którą gosć się na niej chwalił wiec zadzwonili do niego z propozycja wynajecia go na bardzo dogodnych warunkach na 2 tygodnie zadowolony z propozyci facet zgodził się robota była na przysłowiowym zadupiu mała wioska w lesie kilka domów na krzysz praca miała polegać na uporządkowaniu terenu w okół starego dworku żekomo zakupinego przez nowego właściciela po przepracowanym dniu gosć zagarazował w jednym z pobliskich gospodarstw i pojechał do domu przed wieczorem zjawiła sie podczolgówka i kilku ludzmi któży jak tłumaczyli gospodażowi muszą szybko zabrać maszyne bo jest potrzebna awaryjnie w firmie a że gość był jak to się mówi prosty człowiek ze wsi nic nie podejzewał nawet im kawe zrobił kiedy rozbrajali imobilajzer . Złodzieje byli dobrze zorganizowani i wyposażeni mieli przyrządy do wykrywania nadajnków satelitarnych bo jedyne co żdziwiło gospodaza pomijajać to że nie żdziwil sie jak rozkręcają pulpit to to że chodzili dookoła maszyny z przyżadem z antenami w karzdym bądz razie w ciągu 30 minut załadowali maszyne i poszli . Takrze panowie nie zostawiajcie maszyn byle gdzie i uwaga na dziwne okazie !!!!!

kłoska
Młodszy operator

  • Posty: 171
  • Rejestracja: 22 Mar 2007 10:29
  • Miejscowość: czestochowa

Reklama

simmet

Postprzez tomec » 24 Maj 2007 22:33

o moj boze wpolczuje to facet twarzy nie moze rozpoznac?powinien zapamietac ich mordy i policja powinna szukac,napewno ktos mial jakas ceche szczegolna i musza siedziec !!!! zycze tego zeby wlasciciel odnalazl maszyne bo szkoda mi jego,chlopak sie cieszyl ze sprzetu a oni ukradli :(

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez WojtekP » 24 Maj 2007 22:49

tomec, myslisz ze odzyska maszyne ? pewnie tego samego dnia juz pojechala do afryki piasek ladować na pustyni
Kopalnia piachu Lubartów, kruszywa piach piasek.
http://www.plewka.com.pl
Przyłącza oraz sieci wodociągowe i kanalizacyjne.
Przewierty sterowane Vermeer D7x11, kruszenie gruzu wyburzenia kruszarka.

Awatar użytkownika
WojtekP
Fachoperator

  • Posty: 635
  • Rejestracja: 28 Lis 2006 12:18

Maszyna: cat, liebherr, zeppelin, man, scania

Firma: Kopalnia piachu Lubartów, wyburzenia gruz kruszony.


Postprzez Dz0rdasz » 24 Maj 2007 23:33

Nam ze żwirowni buchneli Ł-34 , jechałem po śladach w zimę ze 30km.
Znalazłem odciśnięte slady po nikopodwziowce. I tyle :?
W naatępnej mieliśmy GPS, ale po roku widziałem małe ustrojstwo na bateryjkę 9V
w promieniu 6m ani GPS , ani komórka nie działała.
Tak że zrezygnowalismy. Tak że Panowie jak ktory ma co lepszego spać w maszynie :lol:

Dz0rdasz
Operator

  • Posty: 215
  • Rejestracja: 04 Mar 2007 10:49
  • Miejscowość: IRKUCK

Maszyna: Volvo BL 71

Firma: Jak jechać za głodową stawkę, lepiej pstrykać pilotem telewizora...


Postprzez helmut » 25 Maj 2007 18:43

Dobrze że obyło się bez ofiar... Znajomego mojego ojca(jakieś 5 lat temu) zwabili też na robótkę na jakieś odludzie. Normalnie zaczął cos tam robić, ,,inwestor'' był cały czas na posesji, aż w końcu zrobił sobie przerwę. Z komórki wyskoczyło kilku facetów, zamknęli go w tejże komórce, wsiedli w maszynę i tyle ich widzieli. Cata też. Facet przesiedział w tej komórce całą dobę. Dobrze że sezon grzybowy był i jacyś ludzie go usłyszeli. Uważajmy na podejrzane okolice i podejrzanych gości. I kradzione maszyny do sprzedania...

helmut
Operator

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 05 Sty 2007 21:59
  • Miejscowość: wawa
  • Pochwały: 5

Maszyna: 4CX P21, 428B, 428C, 432D, M312, M313C

Firma: P.H.U. SZWAGIERCHUJNIERODZINA


Postprzez wojart » 25 Maj 2007 19:30

Gdyby nie było amatorów okazyjnych zakupów maszyn to złodzieje nie mieli by zbytu :!: :!: :!: :!: :!:
wojart

wojart
Młodszy operator

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 02 Lip 2006 09:23
  • Miejscowość: Kraków

Postprzez .Prezes » 25 Maj 2007 21:01

kłoska, jaka to strona ?

.Prezes
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 03 Maj 2007 12:02
  • Miejscowość: ******

Postprzez kłoska » 25 Maj 2007 21:15

cała chistoria wydażyła sie pod Częstochową w Bystrzanowicach ale własciciela maszyny ani firmy nie znam wszystko opowiedzial mi znajomy policjant żebym uważał na maszyny .Takich złodziej powino się za jaja wieszać człowiek cięszko pracuje żeby cos miec w życiu a takie dziady przyjdą i zapierdolą

kłoska
Młodszy operator

  • Posty: 171
  • Rejestracja: 22 Mar 2007 10:29
  • Miejscowość: czestochowa

Postprzez Joseph » 29 Maj 2007 19:43

A nam firma zakładająca zabezpieczenia wmawia że ich system jest nie do wykrycia , w razie kradzieży odbierają sygnał specjalnym samolotem , a nie GPS'em (dziwne prawda ?)
W czasie instalacji , nikogo oprócz monterów nie ma nawet w poblizu maszyny , i trwa to około 2 godzin !
Aczkolwiek wiem ze w naszym mieście znalezli w ten sposób maszyne , zakamuflowaną w jakiejś stodole 200 km od miasta .... Słyszałem że sqrwieli co ją buchnęli poprostu zamurowało gdy wpadła POLICE ....
Co o tym sądzicie ???
Pozdrawiam !

Joseph
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 26 Kwi 2007 19:55
  • Miejscowość: Sieć ....

Postprzez Dz0rdasz » 29 Maj 2007 20:47

Bo to byli papraki a nie złodzieje :lol: Też miałem w ładowarce GPS i płaciłem 2 lata.
Liczyłem że przyjdą i wezmą , i zapłacę dziadom za tę wcześniejszą co ukradli.
Ale znajomy przywiózł mi pokazać samoróbkę zakłucającą GPS i GSM. Jeśli gostek wsiada do maszyny i ma to włączone Centrala monitoringu traci maszynę z widoku (sprawdzone)
Ale najgorsze jest to że poźniej jakiś gostek przedawał te małe ustrojstwa w gazecie Auto Giełda. Także Ja maszynę zamieżam wozić ze sobą , albo lulać przy niej :lol:

Acha , jeszcze ciekawostka to urządzenie działa 6m od centralki GPS lub GSM (ale to wystarczy żeby sieknąć maszynę , znaleść w zacisznym miejscu GPS i unieszkodliwić.)

Dz0rdasz
Operator

  • Posty: 215
  • Rejestracja: 04 Mar 2007 10:49
  • Miejscowość: IRKUCK

Maszyna: Volvo BL 71

Firma: Jak jechać za głodową stawkę, lepiej pstrykać pilotem telewizora...


Postprzez tomec » 04 Lip 2007 23:49

interesuje mnie jakas kamerka co dziala przez cala dobe i nagrywa w podczerwieni zebym mogl mordy poznac macie cos takiego?

joseph co to za firma?daj namiary

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez Radosław » 26 Sie 2009 08:56

Panowie witam,

Reprezentuję firmę Guard Systems Polska SA i od niedawna jestśmy na forum a zajmujemy się właśnie lokalizowanien skradzionych maszyn, lokalizujemy dokładnie w sposób o którym wspomniał Joseph. I żeczywiście system którym dysponujemy jest nie do wykrycia z powodu jego uśpienia aż do momentu wzbudzenia go poprzez pracowników naszej firmy, dlatego też lokalizatory którymi posługują się grupy przestępcze są w tym wypadku bezużyteczne. Poniżej wypiszę kilka wybranych zalet systemu :

SKUTECZNOŚĆ ponad 95% skradzionych obiektów zostało odnalezionych w dniu kradzieży

OSZCZĘDNOŚĆ GuardSystem umożliwia uzyskanie wysokich zniżek w Towarzystwach Ubezpieczeniowych- nawet do 20%

SZYBKOŚĆ REAKCJI operacja poszukiwania zaczyna się natychmiast po zgłoszeniu kradzieży.

NIEZALEŻNY posiada własną baterię wystarczającą na rok użytkowania- moduł nie jest podłączony do zewnętrznego zasilania

PEWNOŚĆ po instalacji nie traci się gwarancji - większość producentów maszyn i samochodów nie akceptuje zewnętrznych instalacji, GuardSystem jest akceptowany ponieważ nie jest podłączony do elektroniki w zabezpieczonym obiekcie.

POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA klient nie zna miejsca instalacji

DYSKRETNOŚĆ odnajduje nie monitoruje

Jeżeli byłyby jeszcze pytania chętnie odpowiem ...
Guard Systems Polska S.A. zajmuje się namierzaniem i odnajdywaniem skradzionych obiektów

Radosław Stryjski 667-300-709

Radosław
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 24 Sie 2009 09:21
  • Miejscowość: cały kraj

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej