wibako

Kupno mini kopareczki

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Kupno mini kopareczki

Postprzez AREKPL11 » 04 Mar 2015 20:25

za to pisze że to koparka kołowa :lol: . za ten rocznik przebieg cena jak za półdarmo :crazy:

AREKPL11
Operator

  • Posty: 313
  • Rejestracja: 12 Sty 2010 18:45
  • Miejscowość: KATOWICE,PSARY
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT,CASE,VOLVO,HITACHI

Firma: KOPIE I ZASYPUJE Z TEGO SIĘ UTRZYMUJE


Reklama

simmet

Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez szupek450 » 13 Mar 2015 00:44

Witam wszystkich, piszę tutaj zeby nie zaśmiecać fora.Mam zamiar zakupić minikoparkę i mam pytanie do Was, jak to jest z kosztami utrzymania takiej minikoparki? Czy do sprzętów typu JCB, Bobcat są droższe części niż do koparek typu hitachi?? z racji tego ze JCB i Bobcat to markowe sprzęty, czy w tej branży koszty części są podobne dla wszystkich firm
Pozdrawiam

szupek450
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 13 Mar 2015 00:37

Maszyna: poszukuje

Firma: zakładam


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez CASEWIESIEK » 13 Mar 2015 09:55

Czemu sądzisz ,że JCB czy BOBKAT to firmówki a inne nie. Nic bardziej mylnego .W Polsce największą sprzedawalność ma Kubota potem Yanmar i tak dalej .W innych krajach jest inaczej .Pamiętaj jeszcze ,że są takie jak Volvo ,Caterpilar. Każda koparka ma swoje dobre i gorsze strony. Co do ich późniejszego serwisowania to koszty w zasadzie podobne. W dobie internetu i handlu przez internet ,wszędzie blisko. A co do samych napraw ,to DOBRY mechanik naprawi Ci wszystko.( a na pewno większość ).
Ja przy wyborze maszyn sugerowałem się mimo wszystko tym ,że w moim mieście jest serwis maszyn tej marki.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez szupek450 » 13 Mar 2015 10:24

Może sie źle wyraziłem. Chodziło mi bardziej o to czy z koparkami jest jak z autami, ze np. części do dodge'a czy Cadillac'a są droższe niż do np. opla. Sam jestem mechanikiem i wiem ze przy serwisowaniu moim problemem bedzie pzede wszystkim koszt części, bo wymienie sam. I stąd pytanie o cene i dostępność części do poszczególnych maszyn.
Pozdrawiam

szupek450
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 13 Mar 2015 00:37

Maszyna: poszukuje

Firma: zakładam


Kupno mini kopareczki

Postprzez MARIO/MECALAC » 13 Mar 2015 10:46

Droższe na pewno będą części do egzotycznych maszyn. Jedna marka ma droższe części a inne tańsze i na odwrót inna marka będzie miała tańsze to co inna droższe, a droższe to co inna ma tańsze. Koszt filtrów i olejów jest na tym samym poziomie.

Druga kwestia. Chcesz kupić nówkę czy używkę? Bierz pod uwagę serwis im bliżej tym lepiej. Zorientuj się jakie masz serwisy blisko siebie. Ja bym był za Kubota, Yanmar, Cat, Bobcat, Volvo oraz Komatsu. Nie koniecznie w tej kolejności ale jedyne godne uwagi moim zdaniem.

Trzecia kwestia. Jakiej wagi ma być mini oraz ile możesz przeznaczyć $$ na ten cel? Chcesz Ty jeździć na prywatki czy dla swoich potrzeb kupujesz? Podaj więcej danych będzie lepiej dopasować maszynę do twoich celów.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Kupno mini kopareczki

Postprzez korba71 » 13 Mar 2015 20:53

Ja bym z tym sam sam nie przesadzał,może i wymienisz sam ale czy zdiagnozujesz ???? znam wiele przypadków, nawet z mojej firmy , firmowy elektomechanik siedział 3 dni przy Bobku, i tak w koncu wezwali serwis.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez defcon1 » 13 Mar 2015 21:57

CASEWIESIEK napisał(a):Czemu sądzisz ,że JCB czy BOBKAT to firmówki a inne nie. Nic bardziej mylnego .W Polsce największą sprzedawalność ma Kubota potem Yanmar i tak dalej .W innych krajach jest inaczej .Pamiętaj jeszcze ,że są takie jak Volvo ,Caterpilar. Każda koparka ma swoje dobre i gorsze strony. Co do ich późniejszego serwisowania to koszty w zasadzie podobne. W dobie internetu i handlu przez internet ,wszędzie blisko. A co do samych napraw ,to DOBRY mechanik naprawi Ci wszystko.( a na pewno większość ).
Ja przy wyborze maszyn sugerowałem się mimo wszystko tym ,że w moim mieście jest serwis maszyn tej marki.


Ale bzdury. Najpierw piszesz że w dobie internetu wszędzie blisko a za chwile radzisz żeby gość kupił maszynę taka z która do serwisu będzie miał blisko. Jak nie wiedziałeś co masz poradzić to mogłeś nic nie pisać. Nie mówię już o tym ze kubota i Yanmar w Polsce to raczej nie liderzy sprzedażny a w innych krajach jak to jest ?

Awatar użytkownika
defcon1
Operator

  • Posty: 328
  • Rejestracja: 16 Lip 2010 20:56
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: KOBELCO TAKEUCHI

Firma: www.koparka-wieliczka.pl


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez CASEWIESIEK » 13 Mar 2015 22:57

defcon1 napisał(a):
CASEWIESIEK napisał(a):Czemu sądzisz ,że JCB czy BOBKAT to firmówki a inne nie. Nic bardziej mylnego .W Polsce największą sprzedawalność ma Kubota potem Yanmar i tak dalej .W innych krajach jest inaczej .Pamiętaj jeszcze ,że są takie jak Volvo ,Caterpilar. Każda koparka ma swoje dobre i gorsze strony. Co do ich późniejszego serwisowania to koszty w zasadzie podobne. W dobie internetu i handlu przez internet ,wszędzie blisko. A co do samych napraw ,to DOBRY mechanik naprawi Ci
wszystko.( a na pewno większość ).
Ja przy wyborze maszyn sugerowałem się mimo wszystko tym ,że w moim mieście jest serwis maszyn tej marki.


Ale bzdury. Najpierw piszesz że w dobie internetu wszędzie blisko a za chwile radzisz żeby gość kupił maszynę taka z która do serwisu będzie miał blisko. Jak nie wiedziałeś co masz poradzić to mogłeś nic nie pisać. Nie mówię już o tym ze kubota i Yanmar w Polsce to raczej nie liderzy sprzedażny a w innych krajach jak to jest ?


Kolego nie piszę bzdur .CZYTAJ ZA ZROZUMIENIEM.
Kupić części możesz wszędzie czy to internecie czy w serwisie. Ale serwis w bliskiej okolicy to duży atut. Nie wiesz o tym ? A choćby po to aby w sytuacjach tzw." krytycznych" nie szukał pomocy daleko .Czy to dla Ciebie na prawdę coś nowego.
A dane o najlepiej sprzedających się maszynach w Polsce, wiem z pewnych źródeł. Z resztą gdybyś się postarał , też byś się dowiedział .Wystarczy poszukać . Ale samo nie przyjdzie ,trzeba poszukać,lub chociaż posłuchać tych co wiedzą.
Nie szukaj jadu nie potrzebnie.
Ostatnio edytowany przez CASEWIESIEK, 14 Mar 2015 08:04, edytowano w sumie 1 raz

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez szupek450 » 13 Mar 2015 22:59

Oki, Sprzęt ma być używany, Co do wagi myśle coś około 1,5T. Fundusz to okolice 30 tyś zł. Minikoparke bede używał sam. Mieszkam w woj. Lubelskim i z tego co czytałem to hitachi, jcb, Perkins, Volvo, Cat, Case mają jakieś serwisy w okolicy. Co do napraw we własnym zakresie, to na mechanice sie znam, elektrotechnice też, wiem ze wszystkiego nie zrobie sam, ale zregenerować pompe czy siłowniki, myśle ze bede umiał, silnik też prawdopodobnie bym naprawił. I kolejne pytanie, jaki przebieg uwzględniać? tzn. z jakim przebiegiem maszyne można kupować, i czy można to tak rozpatrywać(jak np. w samochodach)ze powyżej jakiegoś przebiegu sprzęt jest już wyeksploatowany.
Dziękuje za istotne dla mnie odpowiedzi i za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam :)

szupek450
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 13 Mar 2015 00:37

Maszyna: poszukuje

Firma: zakładam


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 14 Mar 2015 01:06

CASEWIESIEK napisał(a):W Polsce największą sprzedawalność ma Kubota potem Yanmar i tak dalej

Skąd ta wiedza???
Ja czytałem w Gościu Niedzielnym, że najchętniej kupowanymi sprzętami w PL są Wac-Neu i JCB :mrgreen:
szupek450 napisał(a):Fundusz to okolice 30 tyś zł.

Z taką kasą to raczej długo nie pokopiesz :wink:
Obserwując maszyny jakie trafiają do mnie do remontu mogę nieśmiało stwierdzić, że przeciętna minikoparka w tej cenie nadaje się raczej do całkowitego rozebrania i odbudowy od podstaw.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kupno mini kopareczki

Postprzez CASEWIESIEK » 14 Mar 2015 08:02

Arcio napisał(a):Skąd ta wiedza???


Poczytaj ,post wyżej .Już o tym pisałem. Słowem "klucz" jest słowo "statystyki" To pewne.!

Arcio napisał(a):Ja czytałem w Gościu Niedzielnym, że najchętniej kupowanymi sprzętami w PL są Wac-Neu i JCB


Nie jestem przekonany ,czy jakiś Niedzielny Gościu jest wiarygodnym źródłem.Ale każdy czerpie wiedze skąd chce. I taką ją niestety potem posiada.
Arcio napisał(a):Z taką kasą to raczej długo nie pokopiesz


Tu się zgadzamy.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez defcon1 » 15 Mar 2015 22:12

CASEWIESIEK napisał(a):Kupić części możesz wszędzie czy to internecie czy w serwisie. Ale serwis w bliskiej okolicy to duży atut. Nie wiesz o tym ? A choćby po to aby w sytuacjach tzw." krytycznych" nie szukał pomocy daleko .Czy to dla Ciebie na prawdę coś nowego.

Nie nic nowego ale wcześniej napisałeś ze przy zakupie sugerowałeś się tym czy jest serwis w twoim mieście, Ja by jedynym serwisem w twoim mieście był serwis Sunwarda to tą maszynę byś kupił ? nie ważne w jakim jest stanie, czy to uznana marka, czy części zamienne można dostać od wielu sprzedawców w całej Polsce, ważne że serwis jest za rogiem.

CASEWIESIEK napisał(a):A dane o najlepiej sprzedających się maszynach w Polsce, wiem z pewnych źródeł. Z resztą gdybyś się postarał , też byś się dowiedział .Wystarczy poszukać . Ale samo nie przyjdzie ,trzeba poszukać,lub chociaż posłuchać tych co wiedzą.
To jakaś tajna wiedza ? wklej link to artykułu w którym to wyczytałeś. I dalej nie zdradziłeś jakie maszyny najlepiej sprzedają się w europie.
Bez sensu są takie wypowiedzi jak twoje, bez konkretów, wiem ale nie powiem, coś słyszałem ale nie mogę powiedzieć od kogo.
Panie! konkretnie np. "wybierz kubote z rocznika 2000 mam, silnik świetny, ramie solidne, gdybym kupował jeszcze raz to wybrał bym kubote"
CASEWIESIEK napisał(a):Każda koparka ma swoje dobre i gorsze strony.
Kubota, Case maja takie i takie ... za około np. 40 000 tysięcy kupisz już dość fajna rozumiesz o co Mi chodzi ?

CASEWIESIEK napisał(a):Nie jestem przekonany ,czy jakiś Niedzielny Gościu jest wiarygodnym źródłem

To bardzo wiarygodne źródło poczytaj :)

Awatar użytkownika
defcon1
Operator

  • Posty: 328
  • Rejestracja: 16 Lip 2010 20:56
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: KOBELCO TAKEUCHI

Firma: www.koparka-wieliczka.pl


Kupno mini kopareczki

Postprzez szupek450 » 15 Mar 2015 22:37

A jak z motogodzinami? tzn. do ilu motogodzin szukać sprzętu? a po ilu sprzęt sie nie nadaje sie do niczego?

szupek450
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 13 Mar 2015 00:37

Maszyna: poszukuje

Firma: zakładam


Kupno mini kopareczki

Postprzez MARIO/MECALAC » 15 Mar 2015 22:55

Kolego to nie auto. tu maszyna może mieć nawet 10 tys mth a będzie żyleta w porównaniu do maszyny co ma 3 tys mth. Tu się liczy stan techniczny pomp silnika itp
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez defcon1 » 15 Mar 2015 23:20

MARIO/MECALAC napisał(a):Kolego to nie auto. tu maszyna może mieć nawet 10 tys mth a będzie żyleta w porównaniu do maszyny co ma 3 tys mth. Tu się liczy stan techniczny pomp silnika itp

Dokładnie, najważniejsze w czyich rekach maszyna pracowała . Z tego co wiem to na stan licznika możesz zwrócić uwagę porównując dwie kuboty z cyfrowym licznikiem, bo z tego co wiem nie da się albo jest to trudne aby jest cofnąć. Na licznik pozostałych maszyn raczej nie patrz bo mała szansa by stan był faktyczny. Z mich doświadczeń wynika że rolki są do wymiany po ok 5000mth wiec jeśli są zużyte maszyna ma więcej nic 5000. Miałem kiedyś w rekach wspomniana wyżej Kubote dokładnie model kx71-3 stan licznika 9100, była malowana, rok chyba 2005 hydraulika ok, podwozie do wymiany ale nie powiedział bym że tyle ma za sobą. W skrócie kupno używanej maszyny to loteria.

Awatar użytkownika
defcon1
Operator

  • Posty: 328
  • Rejestracja: 16 Lip 2010 20:56
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: KOBELCO TAKEUCHI

Firma: www.koparka-wieliczka.pl


Kupno mini kopareczki

Postprzez Sarasvati » 11 Kwi 2015 13:51

Witam (nowy na forum). Przeczytałem wszystkie wasze posty chyba ze zrozumieniem. Ostatni post od Diggera jest chyba podsumowaniem kłopotów związanych z zakupem pierwszej minikoparki. Miałem kiedyś firmę (za komuny) i grzebałem w ziemi Białoruśką :) . O mini nie mam dużego pojęcia (pracowałem tu trochę w Norwegii na pożyczonej mini).
Pytanie o tę koparkę , mam daleko bo na drugi koniec Norwegii (tyle co do Polski) http://www.finn.no/finn/b2b/constructio ... rough=true Maszyna jak na zdjęciu OK. Dodaje on 2 łyżki , gąsienice 100 godzin , maszyna ma 1250 godzin. Myślę,że tu nikt nie kręci licznikami. Cena maszyny ok 35 000 zł. Minikoparka ma mi służyć do prac z adaptacją terenu wokół domu ,drenaż , i położenie kostki umocnienie brzegu rzeki. Może uda mi się wypożyczać dla zaprzyjaźnionych firm , albo sprzedam nawet za 3/4 ceny to i tak mi się zwróci. Koszt wynajmu to 750zl/dzień .
Rozważałem kupno jakiejś za 17000zł postawienie w jednym z forumowiczów zakładzie do serwisu, potem zabrać do siebie do Norwegii. Co Wy na to?

Sarasvati
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 11 Kwi 2015 12:33

Maszyna: Pel Job

Firma: prywatny użytkownik


Kupno mini kopareczki

Postprzez w.fubar » 11 Kwi 2015 14:59

Cześć (formy 'witam' raczej używa gospodarz, nie ktoś nowo przybywający, taki językowy faszyzm...)

Patrząc na gumy ciężko mi uwierzyć, że mają tylko 100h, siłownik zamykania łyżki zdarty aż do końca, ciekawe jak wygląda tłoczysko. Liczników raczej nikt nie kręci, maszyna pracowała w firmie (po wpisaniu adresu z ogłoszenia w google będziesz miał jej nazwę). Jeśli licznik nie kręcony, to powinni mieć książkę obsługi z wpisami serwisów i motogodzinami. Możesz poprosić o skan. Z racji na region sprzedawcy, sądzę że maszyna pracowała głównie przy pogłębianiu piwnic (przewaga dni deszczowych, maszyna bez kabiny to porażka), pewnie dużo młotem (na jednym zdjęciu ma wyjście hydrauliczne, na reszcie już zdemontowane).

Jeśli mówisz, że masz pół Norwegii do przejechania, to pewnie region Oslo? Jeśli tak, to czemu nie poszukasz w Szwecji? Bliżej, większy wybór i cena może być lepsza.

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Sarasvati » 11 Kwi 2015 16:34

- No cóż, witam jest tu bardzo popularne i dlatego go użyłem.
Nie zauważyłem tego wyjścia na młot . Wychodzi, że to jakaś ściema bo zdjęcia są różnych maszyn. Przed domem ładna niepoobdzierana , a te z placu to maszyna mocno sfatygowana. Chciałem kupić z Anglii , ale to byli naciągacze. Tacy sami jak i ci k.Łodzi. "Wpłać pieniądze a my ci.." Co do firmy to też sprzedaje osoba prywatna choć w książce tel. branża rozbiórkowa. Będę szukał dalej .ps. dlatego bez kabiny bo nie wejdzie do busa czy też do garażu. Rejon Drammen.

Sarasvati
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 11 Kwi 2015 12:33

Maszyna: Pel Job

Firma: prywatny użytkownik


Kupno mini kopareczki

Postprzez w.fubar » 11 Kwi 2015 16:41

Sarasvati napisał(a):- No cóż, witam jest tu bardzo popularne i dlatego go użyłem.

Jak wiele innych błędów językowych. Mniejsza z tym.

To niekoniecznie ściema. Może po prostu zdjęcia z różnych okresów. W ogłoszeniu jest napisane, że ma wyjście hydrauliczne. Popatrz na mascus.se. Autostradą dojedziesz za granicę o wiele szybciej niż tłukąc się do Stavanger. :-)

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Kupno mini kopareczki

Postprzez Sarasvati » 11 Kwi 2015 16:46

Na cztery ogłoszenia jedno z Danii , reszta z Polski. ps. aż strach się bać pisać na forum? Szukam dalej.

Sarasvati
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 11 Kwi 2015 12:33

Maszyna: Pel Job

Firma: prywatny użytkownik


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej