wibako

Kupno mini kopareczki

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 14 Lip 2014 23:55

Takeuchi ma wielu przedstawicieli autoryzowanych na terenie Polski, nie wiem jak z jakością obsługi ale o części pewnie nie jest trudno.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Reklama

simmet

Kupno mini kopareczki

Postprzez Bolas » 16 Lip 2014 00:50

baq nie żebym cię namawiał ale papier przyjmie wszystko. Każdy sprzedawca zgodzi ci się na wystawienie faktury niższej niż cena za sprzedaż. Spróbuj od kogoś odkupić auto z leasingu w faktycznej jego wartości poleasingowej.

Arek pokazał jak pucuje maszynę po każdej robocie. Wiecznie mi powtarza, że u mnie to marchewkę idzie posadzić za to u niego w niedziela idzie do kościoła zajechać.

Bolas
Operator

  • Posty: 210
  • Rejestracja: 11 Lis 2009 20:35
  • Miejscowość: Żory
  • Pochwały: 2

Maszyna: JCB 8015

Firma: Firma Ogólnobudowlana "K-BOLBUD" Bolesław Wujczyk


Kupno mini kopareczki

Postprzez baq » 17 Lip 2014 10:28

Arek pokazał jak pucuje maszynę po każdej robocie. Wiecznie mi powtarza, że u mnie to marchewkę idzie posadzić za to u niego w niedziela idzie do kościoła zajechać.
:lol:

różnie bywa, ja ogólnie lubię porządek w maszynie, ale pucować na błysk nie będę :)

Awatar użytkownika
baq
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 29 Kwi 2014 23:44
  • Miejscowość: Tarnów - Małopolska

Maszyna: Volvo EC25

Firma: BAQPOL


Kupno mini kopareczki

Postprzez Bolas » 19 Lip 2014 21:39

Arek ma wyplakowaną po każdej robocie :P

Bolas
Operator

  • Posty: 210
  • Rejestracja: 11 Lis 2009 20:35
  • Miejscowość: Żory
  • Pochwały: 2

Maszyna: JCB 8015

Firma: Firma Ogólnobudowlana "K-BOLBUD" Bolesław Wujczyk


Kupno mini kopareczki

Postprzez Antek-SG » 19 Lip 2014 22:26

Arcio, mam do kupienia dość okazyjnie CASE CX17B, wiesz coś na jej temat???
Mam nadzieję, że coś doradzisz bo nikt nic nie wie o niej.
Bolas napisał(a):Arek ma wyplakowaną po każdej robocie

Byłem u niego w Rybniku kilka razy i ma naprawdę zadbany i doinwestowany sprzęt - to taki minikoparkowy psychopata :mrgreen:

Antek-SG
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 24 Cze 2012 19:19
  • Miejscowość: Gliwice
  • Pochwały: 1

Maszyna: CAT 301.7D CAT 301.8C

Firma: Inter-kop


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 19 Lip 2014 22:56

Antek-SG, cześć chłopie dawno Cię nie widziałem:
Miałem krótko u siebie ten wynalazek o odznaczeniu CX17B - bardzo fajna i mocna minikoparka.
Posiada to co powinna posiadać każda dobra mini czyli:
-rozsuwane podwozie
-pompa tłoczkowa
-2 prędkości jazdy
-solidnie wykonany wysięgnik i wszystko co z nim związane
-średnice wewnętrzne siłowników takie jak we wszystkich CAT-ach z serii 301
-w przeciwieństwie do CX18B ta siedemnastka to taki prawie ZTS, ale nie do końca :)
-były 2 rodzaje stick-ów
CX17B posiada jedną zasadniczą różnicę w stosunku do innych CX-ów nawet tych większych tzn prawie wszystkie CX-y były napędzane silnikami Yanmar, a w CX17B jest Mitsubishi L3E.
To bardzo rzadko spotykana mini, ale myślę, że z częściami nie będzie problemu - będziesz musiał się poznać bliżej z panem o nicku Jacek J :D i będzie dobrze.
Antek-SG napisał(a):Byłem u niego w Rybniku kilka razy i ma naprawdę zadbany i doinwestowany sprzęt

Jakbym miał robić jakimś zdezelowanym i skatowanym ryplem to wolę w ogóle nic nie robić - szkoda pary no i ten wstyd - ludzie teraz patrzą czym się u nich robi.
Antek-SG napisał(a):to taki minikoparkowy psychopata

Antek nie byłeś pierwszy - już ktoś wcześniej mnie tak nazwał :D

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kupno mini kopareczki

Postprzez KamilUstr » 18 Sie 2014 17:51

Witam czy ktoś z forumowiczów może powiedzieć coś na temat tych maszyn, czy jest możliwe kupić sprawnego cata w tej kwocie? http://olx.pl/oferta/caterpillar-301-8- ... cf3e2b5da3 http://olx.pl/oferta/zeppelin-zr-15-min ... cf3e2b5da3

KamilUstr
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 09 Cze 2014 22:38
  • Miejscowość: Ustroń

Maszyna: volvo ec20

Firma: Satan Bruk


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 18 Sie 2014 21:42

KamilUstr, Ogólnie ten CAT wizualnie dość dobrze zachowany.
Widać, że ma zmienione koła zębate napędowe, gąsienice mają właściwy rozmiar, facet wspomniał o szybkozłączu i faktycznie jest tam szybkozłącze, ale to nie Lehnhoff, a fabryczne szybkozłącze występujące w minikoparkach Schaeff i pochodnych więc zorganizowanie pod to szybkozłącze łyżek będzie sporym wezwaniem dodatkowo mechanizm zatrzaskowy tego szybkozłącza jest dość skomplikowany i bardzo trudny w naprawie.
Na jednej z fotek obok tabliczki zauważyłem jakieś dziwne pęknięcie.
Pamiętaj o zbiorniku z olejem hydraulicznym w szoferce - efekt lepszy niż fabryczne ogrzewanie z tym, że ogrzewanie można wyłączyć.
Masz tam pompę zębatą z trzema sekcjami.
Jak pojedziesz sprawdzić to pamiętaj, że silnik nie może gasnąć jak zadasz 2 funkcje do oporu, musi zawrócić w miejscu na suchym asfalcie, ma jechać prosto, silnik ma palić od strzała i nie dymić podczas pracy. Mini musi się podnieść na lemieszu i wysięgniku, obrót ma robić około 8obr/min przy około 3/4 gazu. Sprawdź luz na obrocie - jak będzie więcej niż 70mm mierzone na max rozłożonym wysięgniku to jedziesz do domu, albo sprzedawca schodzi o 5kPLN :) W zwolnicach ma być olej, jak nie ma to też jedziesz do domu.
To mocna mini, ale nie należy do najszybszych podczas kopania, drażni tempo podnoszenia wysięgnika.

O ZR15 musi się ktoś wypowiedzieć bo nie miałem z nią styczności.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez maksyM » 18 Sie 2014 22:48

One stoją o rzut beretem ode mnie:) Już pisałem kiedyś. Chłopaki porzucili intratny interes produkcji cebuli i selera, a zajęli się handlem minikoparkami. Nie wiem skąd je przywożą, ale w paru miałem okazję trochę się pokręcić. Jakoś żadna mi nie spasiła niestety.

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez KamilUstr » 19 Sie 2014 09:32

Arcio Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, myślę że stosując się do tych rad nie kupię trupa jakich pełno na rynku wtórnym. Drugie pytanie dotyczy zbiornika płynu, czy da się go przenieść poza kabinę? Poza tym czy uważasz, że jeśli stan będzie odpowiadał temu ze zdjęć i opisu i nie będzie tych problemów z obrotem i olejem w zwolnicach to czy opłaca się zakup za tą cenę?

maksyM Mam pytanie czy jeśli masz do nich blisko, nie podjechałbyś sprawdzić czy stan faktyczny jest zgodny z opisem? Ja mam w tamtym kierunku ponad 200km w jedną stronę i byłoby miło gdyby miały to być padaki gdybyś zaoszczędził mi drogi. Oczywiście odwdzięczę się bedąc w Twoich okolicach

KamilUstr
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 09 Cze 2014 22:38
  • Miejscowość: Ustroń

Maszyna: volvo ec20

Firma: Satan Bruk


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 19 Sie 2014 17:42

KamilUstr napisał(a):Drugie pytanie dotyczy zbiornika płynu, czy da się go przenieść poza kabinę?

Teoretycznie się da tylko będzie to spora rzeźba: zbiornik oleju hydraulicznego musi trafić w miejsce akumulatora i zbiorniczka płynu do spryskiwacza, akumulator dajesz tam gdzie był wcześniej zbiornik natomiast zbiorniczek płynu do spryskiwacza montujesz w inne miejsce według uznania.
Dodatkowo dochodzi przeróbka wszystkich węży, które dochodzą do zbiornika.
Fajnie się pisze, ale to będzie mega rzeźba. :)
Też w zeszłym roku nad tym myślałem i wpadłem na najlepszy pomysł z możliwych: sprzedałem 301.8 i kupiłem 301.8C :mrgreen:
KamilUstr napisał(a):czy opłaca się zakup za tą cenę?

Jeżeli będzie wszystko w porządku to cena jest dobra.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez KamilUstr » 19 Sie 2014 17:51

Arcio Dziękuję po raz kolejny, masz naprawdę ogromną wiedzę na temat cata, jutro pojadę go obejrzeć, nie masz ochoty towarzyszyć w oględzinach? Może chcesz sprzedać swoją koparkę, jak tak to ile trzeba dołożyć do mojego budżetu?

KamilUstr
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 09 Cze 2014 22:38
  • Miejscowość: Ustroń

Maszyna: volvo ec20

Firma: Satan Bruk


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 19 Sie 2014 17:57

KamilUstr napisał(a):Może chcesz sprzedać swoją koparkę

Mogę sprzedać, ale pod koniec listopada.
KamilUstr napisał(a):jak tak to ile trzeba dołożyć do mojego budżetu?

jak się zastanowię to wyślę Ci PW

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez defcon1 » 19 Sie 2014 18:13

Możesz jeszcze rozważyć oględziny tej maszyny, podobna cena http://allegro.pl/minikoparka-takeuchi- ... 79411.html bardzo fajna przystawka, naj lepsza kabina w klasie i sporo innych zalet.

Awatar użytkownika
defcon1
Operator

  • Posty: 328
  • Rejestracja: 16 Lip 2010 20:56
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: KOBELCO TAKEUCHI

Firma: www.koparka-wieliczka.pl


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez KamilUstr » 19 Sie 2014 19:41

ArcioSzkoda, że dopiero w listopadzie bo w czwartek podpisuje umowę z PUP i mam 2 miesiące na zakup a mini potrzebne jest najlepiej od piątku jak będę mieć całą kase. Do tego czasu musze coś kupić dostałem ofertę od goscia z okolicy na zakup sunward sw 17. maszyna jak zapewnia facet jest z 2009r stan idealny od pierwszego właściciela przebieg 2300mtg skarpówka i łyżka 30 w zestawie, jedna gąsienica jest przecięta i trzeba będzie wymienić po niedługim czasie, gość daje 2 tyg gwar. rozruchowej, podobno stan jak nowej z salonu. Co o tym myślicie, ma ktoś jakąś wiedzę o niej.
defcon1 A to takeuchi też fajna maszyna pracowałem na niej przez 3 miesiące, zastanawia mnie dlaczego tak długo stoi na aukcji a do Piły z Ustronia mam kawał drogi

KamilUstr
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 09 Cze 2014 22:38
  • Miejscowość: Ustroń

Maszyna: volvo ec20

Firma: Satan Bruk


Kupno mini kopareczki

Postprzez MARIO/MECALAC » 19 Sie 2014 20:09

Nie bierz Sunwarda sw 17 znajomy ma18 z 2009r klnie na nią strasznie. Luzy strasznie szybko się pojawiają, Kolumna obrotu już 3x naprawiana, że o wyciekach z rozdzielaczy i z pod pompy nie wspomni. Powiedział że drugi raz by jej nie kupił, wolał by już JCB od Sunwarda. A znajomy sam na niej robi więc wie co i jak bo to jest jego maszyna
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 19 Sie 2014 21:11

KamilUstr, wiesz są też inne mocne i dobre minikoparki np:
Case CX18B
Volvo EC20 lub nowsze EC20B koniecznie szukaj wersję XTV (rozsuwane podwozie)
KamilUstr, szukaj też na autobazar.cz i autobazar.sk
O Sunwardzie zapomnij.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez maksyM » 19 Sie 2014 21:38

KamilUstr napisał(a):Arcio Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, myślę że stosując się do tych rad nie kupię trupa jakich pełno na rynku wtórnym. Drugie pytanie dotyczy zbiornika płynu, czy da się go przenieść poza kabinę? Poza tym czy uważasz, że jeśli stan będzie odpowiadał temu ze zdjęć i opisu i nie będzie tych problemów z obrotem i olejem w zwolnicach to czy opłaca się zakup za tą cenę?

maksyM Mam pytanie czy jeśli masz do nich blisko, nie podjechałbyś sprawdzić czy stan faktyczny jest zgodny z opisem? Ja mam w tamtym kierunku ponad 200km w jedną stronę i byłoby miło gdyby miały to być padaki gdybyś zaoszczędził mi drogi. Oczywiście odwdzięczę się bedąc w Twoich okolicach

Kamil, jak będziesz prawie pewny że chcesz którąś z tych maszyn, to pojadę i posprawdzam co nieco. Roboty u mnie sporo i w tygodniu nie mam czasu. Wiem tylko że chłopaki raczej nie picują tych maszyn,(plak najwyżej) to nie spece :)
Ze mnie też nie spec od mini, ale przy swojej zdążyłem już trochę pogrzebać, więc może coś pomogę.
Szkoda że nie możesz czekać z zakupem. Po sezonie moją też wystawię na sprzedaż. Za mała do moich potrzeb.

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez KamilUstr » 19 Sie 2014 22:07

Dzięki wielki chłopaki nie nastawiam się typowo na kupno cata, oglądam cały czas wszystkie maszyny w tym przedziale cenowym, najbardziej cieszyłby mnie cat , bo to wiadomo uznana marka i duża kabina(186cm), ale każda maszyna spełniająca moje wymogi jest brana pod uwagę. Teoretycznie mam 2 miesiące na zakup od czwartku, ale wiadomo, że dobrze żeby zarabiała na siebie póki jeszcze jest sezon na prace brukarskie. Mile widziałbym też jakąś maszyne z yanmara np. http://olx.pl/oferta/minikoparka-yanmar ... 4d95ceaf23 choć wydaje się za mała żeby podnieść 400kg zagęszczarkę na auto, lub neusona http://allegro.pl/minikoparka-neuson-15 ... 09776.html ta wydaje się atrakcyjna
Arcio Jak można by na szybko opinię o tej maszynie http://olx.pl/oferta/minikoparka-cat-ca ... 4d95ceaf23 wiem, że różni ją od 301.8 brak rozsuwanych gąsienic

KamilUstr
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 09 Cze 2014 22:38
  • Miejscowość: Ustroń

Maszyna: volvo ec20

Firma: Satan Bruk


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 19 Sie 2014 22:38

KamilUstr, ja jeżeli przeglądam minikoparki to na wstępie wykluczam wszystkie bez rozsuwanego podwozia, one po prostu dla mnie nie istnieją.
Ten CAT 301.5 z w/w linku ma krótki stick więc możesz go zdecydowanie wykluczyć ze swoich poszukiwań.
KamilUstr napisał(a):Mile widziałbym też jakąś maszyne z yanmara

To dobry sprzęt, jak chcesz podnosić 400kg to zainteresuj się modelem VIO20.
http://olx.pl/oferta/minikoparka-yanmar ... 4b1b08eb1f
Ostatnio edytowany przez Arcio, 19 Sie 2014 23:00, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej