wibako

Jaka nowa mini do 3t

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Jaka nowa mini do 3t

Postprzez dominbmx » 11 Wrz 2014 22:58

Witam tak jak w temacie jaka polecacie nowa minikoparke w leasing do 3 t pracowala by glownie przy ukladaniu swiatlowodow na 1,20 m takze chodzi o jak najwieksza ilosc metrow i zeby dawala rade w glinie myslalem o wacker neusonie lub jakims caterpilarze ale chcialbym zasiegnac waszej porady

dominbmx
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 30 Maj 2014 19:31

Maszyna: jcb 8016 2007

Firma: sam


Reklama

simmet

Re: Jaka nowa mini do 3t

Postprzez Cortez » 11 Wrz 2014 23:27

Moja rada to poczytaj forum na temat wyboru mini jest tyle informacji że spokojnie prace magisterska w oparciu o to możesz napisać.

Cortez
Młodszy operator

Maszyna: Volvo

Firma: V.D.V


Jaka nowa mini do 3t

Postprzez Arcio » 12 Wrz 2014 08:35

dominbmx, chyba nikt Ci dokładnie nie wskaże maszyny, ale masz do wyboru kilka najpopularniejszych (kolejność przypadkowa):
-Yanmar VIO25
-Komatsu PC26 MR3
-CAT 302.7D CR
-Case CX26B
-Volvo ECR25D
-Wacker Neuson EZ28
-Takeuchi TB 228
-Kubota U25-3
-Bobcat E26
Ostatnie 2 pozycje posiadają silnik Kubota, a pozostałe mają silnik Yanmar.
Każda z powyższych jest szybka, mocna, stabilna, kopanie nimi na 1,2m to czysta przyjemność w każdym gruncie.
Przy zakupie nowej koparki jest ważne co w gratisie dostaniesz w zestawie z nią, jak daleko będzie od Ciebie serwis, łatwość dostępu do części po okresie gwarancyjnym.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Jaka nowa mini do 3t

Postprzez dominbmx » 12 Wrz 2014 18:15

a pod wzgledem awaryjnosci oraz koszty czesci jaka byscie polecili a jaka odradzacie jcb odpada i dzieki za szybka odp

dominbmx
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 30 Maj 2014 19:31

Maszyna: jcb 8016 2007

Firma: sam


Jaka nowa mini do 3t

Postprzez Arcio » 12 Wrz 2014 20:12

dominbmx napisał(a):a pod względem awaryjności

Większość z w/w to nowe modele produkowane od niedawna więc będziesz miał problem uzyskaniem takich informacji.
dominbmx napisał(a):koszty części

W tym przypadku podzieliłbym w/w spis maszyn na dwie grupy tzn maszyny do których części występują tylko w ASO i maszyny do których części są w sprzedaży u niezależnych sprzedawców (niższe ceny).
dominbmx napisał(a):jaka byście polecili

Ja nie jestem w stanie wskazać Ci co masz kupić, sam jestem na etapie: co kupić jak sprzedam 301.8C????

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Jaka nowa mini do 3t

Postprzez MARIO/MECALAC » 12 Wrz 2014 20:28

Powiem tak Cat i Bobec 1 miejsce 2 zajmuje Hitachi oraz Doosan. Komatsu nawet nie bierz pod uwagę z tego względu że ceny części i filtrów swoje kosztują mówię tu o oryginałach.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Jaka nowa mini do 3t

Postprzez Arcio » 12 Wrz 2014 20:57

MARIO/MECALAC, w 302.7D CR jest dość nowatorsko ulokowany silnik. Ciekawe jak to się sprawdza w praktyce: silnik z boku, krótki tył - przeciwwaga praktycznie nie istnieje :)
Trzeba jednak przyznać, że dostęp dla serwisantów jest zajebisty:
Image

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Jaka nowa mini do 3t

Postprzez peckiel » 12 Wrz 2014 23:52

W tym tygodniu spotkałem się z kolegą grzegorz200 i dał mi pobawić się nówką sztuką Bobcatem z tym, że mniejszym bo E16. Nie mam w ogóle styczności z mini, ale Bobek wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Cichy w środku, prosty w budowie i szybki. Podoba mi się funkcjonalność kabiny w Bobcacie. Jestem wysoką osobą a nie miałem problemów ze zmieszczeniem się w środku. Nad głową sporo miejsca. Zawsze potrzebuję dużo miejsca na nogi a tu nie ma problemów. Silnik Kubota, bardzo prosty w budowie.
Polecam każdemu kto robi na dużych maszynach przesiąść się z 19 tonowej do mini o wadze 1,6 tony :D
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Jaka nowa mini do 3t

Postprzez mechanior » 13 Wrz 2014 02:13

Wydaje mi się że widziałem już jakiegoś dziwaka o podobnej masie z silnikiem z boku, w przypadku maszyn ZT/ZR/CR* (mały obrys w obrocie wieży) takie rozwiązanie pcha się samo na deskę. Czy to nie Bobcat przypadkiem był pierwszy?

* Zero Tail. Zero Radius, Compact Radius - niski promień obrotu, "brak ogona", maszyna nie wystaje podczas obrotu poza obrys gąsienic
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Jaka nowa mini do 3t

Postprzez Arcio » 13 Wrz 2014 07:18

mechanior napisał(a):Wydaje mi się że widziałem już jakiegoś dziwaka o podobnej masie z silnikiem z boku

Nie wątpliwie widziałeś - takim dziwakiem jest Volvo ECR28 :)

Panowie ktoś z Was może się wypowie jak z dostępem do części dla Yanmar-ów - mam na myśli niezależnych sprzedawców.
Kusi mnie VIO20-3:
http://www.mobile.de/pl/marka/yanmar/vh ... 37687.html
http://www.mobile.de/pl/marka/yanmar/vh ... 69250.html
http://www.mobile.de/pl/marka/yanmar/vh ... 51151.html

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Jaka nowa mini do 3t

Postprzez defcon1 » 15 Wrz 2014 21:09

Arcio napisał(a):Panowie ktoś z Was może się wypowie jak z dostępem do części dla Yanmar-ów - mam na myśli niezależnych sprzedawców.
Kusi mnie VIO20-3:

Komplet filtrów [(wszystkich wraz z hydraulicznym z powrotu) do TB016 to koszt 200zł netto (mowie o oryginalnych filtrach)] silnik yanmar wiec domyślam się ze do vio20 cena powinna być nieznacznie wyższa. Cały układ roboczy Arcio zregenerujesz sam, niestety nigdy nie pracowałem obok mini yanmar wiec nie znam opinii.
Nie wiem jak vio20 ale cięższe modele według mnie maja kapitalnie rozwiązany układ jezdny! mówię tutaj o rolkach! i o asymetrycznych gąsienicach to musi działać.
minikoparka-krakow.pl.jpg
Yanmar vio38

zdjęcie modelu yanmar vio38
Fanie tez ze każdy siłownik jest chroniony ale według mnie zbyt słabo, zbyt cienka blacha.
yanmar vio38.jpg
yanmar vio38

Awatar użytkownika
defcon1
Operator

  • Posty: 328
  • Rejestracja: 16 Lip 2010 20:56
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: KOBELCO TAKEUCHI

Firma: www.koparka-wieliczka.pl


Jaka nowa mini do 3t

Postprzez Arcio » 15 Wrz 2014 22:10

defcon1, ja już dość sporo się naczytałem o tym specyficznym układzie jezdnym Yanmar-a - to się nazywa VICTAS system i VIO20 też go posiada.
Od pewnego czasu zgłębiam wiedzę na ich temat, ale nigdy nie miałem okazji stanąć obok jakiegokolwiek VIO.
Jedyną styczność z Yanmar-em, a dokładniej z silnikami tej produkcji miałem w PC30 MR2 PC35 MR2 i PC55 MR3 - mają niespotykaną kulturę pracy.
U mnie pomysł na VIO20 pojawił się dlatego, że chciałbym mieć stałe szerokie podwozie, długie podwozie, krótki tył, większą siłę kopania no i tempo, dodatkowo zachęciły mnie opinie o ergonomii na najwyższym poziomie, wygodzie operatora itd.
Jeżdżę na usługi dla zabawy/rozrywki bo zawsze chciałem mieć mini i ma być radocha i komfort :) a nie siedzenie jak więzień.
Na poniższym filmiku w niektórych momentach jest pokazane jak szybko podnosi i w ogóle te ruchy są zajebiste, zauważ też, że nie występuje efekt zarzucania wysięgnika na budę podczas podnoszenia oraz przy nagłym opuszczaniu tył się nie podnosi - maszyna stoi jak zabetonowana.
https://www.youtube.com/watch?v=bf44ZzIV89E
W ogóle historia chyba do czegoś zobowiązuje, w końcu to Yanmar jako pierwszy wypuścił mini w 1969roku, kilka lat później Takeuchi, a w Europie pierwszy był Pel-Job.
Dlaczego nie CAT???
Mam wrażenie, że ta firma strzeliła sobie w kolano z modelami 302.2D i 302.4D - teraz mini ponad 2T większość producentów robi jako ZTS, ale CAT nadal śpi i śpią bardzo długo bo 302.5C też już dawno mogło być ZTS-em, a tymczasem potrzebuje miejsca na obrót jak Ikarus przegubowy. I tak oto zasypiając nad tymi małymi mini przyśniło im się, że to nie ich priorytet i przekazali produkcję innej firmie.

Wracając do Yanmar-a mam wrażenie, że traktują małe sprzęty priorytetowo.
Ogólnie to problem tkwi w tym, że nawet nie ma gdzie pojechać się tym pobawić bo mało jest tych maszyn, byłem też zerknąć na Komatsu PC20 MR2 i też bardzo pozytywne wrażenie na mnie wywarła ta maszyna - mega solidne wykonanie, tylko trochę mnie przerażają te długie dżoje, ale to chyba kwestia przyzwyczajenia, silnik był ten sam co w VIO20.

Dostęp do części już też obczaiłem - nie będzie źle.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Jaka nowa mini do 3t

Postprzez defcon1 » 15 Wrz 2014 23:12

Arcio napisał(a):U mnie pomysł na VIO20 pojawił się dlatego, że chciałbym mieć stałe szerokie podwozie

Mnie tez drażni rozsuwane podwozie, nie wyobrażam sobie pracy na tb016 bez szerokiego podwozia ale po latach są z nim pewne problemy.
Arcio napisał(a): no i tempo,

tempo pracy nie spotykane, po filmie widać ze bardzo szybka i precyzyjna maszyna chociaż facet pracuje na pełnych obrotach, ale silnik Yanmara porostu to lubi.
Arcio napisał(a):Mam wrażenie, że ta firma strzeliła sobie w kolano z modelami 302.2D i 302.4D - teraz mini ponad 2T większość producentów robi jako ZTS, ale CAT nadal śpi i śpią bardzo długo bo 302.5C też już dawno mogło być ZTS-em, a tymczasem potrzebuje miejsca na obrót jak Ikarus przegubowy.

ogólnie nie jestem przekonany to ZTS-ów ale z drugiej strony jak patrze na film który podałeś i na filmy BobcatNinja2124 i jego e50 lub thequattro20v to jestem w szoku ze ZTS-y potorfiom być tak stabilne. Procowałem jakiś czas temu na TB153 i szalu nie było pełna łyżka skarpowa w połączeniu z szybkim obrotem potrafiła mocno przechylić koparkę i ten krótki lemiesz, tylko ze tb153 to tez inna melodia bo ta mini cała chowa się w swoim obrysie.

Arcio napisał(a):byłem też zerknąć na Komatsu PC20 MR2 i też bardzo pozytywne wrażenie na mnie wywarła ta maszyna - mega solidne wykonanie, tylko trochę mnie przerażają te długie dżoje, ale to chyba kwestia przyzwyczajenia, silnik był ten sam co w VIO20.
ostatnio pracowałem dzień na Komatsu PC228US tam tez są te długie doje według mnie kiepskie są, można je chwytać w dwóch miejscach mniej więcej w połowie i na końcu, nie ma na nich żadnych przycisków, chyba tylko klakson. Za to maszyna NIESAMOWITA! pracowałem cały dzień na wysokich obrotach wiec mega przyjemna praca, koparka silna i szybka wiem ze to już nie mini. Ale wrażając do ZTS-ów to w tej maszynie sprawdzało się to znakomicie! wysięgnik jest na środku nie ja w mini z przodu i chyba dzięki temu koparka jest "jak zabetonowana " :faja: nawet lemiesza nie potrzebowała. Gość który na niej pracuje codziennie mówi ze Komatsu są szybkie mocne i mało palą nie to co CAT-y. Arcio jest jeszcze model TB23R :faja: :faja:
Osobiście jeśli miał bym szukać mini dla siebie to były by to:

1.Yanmar
2.Kubota
3.Takeuchi
4.Komatsu
5.Hitachi
w takiej kolejności innych maszyn raczej nie biorę po uwagę, nie sadze ze są złe ale prosu lobię japoński sprzęt.

Pewnie znasz ta stronę, warto zajrzeć jeśli ktoś szuka mini Yanmar-a
http://www.hkl-used.com/=kategorie=Mini ... vator.html
Ostatnio edytowany przez defcon1, 06 Kwi 2015 13:13, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
defcon1
Operator

  • Posty: 328
  • Rejestracja: 16 Lip 2010 20:56
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: KOBELCO TAKEUCHI

Firma: www.koparka-wieliczka.pl


Jaka nowa mini do 3t

Postprzez Arcio » 16 Wrz 2014 00:03

defcon1 napisał(a):Mnie tez drażni rozsuwane podwozie, nie wyobrażam sobie pracy na tb016 bez szerokiego podwozia ale po latach są z nim pewne problemy.

Wiesz ja każdemu zachwalam te rozsuwane podwozie nie ze względu, że jest rozsuwane tylko z tego względu, że maszyna jest stabilna na rozsuniętym, ale ogólnie to kupa: rozsunąć na zawsze, zaspawać i po sprawie, siłownik out. :mrgreen:
defcon1 napisał(a):ogólnie nie jestem przekonany to ZTS-ów

To najwyższy czas abyś się przekonał, jak jadę do kumpla i patrzę jak śmiga na PC35 MR2 to przecieram oczy ze zdumienia - to niewiarygodne ile te maszyny podnoszą bez utraty stabilności. Mam też znajomego w Knurowie z nową PC55 MR3, jeździ i stoi jak czołg - 2m szerokości, 400mm gąsienice no i czterocylindrowy Yanmar tam siedzi i kopie na głębokość około 4m.
defcon1 napisał(a):wysięgnik jest na środku nie ja w mini z przodu i chyba dzięki temu koparka jest "jak zabetonowana " :faja: nawet lemiesza nie potrzebowała.

Ja już wcześniej założyłem 2 powiązane tematy o midi ZTS z boom-em osadzonym obok kabiny bo też myślę o takiej maszynie - obecnie od 2 lat zlecam odmulanie rowów melioracyjnych znajomemu.
Większość midi 7-8T mieści w obrysie nawet max podniesiony wysięgnik - oglądaj i czytaj:
https://www.youtube.com/watch?v=_hmhalOJGFM
http://www.kopaczka.pl/viewtopic.php?f=19&t=23900
http://www.kopaczka.pl/viewtopic.php?f=6&t=26636
defcon1 napisał(a):Arcio jest jeszcze model TB23R

Wiem, ale to już około 2,6T i w związku z tym nie zmieszczę się w DMC LT46, a 2,3T wejdzie na styk. :)

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Jaka nowa mini do 3t

Postprzez defcon1 » 16 Wrz 2014 22:19

Arcio napisał(a):To najwyższy czas abyś się przekonał, jak jadę do kumpla i patrzę jak śmiga na PC35 MR2 to przecieram oczy ze zdumienia - to niewiarygodne ile te maszyny podnoszą bez utraty stabilności. Mam też znajomego w Knurowie z nową PC55 MR3, jeździ i stoi jak czołg - 2m szerokości, 400mm gąsienice no i czterocylindrowy Yanmar tam siedzi i kopie na głębokość około 4m.

Tylko ze ZTS-y w tej samej kategorii wagowej kopia o 0,5 metra płycej. Z tego co znalazłem to 3,8m dla koparki 5,3t to w miarę wynik.
Arcio napisał(a):Ja już wcześniej założyłem 2 powiązane tematy o midi ZTS z boom-em osadzonym obok kabiny bo też myślę o takiej maszynie - obecnie od 2 lat zlecam odmulanie rowów melioracyjnych znajomemu.
Większość midi 7-8T mieści w obrysie nawet max podniesiony wysięgnik - oglądaj i czytaj:

porównanie z pierwszego filmiku jest trochę bez sensu powinni porównać Komatsu i Kobelco z Takeuchi tb180FR
Arcio jeśli rzeczywiście wymienisz CAT-a na Yanmara jestem bardzo ciekaw twojej opinii. Yanmar-y powyżej 2t to według mnie świetne mini i midi koparki.
Ostatnio edytowany przez defcon1, 06 Kwi 2015 13:16, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
defcon1
Operator

  • Posty: 328
  • Rejestracja: 16 Lip 2010 20:56
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: KOBELCO TAKEUCHI

Firma: www.koparka-wieliczka.pl


Jaka nowa mini do 3t

Postprzez Arcio » 17 Wrz 2014 14:26

defcon1 napisał(a):Tylko ze ZTS-y w tej samej kategorii wagowej kopia o 0,5 metra płycej. Z tego co znalazłem to 3,8m dla koparki 5,3t to w miarę wynik.

Nigdy nie porównywałem tych maszyn pod tym kątem - przejrzałem kilka PDF-ów i faktycznie jest różnica, ale z drugiej strony to rzadko kopie się na taką głębokość. Tylko kilka razy kopaliśmy w/w PC55 MR3 na głębokość 4m.
defcon1 napisał(a):porównanie z pierwszego filmiku jest trochę bez sensu powinni porównać Komatsu i Kobelco z Takeuchi tb180FR

Tylko weź pod uwagę, że firmy Kobelco i Komatsu produkowały już takie maszyny w dziewięćdziesiątych latach, a kiedy powstało TB180FR???.
Poza tym to Takeuchi było na tym filmiku jako punkt odniesienia żeby pokazać różnicę pomiędzy ZTS, a klasyczną.
defcon1 napisał(a):Arcio jeśli rzeczywiście wymienisz CAT-a na Yanmara jestem bardzo ciekaw twojej opinii.

Będziesz musiał poczekać gdzieś do połowy listopada.
Mam nadzieję, że mój LT46 wytrzyma z VIO20, a jak nie to trzeba będzie przygarnąć .... nie wiem może MB VARIO 612 lub 614 :)

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Jaka nowa mini do 3t

Postprzez defcon1 » 17 Wrz 2014 18:18

defcon1 napisał(a):Tylko weź pod uwagę, że firmy Kobelco i Komatsu produkowały już takie maszyny w dziewięćdziesiątych latach, a kiedy powstało TB180FR???.
Poza tym to Takeuchi było na tym filmiku jako punkt odniesienia żeby pokazać różnicę pomiędzy ZTS, a klasyczną.

Przed tb180FR było jeszcze TB80FR znalazłem informacje ze pierwsze model szedł od 2003 można powiedzieć ze od nie tak dawna.
Ja nie mowie ze pokazane na filmie koparki za złe, chociaż niewiedzę w nich niczego nadzwyczajnego trochę tylko dipper jak zmieniony i chowa się w obrębie gąsienic. Tylko gdyby porównano nie tb175 tylko TB180FR żadna z tych koparek nie wyróżniała by się niczym nad zwyczajnym.
defcon1 napisał(a):Będziesz musiał poczekać gdzieś do połowy listopada.

Jestem bardzo ciekaw. :faja:

Awatar użytkownika
defcon1
Operator

  • Posty: 328
  • Rejestracja: 16 Lip 2010 20:56
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: KOBELCO TAKEUCHI

Firma: www.koparka-wieliczka.pl


Jaka nowa mini do 3t

Postprzez nynek » 17 Wrz 2014 18:48

Najpewniej jak bym kupił kubota jeżeli chodzi o mini to nie ma solidniejszego silników i osiągów jak kubota nawet seria kx zrobi ci robotę tak ze ho ho :D

nynek
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 28 Maj 2014 17:02

Maszyna: Kx61-3

Firma: E.M


Re: Jaka nowa mini do 3t

Postprzez defcon1 » 17 Wrz 2014 21:57

nynek napisał(a):Najpewniej jak bym kupił kubota jeżeli chodzi o mini to nie ma solidniejszego silników i osiągów jak kubota nawet seria kx zrobi ci robotę tak ze ho ho

Trochę nie rozumiem. Nawet seria KX ? przecież to midi do 8 ton taki sprzęt musi robić robotę.

Awatar użytkownika
defcon1
Operator

  • Posty: 328
  • Rejestracja: 16 Lip 2010 20:56
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: KOBELCO TAKEUCHI

Firma: www.koparka-wieliczka.pl


Jaka nowa mini do 3t

Postprzez nynek » 21 Wrz 2014 11:43

Kx 61-3 2600 kg kx 71-3 kolo 2800 kg :wink:

nynek
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 28 Maj 2014 17:02

Maszyna: Kx61-3

Firma: E.M


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej