wibako

Kupno mini kopareczki

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 21 Sie 2014 15:05

KamilUstr, ja wiem, że fabrycznie EB 200 EC20 i EC20B są na gąsienicach 250x96x36, ale to ten "ekonomiczny" rozmiar gąsienicy bo powinno być 250x48x72, ale trudno o takie gąsienice więc zaproponowałem Ci 230x48x72.
KamilUstr napisał(a):czemu trzeba wymienić obie?

Po to aby na kilka lat zapomnieć o gąsienicach, a nie co 2-3lata wymieniać raz lewą, a raz prawą.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Reklama

simmet

Kupno mini kopareczki

Postprzez KamilUstr » 21 Sie 2014 17:26

Arcio orientujesz się jak wygląda serwis i dostęp do części, czy są jakieś zamienniki itp. Przeglądając aukcje nie udało mi się trafić na żadne części zamienne, czy to oznacza, że jestem skazany na części z ASO

KamilUstr
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 09 Cze 2014 22:38
  • Miejscowość: Ustroń

Maszyna: volvo ec20

Firma: Satan Bruk


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 21 Sie 2014 21:16

KamilUstr napisał(a):Arcio orientujesz się jak wygląda serwis i dostęp do części


Wszystkie filtry i właściwie dobrane oleje dostaniesz u Romka z hydrauliką, silnikiem i napędami też Ci pomoże lub wskaże właściwą drogę, tu masz kontakt:
MECHANIOR 607-848-317 *** Części CAT 607-848-217
WWW: klinikaMASZYN.pl
Wszystko co związane z wysięgnikiem ja ogarnę bez problemu.

Gdybyś jednak wybrał własną drogę z serwisowaniem to na Śląsku jest około 15 firm, które prowadzą sprzedaż części do Volvo.

KamilUstr napisał(a):czy to oznacza, że jestem skazany na części z ASO

O ASO zapomnij i nie pytaj dlaczego.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kupno mini kopareczki

Postprzez KamilUstr » 22 Sie 2014 10:41

Mam jeszcze jedno pytanie, sprzedający mówił, że ma tylko fakturę zakupu z Niemiec na której są numery vin. Koparkę kupił jako osoba prywatna i zapłacił tam niemiecki vat, czy ten dokument wystarczy, czy musi mieć jakieś inne tłumaczenia, polskie papiery itp?

KamilUstr
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 09 Cze 2014 22:38
  • Miejscowość: Ustroń

Maszyna: volvo ec20

Firma: Satan Bruk


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 22 Sie 2014 22:13

KamilUstr, jeżeli kupił ją jako osoba prywatna to teraz możecie jedynie spisać umowę kupna/sprzedaży taką jak na auto.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez owczarekniemiec » 23 Sie 2014 07:36

Dowiedz się czy w PUP-ie nie musisz przedstawić faktury Vat
Usługi koparko-ładowarką Cat 428C, Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe, wykonanie drenażu opaskowego hydroizolacje fundamentów montaż przydomowych oczyszczalni ścieków. Wszelkiego rodzaju roboty ziemne. Jastrzębie Zdrój tel. 796-565-717

Awatar użytkownika
owczarekniemiec
Fachoperator

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 10 Lis 2010 21:21
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: Cat 428C 2000r.


Kupno mini kopareczki

Postprzez Bolas » 23 Sie 2014 21:55

Najlepiej dowiedzieć się w urzędzie i tak to od nich zależy co musisz mieć a nie od kogoś z forum tym bardziej że co urząd i miasto to inne wymagania - taka Polska nasza kochana.

Bolas
Operator

  • Posty: 210
  • Rejestracja: 11 Lis 2009 20:35
  • Miejscowość: Żory
  • Pochwały: 2

Maszyna: JCB 8015

Firma: Firma Ogólnobudowlana "K-BOLBUD" Bolesław Wujczyk


Kupno mini kopareczki

Postprzez KamilUstr » 24 Sie 2014 00:25

Witam koledzy, dziękuję za wszystkie porady i pomoc. Były dla mnie bardzo przydatne i mam nadzieję, że udało mi się kupić właściwą maszynę. Koparka już stoi na placu budowy. Kupiłem na umowę K-S, ale miałem na to wcześniej zgodę z PUPu, chodziło mi o to czy wystarczy zwykła umowa czy może jeszcze jakieś inne dokumenty.

maksyM nie miałem czasu na odwiedziny, ale na pewno będzie jeszcze okazja do spotkania.

Arcio dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi, były bardzo pomocne i na pewno jak przyjdzie do tulejowania to masz nowego i wiernego klienta.

W poniedziałek próba przy kopaniu fundamentu pod mur oporowy to będzie okazja do testu.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję

KamilUstr
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 09 Cze 2014 22:38
  • Miejscowość: Ustroń

Maszyna: volvo ec20

Firma: Satan Bruk


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 24 Sie 2014 11:22

KamilUstr, fajnie, że tak szybko to załatwiłeś :)
Ja mam taką zasadę, że po zakupie wymieniam wszystkie płyny eksploatacyjne oraz filtry więc powinieneś też o tym pomyśleć.
Zlokalizuj kalamitki odpowiedzialne za smarowanie łożyska obrotu, w większości minikoparek są dwie.
Sprawdź świece żarowe - muszą być sprawne.
Zorganizuj sobie DTR-kę.
Jeżeli to możliwe to nie zostawiaj mini na noc gdzieś pod mostem, miedzy blokami, na drodze.... bo możesz jej już nie zobaczyć - prawie każdym HDS-em spakują ją w 10minut.
KamilUstr napisał(a):W poniedziałek próba przy kopaniu fundamentu pod mur oporowy to będzie okazja do testu.

Trochę Ci zazdroszczę tej głębokości kopania :) - 2,6m to dużo jak na mini do 2T.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kupno mini kopareczki

Postprzez KamilUstr » 24 Sie 2014 11:47

Koparka stoi za domem, właściciel mieszka zaraz obok a teren jest oświetlony, mam nadzieje, że to wystarczy.
Zasięg ramienia i przestronna kabina sprawia wrażenie, że jest się w 3 tonowym sprzęcie.

Co do wymiany to olej silnikowy i filtr oleju są nowe, mam też nowy filtr paliwa do założenia i pozostanie mi wymiana oleju i filtrów od hydrauliki ale to najwcześniej za tydzień, bo teraz wyczyściłem się z gotówki.

Wie ktoś czy jest możliwość sprawdzenia historii maszyny po nr seryjnym?

KamilUstr
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 09 Cze 2014 22:38
  • Miejscowość: Ustroń

Maszyna: volvo ec20

Firma: Satan Bruk


Kupno mini kopareczki

Postprzez MARIO/MECALAC » 24 Sie 2014 12:28

Co do sprawdzenia to w serwisie za opłatą, a co do oświetlenia to ie bądź taki pewny, jak to mówią najciemniej pod latarnią. W Krakowie jakiś czas temu znikła mini koparka 1.8 t oraz mały walec coś koło 3 t, kilka palet z kostką i podobno rusztowanie które było rozłożone. Ludzie wiedzą kto to zrobił ale boją się powiedzieć. Oraz jest jeden kolega na forum z okolic Rzeszowa co jego mini w 8h rozebrali na części, tak mi opowiadał jak się z nim widziałem. Przyjechało kilka typów z koszulkami serwisu i tyle ich widziano. Ludzie myśleli że mini się zepsuło i ją naprawiają
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Kupno mini kopareczki

Postprzez KamilUstr » 24 Sie 2014 13:13

Wiem koledzy, że najlepiej zabierać koparkę do domu codziennie, ale na razie mam problemy transportowe i musiałem zawieźć prosto na robotę.

Orientuje się ktoś jaki jest przybliżony koszt wykonania najazdów na samochód dostawczy, materiał i robocizna ?

KamilUstr
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 09 Cze 2014 22:38
  • Miejscowość: Ustroń

Maszyna: volvo ec20

Firma: Satan Bruk


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 24 Sie 2014 15:22

KamilUstr napisał(a):najlepiej zabierać koparkę do domu codziennie

Ja mam właśnie taką zasadę, że dziennie biorę ją ze sobą.
KamilUstr napisał(a):Orientuje się ktoś jaki jest przybliżony koszt wykonania najazdów na samochód dostawczy, materiał i robocizna ?

Chyba nie warto samemu kombinować:
http://allegro.pl/trapy-najazdy-podjazd ... 96296.html
Jeżeli jednak chcesz robić sam to odwiedź Centrostal w Bielsku i kup sobie profil zamknięty (kształtownik zimnogięty) o przekroju kwadratowym 40x2,5 i z niego zrób ramki prostokątne o długości np 2000mm i szerokości 300mm, a przestrzeń pomiędzy wypełnij kątowanikami w odstępach co około 150mm.
Długość trapów jest ściśle powiązana z wysokością na którą będziesz wjeżdżał.
http://www.centrostal.net.pl/oferta.php
KamilUstr napisał(a):samochód dostawczy

Mam nadzieję, że ma podwójne koła z tyłu.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kupno mini kopareczki

Postprzez KamilUstr » 24 Sie 2014 18:21

Arcio dzięki wielkie chyba jednak kupię gotowe i oszczędzę sobie roboty. A samochód do kia na bliźniaku, wiadomo, że ładowność przekroczona ale koło komina to myślę da radę.

KamilUstr
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 09 Cze 2014 22:38
  • Miejscowość: Ustroń

Maszyna: volvo ec20

Firma: Satan Bruk


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez maksyM » 24 Sie 2014 20:01

KamilUstr napisał(a):Arcio dzięki wielkie chyba jednak kupię gotowe i oszczędzę sobie roboty. A samochód do kia na bliźniaku, wiadomo, że ładowność przekroczona ale koło komina to myślę da radę.

Mam dwa komplety najazdów. Jedne 3m, zrobione z profili 40x60x3, szczeble z 30x50x2mm. Nie idzie ich unieść.
Do Atego zrobilismy wczoraj z 30x50x3 i szczeble z 18x30x2. Niestety, trzeba do nich zrobić podpórki bo się wyginają :wall:
A chciałem żeby były lżejsze :wall:
Dzięki uwalonej pompie hydr. poznałem gościa co się zajmuje spawaniem aluminium. Obiecał mi po pieniążkach zrobić"ameliniowe" :lol: . Na Allegro gotowe to ponad 3 tys.
Arcio Nie pomyliłeś się czasem z wymiarem gąsienic? Kiedyś mi podawałeś wymiary do mojego maleństwa 230x48x70 i taką zamówiłem. Ale już po rozpakowaniu widać było że za duża. Na spokojnie policzyłem i wychodzi mi 230x48x66 :woot:

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 24 Sie 2014 20:47

maksyM napisał(a):Na spokojnie policzyłem i wychodzi mi 230x48x66

No bo tak powinno być i dobrze Ci wyszło, a do 301.8C ma być 230x48x70.
KamilUstr, jak się Volvo spisuje???
Kupiłeś, popracowałeś i cisza :D

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kupno mini kopareczki

Postprzez KamilUstr » 14 Wrz 2014 08:53

Witam koledzy! Przepraszam, że nie podzieliłem się od razu wrażeniami, ale miałem natłok pracy i załatwień w urzędach, poza tym chciałem trochę popracować, żeby mieć o czym napisać :D

Więc maszyna jest bardzo ale to bardzo szybka, aż trudno się do niej przyzwyczaić i strach dać gazu na połowę. Jest bardzo silna, bez problemu kopałem nią łyżką 40cm w łupku cieszyńskim na głębokość metra i radziła sobie bardzo dobrze. Rozmiar i ergonomia kabiny jest rewelacyjna. Poza drążkami od jazdy jest tylko jeden pedał obsługujący linię dodatkową, przez co jest bardzo dużo miejsca na nogi.

Jak przepracuję na niej więcej czasu to podzielę się z wami nowymi spostrzeżeniami.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc przy wyborze minikoparki.

KamilUstr
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 09 Cze 2014 22:38
  • Miejscowość: Ustroń

Maszyna: volvo ec20

Firma: Satan Bruk


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez MariuszPoznań » 23 Paź 2014 08:03

Witam

Panowie nie chcąc zakładać nowego tematu, następujące pytanie: posiadacie wiedzę na temat Komatsu PC 07-2 ??

Za opinie dziękuję;))

MariuszPoznań
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 23 Sty 2014 06:57

Maszyna: ZEPPELIN ZM13
TEREX TC16
TAKEUCHI TB 216

Firma: GEOINTECH


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 23 Paź 2014 09:43

MariuszPoznań napisał(a):posiadacie wiedzę na temat Komatsu PC 07-2 ??


-silnik trzycylindrowy Yanmar
-pompa zębata (trzy sekcje) Casappa
-wąskie i krótkie podwozie bez możliwości rozsuwania
-waga to około 1,5T
-gąsienice 230x96x31 lub 230x48x62
-z moich informacje wynika, że nie posiada szybkiej jazdy
-nie wszystkie były ze sterowaniem na dżojach - trzeba rozeznać czym się różniła PC07-2 od PC07-2E
-występowały głównie z krótkim stick-iem - ja osobiście nie spotkałem z długim
-przy ewentualnym remoncie konika trzeba wytaczać ramę koparki ponieważ w ramie na dole nie ma wymiennej tulejki

Gdybym śnił o małym starszym Komatsu to szukałbym PC15 R8.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kupno mini kopareczki

Postprzez gandi » 15 Gru 2014 21:49

witam wszystkich! jest ktoś z okolic ostrowa wlkp , kalisz, krotoszyn ? potrzebuję kogoś kto by mi pomógł w zakupie mini. mam budżet 35k i potrzebuje maszynki do 2t . sporo się tu naczytałem i już mam niezły mix w głowie.. a tym bardziej ze się nie znam na tym. cały czas prowadzę firmę brukarską i chce zakupić taka mini na własne potrzeby. pojęcia nie mam wgl a papierki dopiero będę na to robił.

gandi
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 14 Gru 2014 14:33

Maszyna: jcb

Firma: nat-bruk


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej