wibako

Problem z hydrauliką w JCB 8014

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Problem z hydrauliką w JCB 8014

Postprzez grabson89 » 09 Mar 2014 20:51

Marka i model maszyny: JCB
Rok produkcji: 2005

Witam,
chciałbym odświeżyć trochę temat. Mam JCB 801.4 i podobny problem. Kiedy pracuję i koparka jest cały czas w ruchu nic się nie dzieje nie ma żadnych skoków i itp. co opisywaliście. Kiedy na chwilę przestanę pracować na włączonym silniku ( dosłownie 10 - 20 sekund ) koparka blokuje się. Wykonuje tylko naprawdę powolne ruchy i to tylko w dół. Otwieranie łyżki czy podnoszenie ramienia nie ma szans. Blokuje wszystkie czynności oprócz pedałów w podłodze i pługu. Dopiero przy poruszeniu całym ramieniem w lewo lub w prawo czy uniesienie pługa pomaga i wszystko gra do momentu kiedy się nie zatrzymam. Nie dzieje się to cały czas sporadycznie ale przeszkadza. Przy okazji dodam, że były wycieki z zaworu przy wlewie oleju hydraulicznego. Wyjeliśmy filtr oleju hydraulicznego i póki co nie cieknie ale to nie wyjście. Druga sprawa to to, że mogę unieść ramię maksymalnie ku górze ( prawie do pionu ), wyłączyć koparkę a później przekręcić zapłon i nic. Kiedyś w takiej sytuacji joystiki były już "twarde" i spokojnie mogłem opuścić ramię na ziemie. Teraz joystiki są "miękkie" i dopiero kiedy koparka jest na chodzie mogę cokolwiek zrobić.
Wiem, że to trochę złożony temat ale może przyczyna jest prosta. Pompa jest dwuletnia ale wnioskuje po wcześniejszych postach, że to nie to ;)
Ostatnio edytowany przez mechanior, 10 Mar 2014 11:34, edytowano w sumie 1 raz
Powód: nie ma takiej maszyny jak JCB 801.4, poprawiłem tytuł tematu
www.grasam.pl

Operator koparki kroczącej

grabson89
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 08 Mar 2014 20:45
  • Miejscowość: Bolesławiec

Maszyna: KaiserS2-CAT301.8-VolvoEW160-Barford XS6000

Firma: P.U. GRASAM


Reklama

simmet

Re: Problem z hydrauliką w JCB 801.4

Postprzez defcon1 » 09 Mar 2014 22:06

grabson89 napisał(a):chciałbym odświeżyć trochę temat. Mam JCB 801.4 i podobny problem. Kiedy pracuję i koparka jest cały czas w ruchu nic się nie dzieje nie ma żadnych skoków i itp. co opisywaliście. Kiedy na chwilę przestanę pracować na włączonym silniku ( dosłownie 10 - 20 sekund ) koparka blokuje się. Wykonuje tylko naprawdę powolne ruchy i to tylko w dół. Otwieranie łyżki czy podnoszenie ramienia nie ma szans. Blokuje wszystkie czynności oprócz pedałów w podłodze i pługu. Dopiero przy poruszeniu całym ramieniem w lewo lub w prawo czy uniesienie pługa pomaga i wszystko gra do momentu kiedy się nie zatrzymam. Nie dzieje się to cały czas sporadycznie ale przeszkadza.
do jego momentu w moim JCB 8016 objawy są identyczne już dwa lata, nie robiłem z tym nic bo to sporadyczny objaw ale ciekaw jestem jak go osunąć?

Awatar użytkownika
defcon1
Operator

  • Posty: 328
  • Rejestracja: 16 Lip 2010 20:56
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: KOBELCO TAKEUCHI

Firma: www.koparka-wieliczka.pl


Re: Problem z hydrauliką w JCB 801.4

Postprzez piterobandito » 10 Mar 2014 06:43

Druga sprawa to to, że mogę unieść ramię maksymalnie ku górze ( prawie do pionu ), wyłączyć koparkę a później przekręcić zapłon i nic. Kiedyś w takiej sytuacji joystiki były już "twarde" i spokojnie mogłem opuścić ramię na ziemie. Teraz joystiki są "miękkie" i dopiero kiedy koparka jest na chodzie mogę cokolwiek zrobić


na 99% hydroakumulator jest do nabicia/wymiany- czarna gruszka z prawej strony pod kabiną koło siłownika od skrętu ramienia.

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Problem z hydrauliką w JCB 8014

Postprzez ziarek » 22 Lip 2014 21:42

piterobandito, pomogłeś, oczywiście pochwała. Miałem te same objawy co inni forumowicze. Po przeczytaniu Twojej wypowiedzi, dziś rano wykręciłem hydroakumulator, nabiłem go w jednej z krakowskich firm za 30 zł brutto, zakręciłem i koparka funkcjonuje bez zarzutów.
ziarek

ziarek
Młodszy operator

  • Posty: 191
  • Rejestracja: 03 Maj 2008 20:19
  • Miejscowość: Kraków

Maszyna: CAT M322C MH, Komatsu PC290-8, JCB 8018

Firma: Kopaczka


Re: Problem z hydrauliką w JCB 8014

Postprzez piterobandito » 22 Lip 2014 23:23

cieszy że pomogłem, tylko dlaczego był pusty, jakiś powód był że gaz uszedł :?:

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Problem z hydrauliką w JCB 8014

Postprzez ziarek » 23 Lip 2014 05:47

Nie szukałem, jak ma uciekać raz na rok to niech ucieka ;)
ziarek

ziarek
Młodszy operator

  • Posty: 191
  • Rejestracja: 03 Maj 2008 20:19
  • Miejscowość: Kraków

Maszyna: CAT M322C MH, Komatsu PC290-8, JCB 8018

Firma: Kopaczka


Re: Problem z hydrauliką w JCB 8014

Postprzez defcon1 » 23 Lip 2014 18:34

ziarek napisał(a):Miałem te same objawy co inni forumowicze. Po przeczytaniu Twojej wypowiedzi, dziś rano wykręciłem hydroakumulator, nabiłem go w jednej z krakowskich firm za 30 zł brutto, zakręciłem i koparka funkcjonuje bez zarzutów.

a która z krakowskich firm się tym zajmuje ?

Awatar użytkownika
defcon1
Operator

  • Posty: 328
  • Rejestracja: 16 Lip 2010 20:56
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: KOBELCO TAKEUCHI

Firma: www.koparka-wieliczka.pl


Problem z hydrauliką w JCB 8014

Postprzez ziarek » 23 Lip 2014 19:22

BTH DANIEL ul. Makuszyńskiego 15
ziarek

ziarek
Młodszy operator

  • Posty: 191
  • Rejestracja: 03 Maj 2008 20:19
  • Miejscowość: Kraków

Maszyna: CAT M322C MH, Komatsu PC290-8, JCB 8018

Firma: Kopaczka


Problem z hydrauliką w JCB 8014

Postprzez mechanior » 23 Lip 2014 23:57

Tubes, HansaFlex i wiele innych... praktycznie każda która handluje hydrauliką siłową czy zakuwa przewody...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Problem z hydrauliką w JCB 8014

Postprzez defcon1 » 26 Lip 2014 00:47

ziarek napisał(a):Miałem te same objawy co inni forumowicze. Po przeczytaniu Twojej wypowiedzi, dziś rano wykręciłem hydroakumulator, nabiłem go w jednej z krakowskich firm za 30 zł brutto, zakręciłem i koparka funkcjonuje bez zarzutów.


Do naszej 8016 dzisiaj założyliśmy nabity hyroakumulator problem znikną, koszt 40zł.

Awatar użytkownika
defcon1
Operator

  • Posty: 328
  • Rejestracja: 16 Lip 2010 20:56
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: KOBELCO TAKEUCHI

Firma: www.koparka-wieliczka.pl


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej