Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

komatsu pc14 rozsuwane gąsienice prośba o radę

10 Kwi 2010 17:45

witam chcę kupić minikoparkę do firmy budowlanej do kopania fundamentów itp. i potrzebuje rady czy kupic z rozsuwanymi gąsienicami czy nie, każdy sprzedawca radzi inaczej; że są potrzebne drugi że niepotrzebny wydatek
Ostatnio edytowany przez KRZYS-STI 11 Kwi 2010 11:01, edytowano w sumie 3 razy

10 Kwi 2010 19:34

Mi się przydają, często najeżdżam na wykop (jadę po wykopie np 30 45 i przy rozsuniętych gąsienicach jest to możliwe).
Maszyna jest bardzo stabilna i przy rozsuniętych, zwłaszcza przy kopaniu z boku, te parę centymetrów, a różnica duża. Mniejsza wywrotność na bok.

Następna zaleta jest taka, że lepiej się kręci, bo gąsienice mają łatwiej bo robią większy łuk. W 41-3v przy nie rozsuniętych, źle się kreci zwłaszcza na asfalcie maszyna skacze. Wydaje mi się że trochę ma za szybką jazdę (małą siłę) i dlatego ciężko kręci, a gąsienice są w niej bardzo długie (co utrudnia kręcenie).
Przy rozsuniętych maszyna jeździ super.

Wadą jest to, że się kiedyś wyrobi i będą luzy, trzeba uważać żeby przy zsuwaniu nie było kamieni (na podwoziu) itp bo można siłownik zniszczyć. Nawet gdy się nie rozsuwa to paru dniach pracy (dużo kopania z boku) trzeba zsunąć bo same się powoli rozsuną, bo siłownik tak idealnie nie trzyma.

Nie zamienił bym mojej na bez rozsuwanych gąsienic.

Kubota Pc 14 nie istnieje, chyba komatsu.

10 Kwi 2010 21:10

Dziękuję panu bardzo za podpowiedz i na pewno się przyda przy zakupie
Wyślij odpowiedź