wibako

Gąsiennica Kubota minkoparka

Moderator: MARIO/MECALAC

Gąsiennica Kubota minkoparka

Postprzez tombudowniczy » 19 Mar 2010 18:52

Witam! Mam taki problem: Wjechałem do wąskiego wykopu o twardych krawędziach. Jadąc wykopem zrzuciło mi jedną z gąsienic. Nie potrafię jej założyć, nie wiem co odkręcić żeby ją zluzować. Zastanawiałem się czy odkręcić główne koło napędowe. Czy jest może jakiś napinacz... Koparka jest stara z 1992 roku. Może ktoś się orientuje jak to zrobić. Z góry dzięki za pomoc.

tombudowniczy
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 19 Mar 2010 18:40
  • Miejscowość: Śląsk

Reklama

simmet

Re: Gąsiennica Kubota minkoparka

Postprzez wojtek11 » 20 Mar 2010 09:29

tombudowniczy napisał(a):Witam! Mam taki problem: Wjechałem do wąskiego wykopu o twardych krawędziach. Jadąc wykopem zrzuciło mi jedną z gąsienic. Nie potrafię jej założyć, nie wiem co odkręcić żeby ją zluzować. Zastanawiałem się czy odkręcić główne koło napędowe. Czy jest może jakiś napinacz... Koparka jest stara z 1992 roku. Może ktoś się orientuje jak to zrobić. Z góry dzięki za pomoc.




Na bocznej prowadnicy musisz znaleźć okienko w którym jest umiejscowiona kalamitka do napinania gąsiennicy (koło zębate ) ,wykręć kalamitke i wsuń koło do środka ,wtedy założysz gąsiennice,potem wkręć kalamitke i tawotnicą napniesz koło napinające.

wojtek11


Postprzez mojsza » 20 Mar 2010 17:55

wojtek11 napisał(a):Na bocznej prowadnicy musisz znaleźć okienko w którym jest umiejscowiona kalamitka do napinania gąsiennicy (koło zębate ) ,wykręć kalamitke i wsuń koło do środka ,wtedy założysz gąsiennice,potem wkręć kalamitke i tawotnicą napniesz koło napinające.


Kolego tombudowniczy, warto mieć przy sobie ze dwa łomki, gdyby koło nie chciało za bardzo się wsunąć. Ja zawsze zakładałem gąsienicę na koło zębate, jedną ręką uruchamiałem napęd gąsienicy, a drugą łomkiem podważałem gąsienicę by wskoczyła na swoje miejsce, później naciąg. Aha jak już napełniasz smarem naciąg to zrób kilka obrotów gąsienicą w obie strony i jeszcze dobij smaru.

Pozdrawiam
Widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę,
Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi!!

Awatar użytkownika
mojsza
Pomocnik operatora

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 22 Mar 2009 19:49
  • Miejscowość: Zambrów

Postprzez gregor120985 » 23 Mar 2010 23:44

Kolego łyżką możesz dociśc koło.Póżniej gąska i napinacz.Tylko za mocno nie naciągaj bo gąska się niszczy (i sama od siebie się naciąga).Tak aby po podniesieniu koparki z jednej strony pomiędzy gąsienicą a środkową rolką było około 3-6cm.

gregor120985
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 23 Mar 2010 23:17
  • Miejscowość: Krzyżanowice

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej