wibako

komatsu PW180-jak wymienić tuleje i sworzeń?

Moderator: MARIO/MECALAC

komatsu PW180-jak wymienić tuleje i sworzeń?

Postprzez eskudo1 » 16 Mar 2010 11:47

Mam pytanko.W moim komatsu są do wymiany tuleje i sworzeń trzymający całe ramie koparki.Czy można to wymienić samemu?Słyszałem że trzeba ramie rozłorzyć na maksa,wbić łyche w ziemie,wyciągnąć sworzeń i podnieść ramie na głównych siłownikach.Czy węże też będzie trzeba też odkręcać?

eskudo1
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 21:22
  • Miejscowość: lubuskie

Reklama

simmet

Postprzez adig » 16 Mar 2010 23:45

Nie wiem czy w ziemi będzie to stabilnie stało?
Z wymianą tulejek to tez nie łatwa sprawa,trzeba prasę albo chłopa, będzie przeszkadzać kabina
Ogólnie fajny pomysł ,ciekawe jak ci pójdzie?
Powodzeni Zyczę!!!

adig
Pomocnik operatora

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 07 Sty 2009 12:03
  • Miejscowość: podkarpacie

Postprzez mechanior » 19 Mar 2010 02:47

generalnie da się zrobić ale trzeba kilku pomysłów
tulejki łatwo wyjdą jeśli najpierw wyspawasz w ich środku kilka-kilkanaście spawów po obwodzie
zanim zaczniesz podnosić ramię na siłownikach upewnij się czy przewody nie blokują ruchu, nie odkręcaj ich jedynie poluzuj z uchwytów
ramię lepiej oprzeć tak aby jego koniec był pionowo a łyżka płasko dolną powierzchnią oparta na solidnym podłożu (beton, utwardzony grunt, palety drewniane lub inne podkłady)
jeśli sworznie nie obracają się swobodnie w otworach po zdjęciu ich zabezpieczeń i odciążeniu połączenia lepiej oddać naprawę w ręce wykwalifikowanego serwisu z odpowiednimi narzędziami (hydrauliczne wyciągacze/prasy do sworzni i tulejek)
w ramie maszyny zazwyczaj nie ma tulejek tak jak we wszystkich otworach gdzie sworznie są zamocowane bez możliwości obrotu
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej