wibako

duzo pytań o podgrzewanie

Moderator: MARIO/MECALAC

duzo pytań o podgrzewanie

Postprzez adig » 17 Gru 2009 23:43

jak w temacie
Ciągnik fend sprowadzony ze Skandynawii ma zamontowaną grzałkę do bloku czy ta grzałka sama się wyłancza przy odpowiedniej temp. czy trzeba samemu zaobserwować jaki czas jest potrzebny do rozgrzania silnika
Pod głowicą na uszczelce w okolicy tej super grzałki zaczyna być wilgotno :oops: czy to sprawa tego grzania lub przegrzania (jeśli grzałka się nie wyłancza sama)
Koparka hitachi gąska 97r-czy po zgaśnięciu kontrolki od świecy żarowej świeca przestaje grzać czy trzeba jeszcze poczekać do charakterystycznego pyknięcia ,jak to ma miejsce w osobówkach ,i wtedy palić
Ma możne ktoś jakaś odpowiedz?
Ostatnio edytowany przez adig, 23 Gru 2009 20:01, edytowano w sumie 1 raz

adig
Pomocnik operatora

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 07 Sty 2009 12:03
  • Miejscowość: podkarpacie

Reklama

simmet

Postprzez vetrieska » 20 Gru 2009 01:10

co do grzalek w bloku to one nie maja termostatow bo nie ma takiej potrzeby - moc grzalki starcza do nagrzania bloku okolo 40 stopni powyzej temp. otoczenia, potem zaczyna oddawac tyle ile grzalka dostarcza i wiecej sie nie nagrzeje. mozna wiec wlaczyc na cala noc ale wg mnie szkoda pradu, wystarczy zalozyc prosty zegar sterujacy za 15 zl i nastawic grzanie na 2h rano, ewentualnie jesli masz slaby plyn chlodzacy to zeby nie zamarzlo niech grzeje np. godzine co 2 godziny. efekt gwarantowany- przy -20 wsiadasz i normalnie zapalasz, wskaznik temp. od razu wedruje do gory,silnik nie dymi na bialo i rowno chodzi. ja montuje i uzywam grzalek w czym tylko sie da, to naprawde robi robote. oczywiscie nie wolno grzac grzalka gdy silnik pracuje bo bedzie sie przegrzewal, ale chyba nikt nie jezdzi ciagajac kabel sieciowy za soba :mrgreen: ? wyciek spod glowicy w okolicy grzalki wg mnie to zbieg okolicznosci, to urzadzenie samodzielnie nie jest w stanie przegrzac silnika z powodow wyzej wymienionych.

vetrieska
Młodszy operator

  • Posty: 187
  • Rejestracja: 04 Sie 2009 22:25
  • Miejscowość: okolice Kielc
  • Pochwały: 4

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej