wibako

Case 921B

Moderator: MARIO/MECALAC

Case 921B

Postprzez tomaszkk20 » 14 Gru 2009 02:10

Witam. Wie ktoś może jaki powninien być olej w skrzyni biegów w Casie 921B? Mam jeszcze jeden problem. Przy minusowych temperaturach maszyna ledwo co odpala, trzeba nim kręcic z 15 razy, przy tym kopci na siwo (baterie nówki). Przy plusowych temp jest ok.Az sie boje jak spadnie poniżej 15 stopni. Maszyna jest z 1997r z silnikiem Cummisa. Z góry dzięki za podpowiedz.

tomaszkk20
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 12 Mar 2009 16:43
  • Miejscowość: łódzkie
  • Pochwały: 3

Reklama

simmet

Postprzez jacek j » 15 Gru 2009 08:03

Do skrzyni idzie silnikowy 15w40.Co do odpalania upewnij się że filtry paliwa i wstępna pompka paliwa są ok.Mogą lać wtryski a słabo rozpylone paliwo też ma ciężki zapłon.Chyba że wolno kręci to szukaj w połączeniach elektrycznych do rozrusznika.
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Postprzez tomaszkk20 » 15 Gru 2009 14:28

Krecić kręci w porządku nawet po 15 razach. Tylko właśnie tak jak by mu brakowało paliwa albo nie był podgrzany. Sprawdze to. Wiem że świec żąrowych w tym nie ma, ale czy jest płomieniowa? Do skrzyni miałem lać Donax TC 10W Shella, niby że jest do specjalny olej do transmisji. Nadaje się to?

tomaszkk20
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 12 Mar 2009 16:43
  • Miejscowość: łódzkie
  • Pochwały: 3

Postprzez jacek j » 15 Gru 2009 22:40

Najlepiej upewnij się co masz wlane zrób sobie prubę na mieszanie tego co chcesz dolać bo te skrzynie nie chodzą na transmisyjnych olejach tylko silnikowym.
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Postprzez tomaszkk20 » 16 Gru 2009 00:09

Własnie nie wiem czym jest zalana. Jest to jakiś czerwony olej (chyba na zachodzie takie leją? ), a chce go wymienić. Nie widze też filtra od skrzyni, widocznie jest tam wkład w środku ( tylko w którym miejscu? )Taki sam problem z olejem mam w komatsu WA470. A jak z tego Case spuścic płyn chłodniczy, bo nie widze nigdzie kranika itp.

tomaszkk20
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 12 Mar 2009 16:43
  • Miejscowość: łódzkie
  • Pochwały: 3

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej