wibako

Poziom oleju hydraulicznego w minikoparce.

Moderator: MARIO/MECALAC

Poziom oleju hydraulicznego w minikoparce.

Postprzez 3kc » 27 Sie 2009 12:17

Może ktoś podpowie mi jak sprawdzić poziom oleju . Niedawno wymieniałem olej hydrauliczny w minikoparce Bobcat X320 . Oczywiście orginalny Bobcata , czerwony . Przez kilka dni przez "oczko" było widać jaki jest stan oleju . Po kilku dniach oczko zrobiło się całkowicie czarne i nic nie widać . Nie wiem czy ubyło oleju czy tylko się zabrudziło ! W jaki sposób mogę sprawdzić czy mam ubytki oleju ? Dziękuję za podpowiedzi i rady .

3kc
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 29 Sty 2009 18:17
  • Miejscowość: Ząbki

Reklama

simmet

Postprzez IP » 27 Sie 2009 20:16

Nie rozumiem co masz na myśli pisząc ze sie zabrudziło.

Dobry i ODPOWIEDNI olej hydrauliczny nie powinien zmienić barwy w trakcie eksploatacji ( ewentualnie lekko się ściemnić) ale nie na tyle by nie było nic widać przez oczko.

A poza tym wydaje mi się że oczko w tych maszynach powinno mieć jasne tło tak aby było widać na nim poziom oleju - lub jego brak. Ale czarne ... ja osobiście jeszcze nie widziałem ale może koledzy z forum ...
Części do maszyn budowlanych.Naprawa serwis.
Hydraulika siłowa.Pompy hydrauliczne sprzedaż części i naprawa.Siłowniki,reduktory,zwolnice.
Kompletne podwozia gąsienicowe.

WWW.CZESCIMASZYN.EU
e-mail: BIURO@IPPARTS.PL
tel. 607 671 332
Image

Awatar użytkownika
IP
Operator

  • Posty: 224
  • Rejestracja: 18 Kwi 2009 11:13
  • Miejscowość: Hyundai Doosan Daewoo
  • Pochwały: 3

Poziom oleju hydraulicznego w minikoparce.

Postprzez 3kc » 02 Wrz 2009 06:39

W mojej minikoparce Bobcat X320 i pewnie we wszystkich , jest "oczko" , przez które można sprawdzić poziom oleju hydraulicznego . Poziom oleju widoczny przez to oczko różni się w zależności od położenia wysięgnika , ramienia , łyżki . Moje pytanie : W jakiej pozycji powinne być położone ramie , wysięgnik i łyżka aby poziom oleju był prawidłowo widoczny w "oczku" ? czyli aby pokazywał olej do połowy oczka .

3kc
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 29 Sty 2009 18:17
  • Miejscowość: Ząbki

Postprzez IP » 02 Wrz 2009 10:53

Aby sprawdzić poziom oleju

wszystkie tłoczyska powinny byc "pochowane " w siłownikach. Wyprostowane ramię oparte na ziemi i otwarta łyzka
Części do maszyn budowlanych.Naprawa serwis.
Hydraulika siłowa.Pompy hydrauliczne sprzedaż części i naprawa.Siłowniki,reduktory,zwolnice.
Kompletne podwozia gąsienicowe.

WWW.CZESCIMASZYN.EU
e-mail: BIURO@IPPARTS.PL
tel. 607 671 332
Image

Awatar użytkownika
IP
Operator

  • Posty: 224
  • Rejestracja: 18 Kwi 2009 11:13
  • Miejscowość: Hyundai Doosan Daewoo
  • Pochwały: 3

Poziom oleju hydraulicznego w minikoparce.

Postprzez 3kc » 02 Wrz 2009 15:54

Dzięki za radę.

3kc
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 29 Sty 2009 18:17
  • Miejscowość: Ząbki

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej