wibako

Poszukuję dobrego mechanika do koparki kołowej:)

Moderator: MARIO/MECALAC

Poszukuję dobrego mechanika do koparki kołowej:)

Postprzez Rolnik86 » 03 Sie 2020 13:33

Witam.
Potrzebuję mechanika, który poustawia mi ciśnienia w koparce i zajdzie usterkę. Pompa po regeneracji i główny rozdzielacz a na zaworze przelewowym 200 bar a powinno być 360 bar. Pompa sterowana LS. Serwis gdzie były regenerowane pompa główna i rozdzielacz zapewniają mnie, że wszystko jest ok i trzeba szukać usterki w koparce zanim znowu się do nich zawiezie na reklamacje. Mieszkam okolice Iława- Kwidzyn-Grudziądz.
Proszę o namiary jeśli znacie kogoś kto mógłby mi pomóc.
Pozdrawiam

Rolnik86
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 30 Gru 2019 09:49

Maszyna: Case 788P

Firma: Rolnik


Reklama

simmet

Poszukuję dobrego mechanika do koparki kołowej:)

Postprzez zeppelin zm 15 » 03 Sie 2020 14:16

Może byś powiedział w jakiej "koparce"
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Poszukuję dobrego mechanika do koparki kołowej:)

Postprzez Rolnik86 » 03 Sie 2020 17:29

Koparka kołowa CASE 788 P

Rolnik86
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 30 Gru 2019 09:49

Maszyna: Case 788P

Firma: Rolnik


Poszukuję dobrego mechanika do koparki kołowej:)

Postprzez Szogun666 » 04 Sie 2020 21:51

Kolego problem jest tylko w tym że ciśnienie jest za małe czy jeszcze coś się dzieje??

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


Re: Poszukuję dobrego mechanika do koparki kołowej:)

Postprzez Rolnik86 » 10 Sie 2020 16:28

Kolego po regeneracji pompe ustawili mi na 340 bar, rodzielacz główny też był regenerowany i na nim pokazuje mi max 200 bar a powinno być to co na pompie, przez to kaparka nie ma siły. Odłoczyłem od rozdzielacza, obrót i mlot i bo myślałem że gdzieś tam może gubi ciśnienie ale też bez zmian, mała regulacja pompy też brak wzrostu ciśnienia. Zamówiłem waż łączący zbiornik hydrauliczny z pompa bo wydaje mi się że to może być to - kwota 1500 netto masakra... Kolega ma jakiś inny pomysł? Bo jak ten waż się nie sprawdzi to pozostaje kupić 5l benzyny :)

Rolnik86
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 30 Gru 2019 09:49

Maszyna: Case 788P

Firma: Rolnik


Poszukuję dobrego mechanika do koparki kołowej:)

Postprzez Szogun666 » 10 Sie 2020 17:19

Kolego a sprawdzałeś zawor główny na rozdzielaczu?
Może podczas regeneracji rozdzielacza nie wyregulowali zaworu na rozdzielaczu i przez to tak jest.
Myśle ze waz łączący zbiornik hydrauliczny z pompa nie będzie problemem z jakim się borykasz

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


Re: Poszukuję dobrego mechanika do koparki kołowej:)

Postprzez Rolnik86 » 10 Sie 2020 19:56

Kolego sprawdzałem, do max było 1,5 obrotu ale to nic nie zmieniło dalej max 200 bar. Zostaje wąż ssacy lub uszkodzona pompa po regeneracji. Awaria wyglądała tak że podczas wykonywania ruchu jak zaczynało się obciążenie ruch został rozłączony, brak możliwości wykonania jakiego kolwiek ruchu, cisnienia spadała na ok 60 bar, wąż zasilajacy drżał mocno i było słychać trzeszczenie-wycie i myslalem ze to coś w rozdzielaczu... rozdzielacz wrocil z regeneracji i to samo wiec poszła pompa do regeneracji, nowe filtry i olej, zbiornik czysty i teraz nie ma tych objawów, pracuje ale jest słaba bo cisnienie ok 180-200bar na rozdzielaczu... kolega ma jeszcze jakiś pomysł? Pompa sterowana LS. Kolega z daleka? Może by do mnie przyjechał?

Rolnik86
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 30 Gru 2019 09:49

Maszyna: Case 788P

Firma: Rolnik


Poszukuję dobrego mechanika do koparki kołowej:)

Postprzez Szogun666 » 10 Sie 2020 20:21

Kolego a sprawdzałeś cisnienie na złączu do sprawdzania LS-a??
Co konkretnie było robione w pompie?
Proponuje sprawdzić ciśnienie na złączu do sprawdzania LS-a. Na dole z boku pompy wychodzi gruby waz i idzie w kierunku cewki od sterowania wydatkiem pompy- sprawdź na tym złączu jakie ciśnienie wytwarza pompa.

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


Re: Poszukuję dobrego mechanika do koparki kołowej:)

Postprzez Rolnik86 » 10 Sie 2020 22:08

Kolego sprawdziłem jest o ok 15-20 barów niższe, cewkę też sprawdziłem cisnienie od 30 do 8 im większe obroty tym mniejsze cisnienie. Krecienie LS sprawia że cisnienie jest jeszcze nizsze niż 200 bar, np 160 i gaśnie koparka, tak samo przy regulacji wychyłu pompy, wychył to o 1 obrot musiałem wykręcić jak wróciła po regeneracji bo koparka ciężko miała a przy dodaniu 2 ruchu gasła. Kolego jeszcze jakieś pomysły?

Rolnik86
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 30 Gru 2019 09:49

Maszyna: Case 788P

Firma: Rolnik


Poszukuję dobrego mechanika do koparki kołowej:)

Postprzez Szogun666 » 10 Sie 2020 22:30

Czyli w miejscu pomiaru LS-a tez ciśnienie dochodzi do 200 bar?
Sprawdź jeszcze zawory liniowe ( szokowe ) na rozdzielaczu- są na każdej sekcji na górze i u dołu ( dwa takie same). poprostu ściągnij z nich czerwone plastikowe korki i sprawdź czy są oryginalnie zatkane silikonowym korkiem w kolorze rozdzielacza. Korek można zdjąć tylko raz i już nie ma możliwości założyć go ponownie. Jeśli korki były zdemontowane to pod czerwonym plastikowym korkiem będzie śruba na imbus.
Dziwi mnie fakt iż koparka gasła....Hmmm ...kolego a jak wygląda kondycja silnika?? filtry paliwa, powietrza.....czy jak koparka dostawała obciążenia to kopciła na czarno??? jak maszyna ciepła to dobrze odpala??
Dioda w skrzynce bezpieczników świeci ciągle czy mruga jakimś kodem?

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


Re: Poszukuję dobrego mechanika do koparki kołowej:)

Postprzez Rolnik86 » 11 Sie 2020 11:04

Kolego jak na zaworach liniowych bedzie ustawione 200 bar to na rozdzielaczu bedzie mi pokazywało 200 bar czy 340 bar bo tyle niby pompa została ustawiona. Silnik pracuje bardzo dobrze, filtry wymienione, brak błędów na diodzie, kalibracja tez przechodzi bez błędów. Na rozdzielaczu sa zawory do regulacji patrząc od strony przewodów które wychodzą na sekcje to z góry po jednym pozniej sa zawory od sterowania i za nimi znów zawory do regulacji tylko ze one są z góry i z dołu po jednym na sekcje. Które to liniowe i od czego? Ten pojedynczy czy te co są z góry i z dolu?

Rolnik86
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 30 Gru 2019 09:49

Maszyna: Case 788P

Firma: Rolnik


Poszukuję dobrego mechanika do koparki kołowej:)

Postprzez Szogun666 » 11 Sie 2020 11:42

Zawory na rozdzielaczu to są zawory tak jak by zawory bezpieczeństwa. Są na każdej sekcji rozdzielacza od strony węży- górny i dolny taki sam. Wydaje mi się ze jak będą one ustawione na zbyt niskie ciśnienie to tak będzie- pompa ci nie dobije.

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


Re: Poszukuję dobrego mechanika do koparki kołowej:)

Postprzez Rolnik86 » 12 Sie 2020 07:08

Kolego sprawdziłem zawory liniowe na rozdzielaczu. 1,5 obrotu bylo do maxa i po wkręceniu nic to nie dało... dalej tylko 200 bar. Jeszcze kolega ma jakiś pomysł?

Rolnik86
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 30 Gru 2019 09:49

Maszyna: Case 788P

Firma: Rolnik


Re: Poszukuję dobrego mechanika do koparki kołowej:)

Postprzez Szogun666 » 12 Sie 2020 09:29

Kolego a napewno odpowiednia śruba na pompie próbowałeś podniesc ciśnienie?-może niezbyt odpowiednie pytanie ale jak pompa po remoncie to powinna dobić ciśnienie.
Może Podeslij zdjęcie pompy z zdjęciem tej śruby.

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


Re: Poszukuję dobrego mechanika do koparki kołowej:)

Postprzez Rolnik86 » 12 Sie 2020 11:33

Kolego sruba z boku na dole na takiej jakby kostce prostokątnej wkręcona prostopadle w tak jakby nakrętkę z dużym łbem, lekko wyżej równolegle jest do ls a u góry do wychyłu łopatek. Zostaje mi ten wąż, może ma lekko dziurkę i zaciąga lewe powietrze. Kopark ponad 20 lat

Rolnik86
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 30 Gru 2019 09:49

Maszyna: Case 788P

Firma: Rolnik


Poszukuję dobrego mechanika do koparki kołowej:)

Postprzez Szogun666 » 12 Sie 2020 18:33

Kolego śruby prostopadle do pompy- górna wydatek, środkowa- nie ruszać, dolna ciśnienie. Obok śruby do regulacji ciśnienia wychodzi waz zakończony złączem do pomiaru ls-a. Śruba na dole równoległa do pompy jest od regulacji ls-a.
Myśle ze waz jak by miał mała dziurkę to olej by z niego kapał.
Kolego a patrzyles na jeździe do jakiego ciśnienia pompa dobija??

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


Re: Poszukuję dobrego mechanika do koparki kołowej:)

Postprzez Rolnik86 » 12 Sie 2020 21:52

Kolego jazda słaba jest. Jutro sprawdzę ile bar... a to ma coś z tym wspólnego?

Rolnik86
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 30 Gru 2019 09:49

Maszyna: Case 788P

Firma: Rolnik


Poszukuję dobrego mechanika do koparki kołowej:)

Postprzez Szogun666 » 12 Sie 2020 22:17

Wydaje mi się że będziesz w stanie stwierdzić czy to pompa czy rozdzielacz główny dlatego że z pompy wąż tłoczący olej wchodzi do rozdzielacza i wychodzi na kolumnę obrotu- nie ma w głównym rozdzielaczu sekcji na jazdę. Sekcja od jazdy jest w skrzynce narzędziowej.

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


Re: Poszukuję dobrego mechanika do koparki kołowej:)

Postprzez Rolnik86 » 13 Sie 2020 07:40

Kolega ja odłączałem i zaślepiłem obrót i mlot od rozdzielacz. Pompa dawała tylko na rozdzielacz głowny i przy regulacji pompy też nie było żadnego efektu. Jutro będę miał wąż i dam znać czy to coś dało bo tylko ta opcja została. Jeśli nie to pompe źle zregenerowali... ja już nie mam więcej pomysłów a Ty jak sądzisz?

Rolnik86
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 30 Gru 2019 09:49

Maszyna: Case 788P

Firma: Rolnik


Poszukuję dobrego mechanika do koparki kołowej:)

Postprzez Szogun666 » 15 Sie 2020 11:36

Kolego ale odpiales sam obrót czy odpiales gruby waz który idzie na kolumnę obrotu w celu zasilenia jazdy, stabilizatorów, pługa itd????

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej