Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Cały czas luzujacy sie łancuch w białoruśce

20 Sie 2018 11:18

Marka i model maszyny: Białoruś budowlana
Rok produkcji: nie mam pojecia. z mała kabina

Witam . Bardzo proszę o pomoc bo już sił mi brak . przegladałem podobne tematy na forum ale nie ma odpowiedzi jednoznacznej . problem lezy w luzijacym sie łancuchu obrotu gdy go napnę ramieniem po chwili się luzije . pomożcie co moze byc przyczyna

Re: Cały czas luzujacy sie łancuch w białoruśce

25 Sie 2018 15:28

Podczas normalnej pracy też się luzuje?? no bo konstrukcja tego sprzętu wymaga aby podczas przejazdów obrót blokowac tą wajchą przy kabinie, bo inaczej zawsze będzie spadał, po prostu nieszczelnosci rozdzielacz / siłownik powodują że ciężar bujającego się ramienia powoduje wyciąganie jednego z siłowników, ale drugi się z kolei nie chowa, to są generalnie dwa siłowniki jednostronne połączone łańcuchem, <obrót działa na zasadzie podawania cisnienia do jednego lub drugiego siłownika, koparka potrafi je tylko wciągać, wysuwanie jest poprzez ten łańcuch i wsuwanie drugiego> a druga strona tych siłowników po prostu nie jest zasilana, jest tam trójnik i powrót do zbiornika lub po prostu połączenie wężem, już nie pamiętam dokładnie, tak samo jak przerywasz na chwilę prace a maszyna stoi na przechyle to trzeba łyżkę na ziemi postawić, bo inaczej po kilku minutach też spadnie :-) Generalnie układ jest prosty jak budowa cepa, tylko z racji wieku ma już pewne przypadłości, w końcu rocznik 197x pewnie...
Wyślij odpowiedź