Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

brak obrotu w lewo

02 Paź 2015 21:27

Marka i model maszyny: ihi55n
Rok produkcji: 2002

witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem koparki i jestem zielony w temacie koparka nie obraca sie w lewa strone czytalem na forum o podobnych przypadkach ze jest to hamulec obrotu ale gdzie go moge znalesc w mojej koparce

Re: brak obrotu w lewo

02 Paź 2015 21:47

Nie znam tej maszyny, ale tak na logikę, jeśli jest hamulec obrotu i maszyna obraca się w prawo to znaczy że hamulec działa. Dżojstiki są elektryczne czy hydrauliczne? Jeśli elektryczne, to sprawdź przewody od dżojstika, od załączania funkcji obrotu w lewo i sam dżojstik. Jeśli hydrauliczne, to sprawdź gdzie idzie przewód hydrauliczny i rozdzielacz do niego podpięty. Na próbę można by podmienić przewody ( zamienić funkcję kierunku obrotu ) aby wyeliminować np niesprawność dżojstika. To tak na chłopski rozum. Musisz pokombinować w tym kierunku.

Re: brak obrotu w lewo

09 Paź 2015 21:08

Dziękuję za podpowiedż miałeś racje Piaty Element joystic jest hydrauliczny rozebrałem i okazało się że był opiłek metalowy pod zaworkiem i nie pozwalał zamknąć zaworu przeczyściłem i działa jak nowa moja kopareczka dzięki jeszcze raz
Wyślij odpowiedź