Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Shaeff Terex HML42 - tylny most

21 Lut 2015 00:38

Marka i model maszyny: Shaeff Terex HML42
Rok produkcji: 2004
Numer seryjny: 4200/0302

Witam, czy ktoś z kolegów dysponuje wartościami momentów na dokręcenie piasty tylnego mostu lub manualem do mostu Dana Spicer seria 162 ? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Shaeff Terex HML42 - tylny most

21 Lut 2015 00:49

Centralna nakrętka? To do oporu :faja:

Re: Shaeff Terex HML42 - tylny most

21 Lut 2015 01:38

5 lub 6 śrub mocujących, zakładam nowe łożyska, nie chcę żeby mi się to rozciekło po tygodniu. Niestety dokręcenie śrub mocujących na max, zablokuje pewnie łożyska.

Shaeff Terex HML42 - tylny most

22 Lut 2015 01:05

Skoro są śruby to pewnie nie, konstrukcja piasty determinuje luz. Dokręć zgodnie z ogólnymi zasadami (tabela momentów).
Sprawdź z jakim oporem obraca się piasta. Cudów nie ma, konstrukcja jest typowa, w maszynach nie spotkałem się z łożyskami napinanymi momentem zwłaszcza gdy są śruby a nie centralna nakrętka a i wtedy moment jest zabójczy, wyższy od stwierdzenia "dokręć na chama" :faja:

Re: Shaeff Terex HML42 - tylny most

25 Lut 2015 17:29

mechanior napisał(a):Cudów nie ma, konstrukcja jest typowa, w maszynach nie spotkałem się z łożyskami napinanymi momentem zwłaszcza gdy są śruby a nie centralna nakrętka a i wtedy moment jest zabójczy, wyższy od stwierdzenia "dokręć na chama" :faja:

ZF z centralną nakrętką - 1700Nm, albo wzmacniacz albo calowy pneumat. Spotkałem się z pierścieniami dystansowymi montowanymi pod bieżnie łożyska, tutaj nic takiego nie było. Czekam na części jak poskładam to zobaczę co wyjdzie.
Wyślij odpowiedź