wibako

Hyundai 140 lc-7 lemiesz w joystiku?

Moderator: MARIO/MECALAC

Hyundai 140 lc-7 lemiesz w joystiku?

Postprzez maciejpa » 09 Sie 2013 12:24

Marka i model maszyny: Hyundai 140 lc-7

zastanawiał się ktoś z was jak można by sterować lemieszem w koparce za pomocą joystick-a, przecież tam sa przyciski pod młota, ciekaw jestem czy dałoby sie to zmienic? Tak żeby nie odrywać nóg od jazd bo wtedy jest największa kontrola nad maszyną

maciejpa
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 02 Lip 2009 19:48
  • Miejscowość: Szczecin

Reklama

simmet

Hyundai 140 lc-7 lemiesz w joystiku?

Postprzez Jamar » 10 Sie 2013 05:21

Jeśli już to pewnie pod przycisk od nożyc (musi być dwustykowy do podnoszenia i opuszczania). Sygnał z przycisków puszczasz na przełącznik dwustopniowy, z przełącznika jedną linię puszczasz na oryginalną instalację od danych przycisków, natomiast drugą linię z przełącznika puszczasz na przekaźniki jako zasterowanie. Do przekaźników dajesz zasilanie ze skrzynki bezpieczników przez bezpiecznik oczywiście i dalej w zależności czy lemiesz w twojej maszynie jest sterowany elektrycznie czy pedałem hydraulicznym. Jeśli elektrycznie to dajesz zasilanie z dołożonych przekaźników na cewki sterowania lemieszem. Jeśli hydraulicznie to musisz w miejsce zaworu pod pedałem czy dźwignią wstawić elektrozawór który zasilisz z przekaźników.
Jest też druga opcja ale musiałbym przejrzeć schemat. Jeśli przyciski dają sygnał na komputer, a ten dalej steruje cewkami to możesz się wpiąć w istniejącą instalację elektryczną i tą rozgałęzić.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1386
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej