wibako

Wolne ruchy O&K MH4

Moderator: MARIO/MECALAC

Wolne ruchy O&K MH4

Postprzez piotrans » 23 Kwi 2013 20:04

Marka i model maszyny: O&K MH4
Rok produkcji: 95

witam moja koparka ma wolne ruchy głównego ramienia i otwieranie łyżki gdy dołączam inny ruch to łyżka dostaje jakby pałera za to główne ramie idzie bez zmian, nie dam rady jednocześnie łamać i podnosić ramienia, ponadto wolno chodzi skosowanie łyżki no i jazda jest słaba mimo iż robiłem remont silnika jazdy za sporą kase

piotrans
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 14 Lut 2013 14:23

Maszyna: Liebherr 312


Reklama

simmet

Wolne ruchy O&K MH4

Postprzez ToRo TS » 29 Kwi 2013 23:15

Maszyna jak sądzę na PMS - dobrze i tanio jest zacząć od sprawdzenia silnika - zasilanie w paliwo i powietrze.
PMS ma taką specyfikę, że silnik nie będzie "wył i dymił" tylko zdejmuje obciążenie z pompy a silniczek sobie pyrka i nawet nie wiesz, że właśnie straciłeś połowę prędkości (bo siły nie)
Części i serwis New Holland, O&K, CASE, STEYR, Neuson, BOMAG, Ammann, Kramer
Oleje i smary Petronas (Ambra, Akcela, Urania, Arbor), oleje i smary Veco
http://www.torots.pl

Awatar użytkownika
ToRo TS
Operator

  • Posty: 288
  • Rejestracja: 28 Mar 2012 21:10
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Pochwały: 5

Re: Wolne ruchy O&K MH4

Postprzez piesekleszek » 02 Maj 2013 21:29

panowie u mnie tez cos slabnie hydraulika a mianowicie przycina sie... trzeba machnac dżojstikiem na boki i idze robota a i jazda slaba pod gorke to ledwo wjezdza nawet mala. Jest tak ze jak odpale koparke to kopci na niebiesko ze nic nie widac zaczne machac ramieniem albo jechac nic nie dymi przestane to po chwili znowu kopci a jak robie to nic co to moze byc i czy to moze byc powód problemow z jazda

piesekleszek
Pomocnik operatora


Re: Wolne ruchy O&K MH4

Postprzez piotrans » 04 Maj 2013 09:13

z ruchami doszedłem, jakiś dziwny przełącznik włączony obok stacyjki, silnik jakby miał opór i ruchy były wolne, ale jazda jest bez zmian nadal wolna, pytanie czy jazda idzie z głównej pompy czy z którejś z tych małych, jedna jest podwójna zespolona druga przy silniku

piotrans
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 14 Lut 2013 14:23

Maszyna: Liebherr 312


Wolne ruchy O&K MH4

Postprzez ToRo TS » 05 Maj 2013 19:26

Jazda z głównej.
Obok stacyjki powinny być przełaczniki od szybkozłącza hydraulicznego i dodatkowego wyposażenia. Jak dobrze pamiętam, były też wersje z "precyzyjną pracą" - ruchy dużo wolniejsze, do precyzyjnych działań.
Części i serwis New Holland, O&K, CASE, STEYR, Neuson, BOMAG, Ammann, Kramer
Oleje i smary Petronas (Ambra, Akcela, Urania, Arbor), oleje i smary Veco
http://www.torots.pl

Awatar użytkownika
ToRo TS
Operator

  • Posty: 288
  • Rejestracja: 28 Mar 2012 21:10
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Pochwały: 5

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej