wibako

O&K City nie odpala

Moderator: MARIO/MECALAC

O&K City nie odpala

Postprzez kustyk » 03 Sie 2012 23:27

Marka i model maszyny:
Rok produkcji: 1994

Witam,
Panowie rano moja koparka nie chce wcale mi odpalać tak jakby nie dostawała paliwa. A odpalam ja z samostartu i to nie raz długo muszę dawać samostartu żeby mi nie zgasła po chwili załapie i dostaje dużych obrotów (nie reaguje na gaz przy tych obrotach) jak sie zagrzeje chwile to wtedy reaguje na gaz i ją moge zgasic i bedzie mi odpalała na dotyk, ale rano nie chce wcale. Co może być przyczyną?? a i wymieniłem wtryski, filtr paliwa i zregenerowałem pompo -wtryski.

Silnik chłodzony cieczą.

kustyk
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 15 Gru 2010 17:18
  • Miejscowość: łódzkie

Maszyna: O&K ,Case


Reklama

simmet

O&K City nie odpala

Postprzez mechanior » 11 Sie 2012 17:30

DEUTZ? 1012, 1013?
cewka gaszenia, lubi się zacierać i na zimnym lub gorącym silniku fiksuje (400-500 pln)
wyjmij i sprawdź działanie "na sucho" poza silnikiem
najlepiej rano przed odpaleniem
jeśli nie to może skrzywiona listwa
pompek wtryskowych się nie regeneruje bo ich obudowy są cylindrami ciśnieniowymi więc bez wymiany obudowy nie ma żadnej regeneracji to znów nie ma sensu, albo ty coś kręcisz albo ktoś cię w konia zrobił
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: O&K City nie odpala

Postprzez pzwolak » 17 Sie 2012 14:38

Witam

nie szukaj winy w cewce gaszenia tylko może być problem z regulatorem obrotów silnika. Potrzebny jest numer silnika bym mógł ci dokładnie powiedzieć co może być przyczyną.
Jak wyżej kolega zauważył cewkę gaszenia tylko cewka gaszenia gasiła by silnik gdy tylko złapie temperatury. A ty mówisz że silnik pracuje gdy osiągnie temperaturę.
jeszcze raz podaj numer silnika.

pzwolak
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 15 Lis 2011 16:44

Re: O&K City nie odpala

Postprzez kustyk » 18 Sie 2012 14:17

jest to deutz FB4L 1012.Możesz mi powiedzieć gdzie mogę tą część kupić?

kustyk
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 15 Gru 2010 17:18
  • Miejscowość: łódzkie

Maszyna: O&K ,Case


O&K City nie odpala

Postprzez peckiel » 18 Sie 2012 15:58

Ja mam Deutza BF4M1012 to części dostępne w sklepach z częściami do maszyn rolniczych.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


O&K City nie odpala

Postprzez mechanior » 18 Sie 2012 16:38

pzwolak napisał(a):Jak wyżej kolega zauważył cewkę gaszenia tylko cewka gaszenia gasiła by silnik gdy tylko złapie temperatury. A ty mówisz że silnik pracuje gdy osiągnie temperaturę.


zacierająca się kotwica cewki powoduje że silnik gorący nie chce odpalać, a także czasem na zimnym są problemy z odpaleniem, zdarza się że np na gorąco nie chce gasnąć, dopiero wibracje pracującego silnika powodują że w końcu silnik się wyłączy, gdy uszkodzone jest uzwojenie to jednym z objawów może być nagłe zgaśnięcie po osiągnięciu określonej temperatury (rozszerzający się korpus przerywa uszkodzone uzwojenie)

miałem kilka takich przypadków i nigdy objawy nie były jednoznaczne
wystarczy wyjąć cewkę, sprawdzić jak zachowuje się kotwa, zmierzyć uzwojenie w trakcie występowania usterki...

więc wina jak najbardziej może tkwić w cewce jak i w regulatorze... aczkolwiek akurat grzebania w regulatorze bym nie polecał...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: O&K City nie odpala

Postprzez pzwolak » 20 Sie 2012 12:40

Witam

Tak masz rację ale sprawdził bym układ paliwowy. Ponieważ jak pisze kolega na początku postu informacja jest iż gdy silnik nie zimny to nie kręci musi go uruchomić ze samostartu.
Przyczyną takiej usterki może być problem z pompami wtryskowymi lub z uszkodzonym których z zaworków paliwowych. Proponował bym zdemontowanie pomp i je sprawdzić.
Nie doradzam Ci odpalać tych silników ze samostart, przyczyną może być uszkodzenie układu korbowo - tłokowego przez wybicie w bloku silnika dziury.

pzwolak
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 15 Lis 2011 16:44

O&K City nie odpala

Postprzez o&k mh city » 11 Gru 2013 20:49

Witam przyczyną w trudnościach odpalenia zimnego silnika może być spalona cewka regulatora obrotów co powoduje brak odpowiedniej dawki paliwa i dla tego nie odpala miałem tak w sojej koparce

o&k mh city
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 11 Gru 2013 19:46

Maszyna: o&k mh city

Firma: xyz


O&K City nie odpala

Postprzez Kamal » 12 Gru 2013 23:30

No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej