wibako

Poclain 75 BCK przestała jechać

Moderator: MARIO/MECALAC

Poclain 75 BCK przestała jechać

Postprzez tochik » 12 Maj 2011 21:46

Marka i model maszyny: poclain 60 le type 75 CKB
Rok produkcji: 1989

mam problem
od wczoraj zepsuła mi sie koparka, mianowicie hydraulika lyzki i kabiny działa, nie działają jedynie gąsienice. Patrzylem przewody hydrauliczne pod kabina i 2 byly pęknięte. Oczywiście wymieniłem dzisiaj i nadal nie dziala. Teraz mam problem co jest nie tak, jakies sugestie?
Z gory dziekuje
Ostatnio edytowany przez tochik, 21 Maj 2011 13:02, edytowano w sumie 1 raz

tochik
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 12 Maj 2011 21:14

Maszyna: poclaim 60 le


Reklama

simmet

Poclain 75 BCK przestała jechać

Postprzez jacek j » 15 Maj 2011 17:21

Kolego za mało informacji, w jakich okolicznościach zginęła jazda, węże od czego były pęknięte, są czy nie ma ciśnienia sterowania do sterowania sekcji rozdzielacza jazdy, pompa ma obciążenie czy nie dzieje się nic. Nikt nie jest jasnowidzem i nie wywróży bo powodów braku jazdy mogą być dziesiątki. Poza tym maszyna jest bardzo stara, prosta w budowie i przejrzysta więc nie powinno być problemu w udzieleniu nam kilku dodatkowych informacji.
Ps. Nie ma koparki Poclain 60 le, albo 60 z innym oznaczeniem literowym albo właśnie 75 BCK.
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Poclain 75 BCK przestała jechać

Postprzez tochik » 21 Maj 2011 13:02

A wiec kontynuuje... koparka wyrównywałem podłoże pod wylanie betonu, zostawilem ja wylaczona na okres ok 30 min i poopa. Pierwszy pomysl to posprawdzac wszystkie przewody i myslalem ze BINGO. Dwa ze starosci poprostu puszczaly olej. Mialem troche zabawy ale wkoncu wymienilem... co ciekawsze obydwa odchodzily od bloku lewego pedalu jazdy (od kazdego bloku pedalu odchodza 4 przewody). Jak sie domyslam skoro w lewym mialem problem to prawy osobno powinien dzialac. Oczywiscie dolalem oleju hydraulicznego do pelna i z wielka nadzieja odpalilem maszyne... wielka poopa. Zastanawiam sie skoro cala inna hydraulika dziala mam na mysli kabiny i lyzki to chyba od jazdy jest odpowiedzialne cos innego? Szukac problemu na wale? Cos zapowietrzone? Nie jestem mechanikiem samochody-maszyny, robie naprawy starych maszyn CNC i mniejsze naprawy nowych maszyn cnc. Jakies tam pojecie mam lecz musze wiedziec gdzie isc wtedy moze rozwiaze problem. Szef znalazł goscia ktory ma wieksze doswiadczenie z koparkami ale bedzie mial czas za tydzien
jesli ktos ma jakis pomysl prosze smialo co 2 glowy to nie jedna
z gory dziekuje
Ps.Blad poprawiony

tochik
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 12 Maj 2011 21:14

Maszyna: poclaim 60 le


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej