wibako

Przyciski w koparce o&k MH4 PMS

Moderator: MARIO/MECALAC

Przyciski w koparce o&k MH4 PMS

Postprzez kolo27 » 19 Mar 2011 15:49

Do czego są przyciski zaznaczone na zdjęciu
Załączniki
przyciski ok.JPG

kolo27
Pomocnik operatora

  • Posty: 86
  • Rejestracja: 02 Gru 2008 19:47
  • Miejscowość: Iława

Maszyna: O&K MH CITY


Reklama

simmet

Re: Przyciski w koparce o&k MH4 PMS

Postprzez wronik_kgr13hc » 19 Mar 2011 16:29

Witam pierwsze pokrętło masz od ustawiania wydajności pompy hydraulicznej.A drugi to nie wiem i też chciałbym się dowiedzieć.

Sorry nie pierwsze tylko drugie jest od pompy.

wronik_kgr13hc
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 12 Sty 2011 21:04
  • Miejscowość: małopolska

Re: Przyciski w koparce o&k MH4 PMS

Postprzez kolo27 » 20 Mar 2011 00:01

Domyślałem się tego przycisku PMS bo kiedyś czytałem właśnie że to trzy poziomy wydajności pompy głównej ale u mnie nie działa. Prawdopodobnie ktoś tam grzebał. A jest może jakiś przełącznik na biegi terenowe i szosowe??

kolo27
Pomocnik operatora

  • Posty: 86
  • Rejestracja: 02 Gru 2008 19:47
  • Miejscowość: Iława

Maszyna: O&K MH CITY


Re: Przyciski w koparce o&k MH4 PMS

Postprzez nieczesiu » 09 Kwi 2011 09:31

Witam też mam taki problem z przełącznikiem nr 1 nie wiem do czego jest:(. Ale zauważyłem że właśnie ten włącznik zaświeca mi się sam jak oprę łyżkę na podporze z przodu do jazdy . Prosił bym o dokładne wyjaśnienie tego tematu ;]. Pozdrawiam

nieczesiu
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 21 Mar 2010 20:42
  • Miejscowość: Radnica

Re: Przyciski w koparce o&k MH4 PMS

Postprzez wronik_kgr13hc » 09 Kwi 2011 16:35

Biegi terenowe i szosowe masz na przełączniku jazdy do przodu lub do tył, a góra dół masz szosowe i terenowe. To kolego prawdopodobnie masz uszkodzony komputer sterujący pompą skoro nie reaguje na przełączanie. Komputer znajduje się za siedzeniem w kabinie na komputerze, nasz diode jeśli się świeci na czerwono to masz coś uszkodzone. pozdrawiam

wronik_kgr13hc
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 12 Sty 2011 21:04
  • Miejscowość: małopolska

Re: Przyciski w koparce o&k MH4 PMS

Postprzez kolo27 » 10 Kwi 2011 10:57

Biegi można jeszcze zmienić przy siedzeniu. Jest tam przełącznik sterowany powietrzem i po jego przełączeniu jazda w koparce jest dużo szybsza. Podejrzewam że to typowo na drogi asfaltowe. Co do tego komputera to prawda bo u mnie też ktoś grzebał i ustawił najwiekszą wydajność pompy na stałe bo przełącznik nie działa. Jest bardzo szybka, czasami aż za bardzo. Ciekawe jak to można przestawić powiedzmy na mniejszą wydajność?

kolo27
Pomocnik operatora

  • Posty: 86
  • Rejestracja: 02 Gru 2008 19:47
  • Miejscowość: Iława

Maszyna: O&K MH CITY


Re: Przyciski w koparce o&k MH4 PMS

Postprzez nieczesiu » 10 Kwi 2011 20:00

ale do czego jest ten przełącznik numer 1 ?

nieczesiu
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 21 Mar 2010 20:42
  • Miejscowość: Radnica

Re: Przyciski w koparce o&k MH4 PMS

Postprzez wyndkorz » 11 Kwi 2011 13:55

kolo27 napisał(a):Biegi można jeszcze zmienić przy siedzeniu. Jest tam przełącznik sterowany powietrzem i po jego przełączeniu jazda w koparce jest dużo szybsza. Podejrzewam że to typowo na drogi asfaltowe. Co do tego komputera to prawda bo u mnie też ktoś grzebał i ustawił najwiekszą wydajność pompy na stałe bo przełącznik nie działa. Jest bardzo szybka, czasami aż za bardzo. Ciekawe jak to można przestawić powiedzmy na mniejszą wydajność?

Można to zrobic mechanicznie wystarczy znalezc zawór proporcjonalny i zmniejszyc wydajnosc. Wtedy będziesz miał szybszą jazdę, wolniejsze czynnosci.

wyndkorz
Pomocnik operatora

  • Posty: 80
  • Rejestracja: 23 Kwi 2010 16:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 4

Re: Przyciski w koparce o&k MH4 PMS

Postprzez wronik_kgr13hc » 11 Kwi 2011 15:10

Podejrzewam że tym przełącznikiem sterowanym powietrzem zmieniasz na jedynke lub dwójke.W mojej okejce ten komputer jest wywalony a założony inny sterowniki i wszystko działa bez problemu.

wronik_kgr13hc
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 12 Sty 2011 21:04
  • Miejscowość: małopolska

Re: Przyciski w koparce o&k MH4 PMS

Postprzez kolo27 » 13 Kwi 2011 20:21

Ale gdzie znalezc zawór proporcjonalny i zmniejszyc wydajnosc pompy? A może regulacja ciśnień pomoże?

kolo27
Pomocnik operatora

  • Posty: 86
  • Rejestracja: 02 Gru 2008 19:47
  • Miejscowość: Iława

Maszyna: O&K MH CITY


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej