wibako

Liebherr 902- stabilizatory

Moderator: MARIO/MECALAC

Liebherr 902- stabilizatory

Postprzez Krejzol » 14 Mar 2011 18:24

Witam użytkowników :D Chciałem się dowiedzieć kilku rzeczy o Liebherr 902. Mam taka maszynę i ostatnio pojawił się problem ze stabilizatorami tzn. nie wracają do normy po rozzbytkowaniu (zostają w pozycji wciśniętej). Wymieniłem uszczelniacze i dalej nie działaj jak powinny i tu moje pytanie, jaka może być tego przyczyna?
Jeszcze jedna sprawa to przepuszczający siłownik na dolnym ramieniu od strony kabiny ten pojedynczy, nie wiem jaka jest tego przyczyna. Wymieniłem uszczelniacze i bez zmian. Proszę o jakieś wskazówki.

P.S koparka Litronic 94r

Krejzol
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 13 Mar 2011 00:11

Maszyna: Liebherr, Caterpillar


Reklama

simmet

Re: Liebherr 902- stabilizatory

Postprzez jacek j » 14 Mar 2011 20:23

Zapewne stabilizatory masz włączane elektrozaworem, którym i gdzie tego Ci nie powiem bo niezbyt dokładnie znam jego konstrukcje. Możesz mieć błachostke w elektryce np. przekaźnik, w hydraulice może być zawór ustawiający ciśnienie na stabilizatory. Najlepiej idź po wężu doprowadzi cię po kolei do wszystkiego.
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Re: Liebherr 902- stabilizatory

Postprzez martini_pl » 14 Mar 2011 21:03

Witam
Sprawdź cewkę za zaworze, który znajduję się na bloku na tylnej części zbiornika z olejem, powinny być tam trzy, ta najwyżej to jest od tego zaworu. Sprawdź czy suwak Ci się tam nie blokuje na tym zaworze no i oczywiście czy dochodzi Ci tam napięcie do sterowania tym zaworem. Co do uszczelnień, jeśli weszły ciasno i przy tym się nie podwinęły do powinno być w porządku (oryginały czy dorabiane?), oglądnij tłoczysko czy nie masz jakiś ostrych zadrapań, będziesz widział też na zgarniaczu czy jest zniszczony. Czy cylinder był sprawdzony przed wymianą uszczelnień, czy nie ma gdzieś rys w środku?

martini_pl
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 26 Maj 2009 18:18
  • Miejscowość: Kraków

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej