wibako

Furukawa w725 nie działa na wysokich obrotach

Moderator: MARIO/MECALAC

Furukawa w725 nie działa na wysokich obrotach

Postprzez BaQStiC » 19 Lut 2011 22:34

Witam wszystkich. Mam powazny problem z koparka. Po pierwsze najpoważniejszy to taki ze jak maszyna pracuje na wysokich obrotach to w ogole nic nie chodzi, nie podnosi ramienia, nie otwiera/zamyka lyzki itd. nawet kola nie pracuje tzn. nie jedzie. Jak maszyna pochodzi troszke i chce sie podniesc ramie to drgnie i później juz nic. Gdy sie obnizy obroty (teraz juz do 4.5) to wtedy wszystko chodzi ale jest mulasta. Slyszalem ze moze to byc przyczyna zepsutego elektrozaworu sterującego wydajnosc pompy i jakiegos czujnika od niego gdzies na kole zamachowym ale nie wiem gdzie sie znajduje, jest to powazna usterka bo nie da sie na niej pracowac a terminy gonia :(
Druga sprawa to taka ze potrzebowalbym schemat sciezek od wyswietlacza komputera bo spalil mi sie i elektryk powiedzial ze jakby widzial jak ida sciezki to by mi to zrobil. Takze prosilbym jakby ktos mial taki o kontakt. Moga byc zdjecia. Bo bez niego nie da sie używać szybkozlacza do lyzki i innych elementow w tym swiatel.
Bardzo prosilbym o pomoc.
Ostatnio edytowany przez BaQStiC 20 Lut 2011 14:02, edytowano w sumie 2 razy

BaQStiC
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 17 Lut 2011 22:58
  • Miejscowość: PL

Reklama

simmet

Postprzez karolina222 » 20 Lut 2011 13:59

Witam kolego ja ci niestety nie podpowiem bo się na tym niestety nie znam.Ale mam do ciebie prośbę jeśli to możliwe czy mógłbyś mi powiedzieć jak te maszyny spisują się w pracy, bo ja pracując juz 20lat jako operator ale nie miałem okazyj na takiej pracować a teraz szew kupuje taką na kołach 735 z 2001. Z góry dziękuję.
Adam

karolina222
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 18 Lut 2011 18:37
  • Miejscowość: Małopolska

Witam

Postprzez cacik » 25 Lut 2011 02:51

Wyświetlacz to bolączka Furukawy mi wymienili całą płytę,odnośnie obrotów to moja tak miała że jak ją zapaliłem to weszła na obroty ale na ruchy dżojami nie reagowała troszkę drgnęła i tyle musiałem poczekać aż spadnie z obrotów ruszyłem dżojem weszła na obroty i już było wszystko OK.Ogólnie ciężka maszyna do naprawy jak mi padł rozrusznik to nie dałem rady go odkręcić bo trzeba specjalne klucze które mają w serwisie więc odkręciłem tylko cewkę bo na szczęście tylko ona padła.Wygodnie mi się nią robiło ale nie polecam nikomu tej marki.Za dużo nerwów mi zszargała.Pozdrawiam.Nasz dół.

Awatar użytkownika
cacik
Fizol

  • Posty: 47
  • Rejestracja: 29 Paź 2008 22:36
  • Miejscowość: PODKARPACIE

Re: Furukawa w725 nie działa na wysokich obrotach

Postprzez Atl » 20 Mar 2011 11:21

Furukawa to dość ciekawa koparka. To tak jakby Atlas z silnikiem Cuminsa. Koparka jest wyposażona w GLR taki jaki mają Atlas 1704 i 1804.
Usterka którą opisuje cacik to niezgranie obrotów z nastawami siłownika gazu. Można to chyba zrobić nie wymieniając wyświetlacza.
Naprawiałem Furukawe tylko kilka razy i nie mogę zabierać głosu ze 100% pewnością ale od strony elektroniki i GLR jest to koparka łatwa do zdiagnozowania i naprawy.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3902
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej