wibako

Liebherr 316 zapowietrza się?

Moderator: MARIO/MECALAC

Liebherr 316 zapowietrza się?

Postprzez grucha34 » 19 Lut 2011 17:09

Witam wszystkich.
mam problem z liebherr-em a mianowicie silnik nie pracuje jak powinien traci moc schodzi z obrotów i gasnie objawy podobne jakby sie zapowietrzała a wszystko jest szczelne i nigdzie nie zaciaga powietrza, maszyna była na serwisie i zostały wymienione wszystkie pompki i wtryskiwacze, miała moc paliła bez zarzutów, gdy rozbieram wstepny filtr ciagle jest zanieczyszczony jakims badziewiem (rdza itp,) próbowałem wyczyscic bak ale nic odkręciłem korek spustowy i wylatuje tylko czyste paliwo. Nie mam pojecia jak wyczyscic ten bak o ile to jest przyczyna (mozliwe ze przytyka smok ale nie wiem jak to sprawdzic).
Z góry dziękuje za pomoc!!!
moja maszyna to liebherr 316
1998r.
silnik deutz 4 cylindrowy z turbem
Ostatnio edytowany przez grucha34, 19 Lut 2011 20:15, edytowano w sumie 1 raz

grucha34
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 24 Maj 2010 13:20
  • Miejscowość: mikołów

Reklama

simmet

Postprzez komatssu » 19 Lut 2011 22:14

A wiedz tak jak masz pompke reczna w niej to odkrec waz dopływu paliwa zbiornika i tam w srodku bedzie plastikowy malutki filterek wyczysc go i powinno byc ok. Jeszcze raz bo mozesz miec tak po kolei od zbiornika paliwa idzie waz do filtra wstepnego oczyszczania tzw separator później wąż od niego idzie do pompki recznej i ten odkrec a jak tam nie bedzie plastikowego malutkiego filterka to moze byc na wyjsciu od pompki do pompy
Ostatnio edytowany przez komatssu, 21 Lut 2011 01:19, edytowano w sumie 1 raz
,,,Jezeli umre to w swiadomosci ze robiłem to co kochałem koparki"""

komatssu
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 26 Gru 2010 20:05
  • Miejscowość: ŁODZ

Maszyna: PC800


Postprzez grucha34 » 20 Lut 2011 06:18

Tylko jest problem bo ja nie mam pompki recznej tylko pompke króra jest napedzana na pasek klinowy i to wszystko.
Czyli przewód idzie z baku do filtra wstępnego później z filtra do pompki napedzanej na pasek i z pompki do drugiego filtra a później dopiero do bloku. To gdzie sie moze znajdowac problem? mam jeszcze pytanie jak wyczyscic bak z tego syfu bo próbowałem juz spuscic z baku ale nic to nie dało nadal ciagnie syf bo jesli zlokalizuje problem (przytkany filterek ) to moze to wrocic jesli nie pozbede sie tego syfu z baku (moze jest jakis preparat czy cos w tym stylu).
Dziekuje za pomoc i pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez grucha34, 21 Lut 2011 01:20, edytowano w sumie 1 raz

grucha34
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 24 Maj 2010 13:20
  • Miejscowość: mikołów

Postprzez komatssu » 20 Lut 2011 19:10

spojrz na przewody do pompki co dochodza wykrec je wyczysc a jeszcze jedno na jaki kolor kopci bo na pewo kopci jak na biało to ok wyczysc kazdy przewod i musi grac a zbiornik ja jak myłem to płukałem ropa
,,,Jezeli umre to w swiadomosci ze robiłem to co kochałem koparki"""

komatssu
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 26 Gru 2010 20:05
  • Miejscowość: ŁODZ

Maszyna: PC800


Postprzez martini_pl » 21 Lut 2011 20:35

Witam
Jeśli masz możliwość najzwyczajniej podłącz do tej pompki paliwo np. z wiaderka, zakładam, że przewód paliwowy do tej pompki masz ok, możesz zdemontować tą pompkę i zdjąć dekielek i zobaczyć na klin w środku czy nie jest zbytnio wytarty, po przekręceniu tej pompki przytykając palcem ssanie powinieneś poczuć jak Ci lekko wciąga palec, ta pompka i tak robi tylko wstępne ciśnienie, całą robotę robią pompy. Jeśli to nie pomoże a z tego co piszesz pompy i wtryski masz po serwisie napisz czy to co napisałem dało jakiś efekt, jeśli nie napiszę co dalej należy zrobić.
Pozdrawiam Marcin

martini_pl
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 26 Maj 2009 18:18
  • Miejscowość: Kraków

Re: Liebherr 316 zapowietrza się?

Postprzez grucha34 » 20 Mar 2011 18:07

Przepraszam ze tak późno.
Problem został rozwiazany, okazało sie ze smok w zbiorniku był przytkany przez taki drewniny patyczek. Miałem troche problemy zeby wyciagnac ten bak ale udało sie. Musiałem go rozciąć i wyczyscic bo niestety nie małem innego pomysłu a bak nie ma nawet odkręcanego smoka. Teraz juz wszystko jest ok maszyna chodzi jak żyleta :wink:.
Mam pytanie bo koparka chodzi idealnie lecz troszke sobie pali, mam druga 312 z tym samym silnikiem i pali prawie połowe mniej niz ta 316 a boje sie ze jak zmniejsze dawke na pompkach to straci moc. Doradzcie mi co mam zrobic z góry dzieki!!

grucha34
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 24 Maj 2010 13:20
  • Miejscowość: mikołów

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej