wibako

Koparkam kolowa eder 825

Moderator: MARIO/MECALAC

Koparkam kolowa eder 825

Postprzez piotrspecial » 23 Sie 2010 18:32

witam moze jest ktos w stanie mi pomoc dzisiaj zajechale pod wykop normalnie kiedy chialem przejachac troszke do przodu nagele zalala mnie krew brak jazdy niejedzie ani do przodu ani do tylu podnioslem koparke do gory koa sie kreca ale tylko w mechanizmie wal stoi ja zaspawany przegladnelem cala instalacje bezpieczniki brak reakcji wal stoi jak wryty a pedaly od jazdy nie raguj prosze o pomoc moze ktos sie ztym juz spotkal

piotrspecial
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 05 Sie 2010 16:25
  • Miejscowość: Zielona Gora

Maszyna: Caterpillar D5M LPG,


Reklama

simmet

Postprzez Zettelmeyer » 23 Sie 2010 19:55

Miałem taką maszynę, ale przyznam szczerze, że nigdy nie miałem takiego problemu.
Mam także 815 i w tej maszynie miałem podobne zajście. Proponuje poszukać elektrozaworów sterujących, które powinny znajdować się za kabiną. Nie mam pewności czy to na pewno będzie przyczyna. Czy podczas wciskania pedału jazdy maszyna dostaje opór? Czy chce jechać, a trzymają ją hamulce? Jeśli maszyna w ogóle nie reaguje to podejrzewam, że będzie to wina elektrozaworu. Proponuje poszukać miejsca gdzie się znajdują i przełożyć z funkcji kopania, aby sprawdzić czy to aby na pewno przyczyna awarii.
Co do samego miejsca lokalizacji tychże elektrozaworów nie pomogę, bo po prostu nie pamiętam. Proponuje szukać za kabiną (tak jest w 815).

Zettelmeyer
Młodszy operator

  • Posty: 163
  • Rejestracja: 22 Paź 2006 09:07

Postprzez piotrspecial » 23 Sie 2010 22:30

no wlasnie ze po wcisnieciu jazdy niema zadnego oporu a jak podnioslem ja do gory to nieidzie ruszyc walem pednym jutro zaczne walczyc zato tylko kola sie kreca ale tylko na dyferencjale

[ Dodano: Sro Sie 25, 2010 7:34 pm ]
TEMAT DO ZAMKNIECIA
Walniety czujnik cisnienia hydrauliki zmostkowany niemam pojecia jak to dlugo podziala ale narazie jezdzi :mrgreen:

piotrspecial
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 05 Sie 2010 16:25
  • Miejscowość: Zielona Gora

Maszyna: Caterpillar D5M LPG,


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej