wibako

Brak skretu ładowarka Volvo L120E

Moderator: mechanior

Brak skretu ładowarka Volvo L120E

Postprzez naprawiacz » 28 Gru 2011 17:36

No i pytanie czy zerknąłeś na ten zawór priorytetu i wyjście PS??

naprawiacz
Pomocnik operatora


Reklama

simmet

Re: Brak skretu ładowarka Volvo L120E

Postprzez robson36 » 28 Gru 2011 18:09

Witam zacznę opisywać co zrobiłem do tej pory. A więc zmierzyłem cisnienie na orbitrolu pokazało 0 (brak cisnienia) za orbitrolem jest zawór do którego podłączone sa przewody z orbitrola, a z tego zaworu do siłowników skrętu odkreciłem główny przewód zasilający i tam tez nie pokazało sie ciśnienie olej nawet nie kapał z niego idą przewody do następnego bloku zaworowego który znajduje sie pod schodami wejscia do kabiny sa tam cewki które sprawdziłem i zawór (długa sprężyna) tłoczek popchałem palcem chodzi lekko. Sprawdziłem manometrem cis pokazało 0 w dwóch miejscach tego zaworu pod schodami. Wyciągłem fotel z kabiny odkr blachy pod spodem sa dwie pompy większa i mniejsza z tych pomp przewody idą z zbiornika hyd u góry jest jakis zaworek na jednej i drugiej pompie wykreciłem te zaworki wszystko ok. Acha jeszcze jedna pompa znajduje sie przy silniku z lewej strony za co ona odpowiada, jesli poszła pompa to która bo sa trzy co moge jeszcze sprawdzic. W tych pompach nie ma króćca do którego mógłbym podpiąć manometr. Przypomne ze stało sie to od razu przy jezdzie znikło wspomaganie elektrycznie na pompce idzie cos tam pokrecic ale tez ciezko.

robson36
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 18 Lis 2011 18:29

Maszyna: volvo l 120 e


Re: Brak skretu ładowarka Volvo L120E

Postprzez robson36 » 28 Gru 2011 18:14

zawór piorytetu to ten przy cewkach jakie wyjscie PS ja nie mam zadnych schematów

robson36
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 18 Lis 2011 18:29

Maszyna: volvo l 120 e


Brak skretu ładowarka Volvo L120E

Postprzez naprawiacz » 28 Gru 2011 18:35

Ta pompa na silniku jest od wentylatora. Na tym bloku - centralny blok pod schodami powinieneś mieć opisane wyjścia - PS to wyjśce na zawór schift valve - to ten za orbitrolem z którego przewody idą do siłowników. Na bloku centralnym masz też wejście LSS - LS idzie od orbitrola i steruje pompa P2.Zobacz czy en sygnał tam dochodzi. Pomierz pompę P2 w trakcie ruchów hydrauliką roboczą - zaślep LS na P1 i wtedy dokonaj pomiarów.

Czy w trakcie ruchów hydr. robocza też nie idzie skręcic??

naprawiacz
Pomocnik operatora


Re: Brak skretu ładowarka Volvo L120E

Postprzez robson36 » 28 Gru 2011 21:43

podczas ruchów hydr tez nie idzie skrecic

robson36
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 18 Lis 2011 18:29

Maszyna: volvo l 120 e


Re: Brak skretu ładowarka Volvo L120E

Postprzez naprawiacz » 28 Gru 2011 22:12

zobacz czy z pompy p2 dochodzi zasilanie do tego bloku pod schodami.chyba wejscie p na tym bloku i pomierz te pompe i daj znac co i jak

naprawiacz
Pomocnik operatora


Re: Brak skretu ładowarka Volvo L120E

Postprzez naprawiacz » 29 Gru 2011 00:08

Tak patrze teraz na schemat - pisałeś że jesli pompa elektryczna działa to coś tam idzie kręcić. Także orbitrol jak i schift valve odpada.

Sprawdz czy P2 w ogóle coś pompuje - po lewej jest pod kabiną.Wspomaga ona takze hydraulike roboczą także jak zaczniesz nią pracować to pompa powinna się przesterować na max wydatek.

naprawiacz
Pomocnik operatora


Re: Brak skretu ładowarka Volvo L120E

Postprzez robson36 » 29 Gru 2011 11:51

Witam po zaślepieniu LS na P1 brak cisnienia na koncówce pomiarowej P2 znajdujacej sie pod schodami do kabiny
przy ruchach roboczych. Po odślepieniu pomiar na P2 dochodził do 100 bar przy ruchach roboczych
na wejsciu LSS i LS olej lekko cieknie
co dalej mamy porabiac

robson36
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 18 Lis 2011 18:29

Maszyna: volvo l 120 e


Re: Brak skretu ładowarka Volvo L120E

Postprzez naprawiacz » 29 Gru 2011 14:35

A na P1 jakie otrzymałeś pomiary?? Na p2 powinno być 260bar. stand by- ok 34bar, P1 - ok 240bar, stand by - też ok 34 bar. Podaj co pomierzyłeś stand by (pomiar bez obciążenia na wolnych obrotach) i maksymalne

Pomierz LS p2 także przy próbie skręcania..

Można jeszcz pomierzyć LS dochodzący do P1, P2 niższy powinien być od ciśnienia roboczego o ciśnienie stand by.

Jeśli LS jest ok można przypuszczać że coś z P2 się rozsypało..

Spróbuj też coś podkcić na P2 na kompensatorze maksymalne ciśnienie - czy w ogole idzie coś regulować??

naprawiacz
Pomocnik operatora


Re: Brak skretu ładowarka Volvo L120E

Postprzez robson36 » 29 Gru 2011 15:19

Na jakim kompesatorze gdzie sie znajduje, zrobilismy wszystko co mówiłes opisałem to.
Ile mozna miezyc, Powiedz mi czy pompa P2 odpowiada za skret jesli tak to wyciągam ją do regeneracji
na P1 jest to samo co na P2 bez zaslepiania LS na wolnych obrotach nic nie pokazuje dopiero jak sie rusza łyżka cisnienie idzie w górę

robson36
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 18 Lis 2011 18:29

Maszyna: volvo l 120 e


Re: Brak skretu ładowarka Volvo L120E

Postprzez naprawiacz » 29 Gru 2011 16:08

Kompensator jest na pompie. Mniejsza sruba regulacja stand by wieksza pmax. Te pompy na przeciazeniu mierzyles? p2 jest od skretu, hydrauliki roboczej, hamulcow. Priorytet ma na skret.

naprawiacz
Pomocnik operatora


Re: Brak skretu ładowarka Volvo L120E

Postprzez robson36 » 29 Gru 2011 19:37

Witam wydaje mi sie sie to ewidentnie pompa P2 mierzyłem wszystko tak jak napisałeś nie ma cisnienia bo pompa P2 nie podaje. Co myślisz znasz kogoś komu można dać tą pompe do sprawdzenia bede miec pewnosć jezeli to nie pomoże i dalej nie bedzie skretu to bede szukał dalej albo spale ta maszyne :D Jeżeli ona w dużym stopniu odpowiada za skret to bedzie pasować a jeszcze jedno jak ona odpowiada także za hamulce to swieci mi sie kontrolka przy jezdzie od hamulców

robson36
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 18 Lis 2011 18:29

Maszyna: volvo l 120 e


Brak skretu ładowarka Volvo L120E

Postprzez micha86 » 29 Gru 2011 20:10

Zmierz ls na pompe p2 jesli jest to zmierz cisnienie bez obciazania p2, od hamulców i wentylatora jest p3 od skretu i funkcji roboczych p2. JEŚLI MASZ LS NA POMPE P2 A NIE DAJE TO POMPA SIEDZI ALE CISNIENI BEZ OBCIĄŻENIA MUSISZ MIEĆ NAWET NA USZKODZONEJ CHYBA ŻE URWAŁ SIĘ WAŁEK MAŁO PRAWDOPODOBNE ALE MOŻLIWE. MASZYNA NIEMA CZASAMI FUNKCJI ROBOCZYCH TAKICH ZMULONYCH? ZMIERZ LS POTEM CIŚNIENIE BEZ OBCIĄŻENIA I NA OBCIĄŻENI TO BEDZIESZ MIAŁ PEWNOŚĆ CZY POMPA. LS BEDZIE O 20-30 BARÓW NIŻSZY OD GŁÓWNEGO

POZDRAWIAM WSZYSTKIEGO NAJ W NOWYM ROKU!!!!!!!! :D

micha86
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 11 Lip 2010 16:43
  • Miejscowość: wrocław
  • Pochwały: 2

Re: Brak skretu ładowarka Volvo L120E

Postprzez naprawiacz » 29 Gru 2011 22:39

Dlatego też chcę byś zmierzył LS na tej pompie. Jeśli nie będzie LS to i pompa nie będzie sterowana.Wg schematu ten sam LS steruje P1 i P2.

Dlatego tez chciałem byś zmierzył ciśnienie maksymalne P1.

Kolega micha86 zadał pytanko również odnośnie dynamiki ruchów...czy coś się maszyna nie zamula??

Kolego pomiarów nigdy za wiele, a jeśli zabierzesz się za palenie maszyny - daj znać:) z checią ją przygarnę:)

Pozdro:)

naprawiacz
Pomocnik operatora


Re: Brak skretu ładowarka Volvo L120E

Postprzez robson36 » 30 Gru 2011 14:40

witam wyciągłem pompe P2 nierozbierałem ja ale przez przelew widac ewidentne uszkodzenie pompy
narazie dzieki bardzo i dam znac jak ja zregeneruje i założe czy wszystko działa pozdro

robson36
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 18 Lis 2011 18:29

Maszyna: volvo l 120 e


Re: Brak skretu ładowarka Volvo L120E

Postprzez naprawiacz » 30 Gru 2011 20:00

Ok.

Także czekamy za info.

Pozdro i Szcześliwego Nowego!!

naprawiacz
Pomocnik operatora


Re: Brak skretu ładowarka Volvo L120E

Postprzez naprawiacz » 09 Lut 2012 20:53

I jak co się okazało z tym skrętem??

naprawiacz
Pomocnik operatora


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej