wibako

Atlas 1304 88r dusi się silnik

Re: Atlas 1304 88r dusi się silnik

Postprzez Mati1994 » 28 Paź 2023 19:15

Ale pompa jest po regeneracji. Założona z 3 tygodnie temu. To jak pompa?

Mati1994
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 05 Wrz 2023 22:26

Maszyna: Atlas 1304

Firma: El-MAT


Reklama

simmet

Re: Atlas 1304 88r dusi się silnik

Postprzez Atl » 28 Paź 2023 20:44

Normalnie
Po regeneracji i musiałeś ja regulować.

Co zostało wymienione i jak została ustawiona?
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3911
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: Atlas 1304 88r dusi się silnik

Postprzez Mati1994 » 28 Paź 2023 20:57

Mam w skrzyni wszystkie części

-- 28 Paź 2023 20:56 --

Została wymieniona kołyska i takie pierścienie mosiężne i coś jeszcze ale nie znam się tak, mam wszystkie części w skrzyni które dostalem. Regenerowala firma która na codzien się tym zajmuje a nie jakiś Kaziu w garażu wiec nie stawiał bym na to że pompa. Bardziej jakiś zawór od czy coś ale gdzie on jest i czy wgl to liczyłem tu na podpowiedź, ale jednak będę musiał od podstaw sam się tym zająć bo forum nie bardzo chce pomóc albo nie wie.

-- 28 Paź 2023 20:57 --

Na starej pompie było to samo więc uważam bardziej że to problem na maszynie, zwłaszcza że jak podnoszę główne ramię i przyciągam to przyciąganie zwalnia a jak podnoszę i wydłużam ramię to wydłużanie chodzi tak samo szybko. Więc gdyby była wina pompy każdy ruch by zwalniał prawda? Pisałem dokładnie o wszystkim. Stara maszyna więc nie ma elektryki i zaworów proporcjonalnych więc myślałem że ktoś coś w stanie jest doradzić

Mati1994
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 05 Wrz 2023 22:26

Maszyna: Atlas 1304

Firma: El-MAT


Re: Atlas 1304 88r dusi się silnik

Postprzez Atl » 29 Paź 2023 10:49

Nie bądź złośliwy.
Masz wszystkie części w skrzyni, a forum ma się domyśleć jakie... w jakim stanie jest regler na pompie? Był sprawdzany przy regeneracji? Jak z mocą diesla?

Oczekujesz diagnozy na odległość, masz zregenerowaną pompę, no fakt. Tylko szkoda, że nie była po tym nawet ustawiona. Forum nie chce pomóc, albo nie wie... I przy tym możemy pozostać.
Przy tej ilości informacji i tym, że sam napisałeś,.ze się nie znasz będzie trudno, ale forum życzy powodzenia.

Ps w twojej maszynie jest dość dużo zaworów proporcjonalnych.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3911
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: Atlas 1304 88r dusi się silnik

Postprzez Mati1994 » 29 Paź 2023 11:02

Bo widzę że najlepiej napisać pompa. Gdzie gdyby to była pompa to wszystkie funkcje by zwalniały a nie wybrane. Dodatkowo na starej i po regeneracji te same funkcje i objawy to trochę dziwne. Nie jestem laikiem naprawiam hydraulikę, pneumatykę elektronikę. Pracuje jako automatyk. Po prostu nie naprawiałem nigdy koparek i pomp tloczkowych z tym ls. Nikt nawet więcej żadnych informacji nie chciał żebym coś podał coś sprawdził i to dziwne a z góry to można zakładać zawsze pompa. Myślałem że dowiem się skąd bierze się ten LS i dlaczego może znikać że przy tych wybranych ruchach pompa nie zwiększa wydajności. Tak wiem proporcjonalne są praktycznie wszystkie

-- 29 Paź 2023 11:02 --

Chodziło mi o proporcjonalne sterowane elektrycznie bo z nimi gorzej. Tu wszystko działa za pomocą niskiego ciśnienia i z tym u mnie ok. Trzyma cały czas 28 bar nawet przy tych wadliwych funkcjach. Tymi zaworami przy rozdzielaczach na imbus i klucz 13 reguluje się szybkość działania funkcji? Czy tylko maks ciśnienie danej funkcji.

Ps chodzi mi o to że jeżeli nie chcesz pomóc to po prostu napisz bo zainteresowania z twojej strony nie było. Jesli nie chcesz pomóc dojdę do tego sam nie ma problemu, nikt za mnie tego nie zrobi bo jakoś fachowców niestety brakuje tyłu już było i kicha z tego

Mati1994
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 05 Wrz 2023 22:26

Maszyna: Atlas 1304

Firma: El-MAT


Re: Atlas 1304 88r dusi się silnik

Postprzez Atl » 29 Paź 2023 11:59

Dobrze widzisz. Musi być przynajmniej jeden pewny element w układzie, a Ty nie jesteś w stanie nawet napisać co zostało wymienione, jak został ustawiony regler na pompie i jakie jest ciśnienie po regulacjach jakich dokonałeś. Różne funkcje są różnie ustawione i układ ma prawo inaczej się zachowywać. Inaczej będzie z jazdą, a inaczej z zamykaniem łyżki. Jesteś automatykiem więc powinieneś to wiedzieć i na pewno wiesz. Tylko zapomniałeś.

W tej sytuacji, zaopatrz się w przepływomierz, wepnij go między pompę a układ i sprawdź co się dzieje. Masz dwa rozdzielacze i sprawdź jaki LS idzie do pompy i dlaczego spada, o ile spada, gdy łączysz funkcje, bo równie dobrze litry mogą uciekać.
Widziałeś konstrukcję suwaka w rozdzielaczu? Masz doświadczenie więc pewnie tak, to opisz sobie dokładnie przy których funkcjach masz spadki i sprawdź sekcje za nie odpowiedzialne.


Nie było zainteresowania z mojej strony? OK. Szkoda tylko, że nikt więcej Ci nie odpowiedział i po mojej radzie nie regulowałeś pompy, co jak sam napisałeś poprawiło pracę.

NIE MA ZA CO.

Doczytaj o sterowaniu. Pompa była u fachowców, zregenerowali więc niech Ci powiedzą jak ją ustawili, bo na razie masz pretensje o to, że nie wiemy czegoś za co nie jesteśmy odpowiedzialni. W końcu nie jesteś laikiem więc powinieneś to wiedzieć, a nie brzydko mówiąc przys.ywać, bo forumowa szklana kula nie działa.
Żeby pomóc trzeba mieć informacje, konkretne. Co Ci poradzić jeśli ich nie ma?

Amen
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3911
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: Atlas 1304 88r dusi się silnik

Postprzez mechanior » 29 Paź 2023 13:17

Panie Mati... mogę pomóc, zablokować konto czy od razu usunąć?
ATL próbuje ci pomagać, dzięki jego wysiłkom twoja maszyna z pompą PO REGENERACJI u fachowców zaczęła jakośkolwiek działać (co dla mnie jak na 1988 rocznik jest i tak cudem) a ty jeszcze masz czelność mieć do niego jakieś pretensje? Rzucasz tekstami typu JAK NIE CHCESZ POMÓC TO POWIEDZ, NIE BYŁO ZAINTERESOWANIA Z TWOJEJ STRONY... ??? Co to jest?
To zwykłe chamstwo i niewdzięczność, mam wielką ochotę zamknąć ten temat no bo jeśli nie ma żadnego zainteresowania z czyjejkolwiek strony to wychodzi na to, że sam ze sobą piszesz na tym forum i to jeszcze w dodatku z sukcesem, tzn dzięki dialogowi do lustra udało ci się pompę jakoś doprowadzić do działania...skoro jesteś taki zdolny to po jaką cholerę zawracasz dupę ludziom na forum?

Mam nadzieję że pomogłem i wyraziłem swoje zainteresowanie twoim problemem.
POZDRAWIAM!
Moderator...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Atlas 1304 88r dusi się silnik

Postprzez Mati1994 » 29 Paź 2023 18:56

W takim razie zacznijmy od początku. Jakie ciśnienie powinno być ustawione w tej maszynie na zaworze przy kabinie? A jakie ustawione na tych tak zwanych świeczkach na sekcjach? Oraz czy każda sekcja powinna mieć takie samo ciśnienie ustawione czy główne najwięcej i kolejne coraz mniej?

Mati1994
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 05 Wrz 2023 22:26

Maszyna: Atlas 1304

Firma: El-MAT


Re: Atlas 1304 88r dusi się silnik

Postprzez Mati1994 » 29 Paź 2023 19:09

IMG20231029175910~2.jpg


Dodatkowo na ramieniu mam taki zamek. U góry zaznaczone przyłącze pomiarowe pokazuje mi ciśnienie sterowania gdy jadę ramieniem głównym na dół więc prawidłowo. Ale jest jedna ciekawostka. Na tym pomiarze zaznaczonym niżej podcZas podnoszenia ramienia na maks do góry do oporu dochodzi do 310 bar. To chyba też prawidłowo. Jednak również jak dojeżdżam łyżka do maks otwórz lub zamknij pojawia tam się ciśnienie 100 barów. Czy to znaczy że zawór od tego głównego ramienia przepuszcza? Powinno tam chyba tylko być ciśnienie jak dojeżdżam ramieniem do góry. Tak jakby ciśnienie że zblocza tam się dostawało przez nieszczelny suwak

Mati1994
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 05 Wrz 2023 22:26

Maszyna: Atlas 1304

Firma: El-MAT


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej