wibako

Walec HAMM

Miejsce do zadawania pytań typu: "3CX czy 428?"

Moderator: peckiel

Walec HAMM

Postprzez Sobek » 15 Kwi 2014 21:12

Planuję zakup walca samojezdnego z wibracją ok. 8t głównie do robót ziemnych, wiem że najlepszy by był gumowo stalowy ale trafił mi się w dobrych pieniądzach stalowo-stalowy HAMM i stąd moje pytanie jak sobie radzi w terenie stalowo-stalowy nie ślizga się za bardzo? jakie macie doświadczenia? I co myślicie o marce Hamm jak z dostępem do części? Z tego co wiem to siedzi w nim silnik deutz'a, maszyna niemiecka to raczej z częściami też nie powinno być dużych problemów. Liczę na wasze opinie.
Pozdrawiam:)

Sobek
Młodszy operator

  • Posty: 195
  • Rejestracja: 12 Wrz 2007 21:47
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Pochwały: 6

Maszyna: 428C, MAN 6X6, Atlas 1404,

Firma: własna


Reklama

simmet

Walec HAMM

Postprzez grom1717 » 15 Kwi 2014 22:16

Jestem w posiadaniu walca stavostroj vsh 102. Maszyna stal - stal, masa 10t. Zajmuje się robotami ziemnymi. Walec generalnie daje sobie rade czy to piasek, ziemia. Jednak jeżeli ma wjechać pod jakąś górkę, to na takim gruncie typu właśnie piach, czy na błotku zaczyna się ślizgać. Oczywiście jeśli jest to górka już dosyć stroma, tak po płaskim czy na lekkich pochyleniach sobie radzi.

Autor postu otrzymał pochwałę

grom1717
Pomocnik operatora


Walec HAMM

Postprzez marian94 » 15 Kwi 2014 23:05

Do robót ziemnych tylko stal guma . Wiadomo jak to jest na budowie gdzieś się osuniesz albo zapadniesz i już stoisz nie wyjedziesz stalowym . A nawet jak nie będziesz miał roboty to stal guma możesz zawsze gdzieś na wynajem wcisnąć na nie jest zawsze jakaś robota

Autor postu otrzymał pochwałę
Jeśli pomogłem kliknij "pochwała"

Awatar użytkownika
marian94
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Maj 2010 22:34
  • Miejscowość: Pomorze
  • Pochwały: 15

Walec HAMM

Postprzez Sobek » 16 Kwi 2014 09:46

dziękuję z opinie, mam też walec ciągany z wibracją i teraz właśnie się zastanawiam czy go sobie nie zostawić właśnie do dobijania podłoża a ten kupić do dobijania warstw górnych, w sumie na stalowy też jest czasami robota bo i na masę równie dobrze też go mogę wysłać :) . A co myślcie o walcu HAMM? Mieliście z nim jakąś styczność?

Sobek
Młodszy operator

  • Posty: 195
  • Rejestracja: 12 Wrz 2007 21:47
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Pochwały: 6

Maszyna: 428C, MAN 6X6, Atlas 1404,

Firma: własna


Re: Walec HAMM

Postprzez Cortez » 30 Kwi 2014 19:39

Hamm czy Bomag bardzo dobry sprzęt, z częściami brak problemów jak mądrze eksploatowany to nie robi niespodzianek.

Cortez
Młodszy operator

Maszyna: Volvo

Firma: V.D.V


Walec HAMM

Postprzez Sobek » 27 Cze 2014 21:15

a mieliście może styczność z walcem ABG Puma 169? gumowo-stalowy silnik deutz 4cylidry

Sobek
Młodszy operator

  • Posty: 195
  • Rejestracja: 12 Wrz 2007 21:47
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Pochwały: 6

Maszyna: 428C, MAN 6X6, Atlas 1404,

Firma: własna


Walec HAMM

Postprzez korba71 » 27 Cze 2014 22:03

A u mnie kupili walec metgum. Atlas i moge gorąco polecic ,trzy lata i tylko drobne ustetki.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Walec HAMM

Postprzez Klawek » 16 Lip 2014 13:43

zdecydowanie polecam Hamm'a - serwis tych maszyn jest w Polsce w Poznaniu (wirtgen)
silniki deutz - praktycznie w tych maszynach nie do zajechania
walec do robót ziemnych to najlepszy z tej marki 3412 waga ok 14T odradzam 3412HT - bez serwisu samemu wielu rzeczy nie naprawimy
mniejsze "ziemniaki" też istnieją ale w Polsce sporadycznie
Walec stal - stal owszem owszem ale model HD75 i wszystkie jego pochodne czyli np. hd 75,4 odradzam za mały silnik :-( często w nich wychodzi korbowód bokiem i problemy z hydromotorami na porządku dziennym
walec guma guma GRW 10,15,20 nie do zaje.... naomiast nowsze GRW280 cóż jeszcze nie w pełni doskonałe
DV to pełen elektronik - 5komputerów :-) chodzi super ale im starszy tym gorzej zwłaszcza jak już instalacja się ze starości przeciera :-)
Jeżeli jakieś pytania odnośnie hamm'a zapraszam na PW

Klawek
Operator

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 Lut 2007 20:21
  • Miejscowość: Mrągowo
  • Pochwały: 3

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej