wibako

kramer 416 biegi (?)

kramer 416 biegi (?)

Postprzez Wiggles » 06 Kwi 2010 00:05

Witam!

Od niedawna jestem posiadaczem koparko ładowarki kramer 416. Jak dotąd wszystko jest ok oprócz jednej rzeczy. Otóż po prawej stronie od kierownicy są dwie dźwignie obok siebie. Wiem, że są to dźwignie od biegów lecz nikt nie potrafił mi wytłumaczyć podczas kupna co która dźwignia robi i w jakiej konfiguracji jest jaki bieg. Czy szanowni posiadacze kramera, lub ktokolwiek inny kto zna te maszyny mógłby mi w tym pomóc?

Przepraszam za banalne pytanie.
Pozdrawiam Wiggles.

Wiggles
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 05 Kwi 2010 23:57
  • Miejscowość: Mazowieckie

Reklama

simmet

Postprzez D-MaS » 24 Wrz 2010 20:39

kolego musze cie wyprowadzić z błędu po prawej stronie masz dwie dźwignie od przedniej łyżki góra/dół i zamykanie / otwieranie , a ta krótsza to jest od zabezpieczenia łyżki (ten siłownik który przesuwa sworznie zabezpieczające) biegi masz po lewej stronie metalowa wajcha od biegu terenowego kiedy jest przesunięta do przodu i biegu szosowego kiedy jest przesunięta do tyłu no i luz w pozycji środkowej, a pod kierownica masz przełącznik jazdy przód/luz/tył. z reszta post zamieściłeś w kwietniu tak więc już sam to odkryłeś :) jakby co pisz PW


Ps. ile Twoja maszyna ma motogodzin i czy też ma licznik nad przednią szybą po prawej stronie ?!
Ostatnio edytowany przez D-MaS, 26 Wrz 2010 02:20, edytowano w sumie 1 raz
historia maszyn:
schaeff skb 1000
liebherr 914 litronik (kołowa i gasienicowa)
schaeff hr 14 (bodajże :P )
O&K MH-5 Compact
kramer allrad 416s (cudna pszczółeczka jeszcze ...)

dopisze jak zmoenie maszyne :P

D-MaS
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 24 Wrz 2010 20:14
  • Miejscowość: Skarszewy

Postprzez Jarewa » 24 Wrz 2010 21:15

D-MaS napisał(a):kolego murze cie wyprowadzić z błędu po prawej stronie masz dwie dźwignie od przedniej łyżki góra/dół i zamykanie / otwieranie , a ta krótsza to jest od zabezpieczenia łyżki (ten siłownik który przesuwa sworznie zabezpieczające) biegi masz po lewej stronie metalowa wajcha od bieru terenowego kiedy jest przesynięta do przodu i biegu szosowego kiedy jest przesunięta do tyłu no i luz w posycji środkowej, a pod kierownica masz przełącznik jazdy przód/luz/tył. z reszta post zamieściłeś w kwietniu tak więc już sam to odkryłeś :) jakby co pisz PW


Ps. ile Twoja maszyna ma motogodzin i czy też ma licznik nad przednią szybą po prawej stronie ?!


Co ty pitolisz?

W firmie mamy 416si i biegi, dwie wajchy są po prawej stronie! w przedniej konsoli. Wajchy od osprzetu są po prawej stronie ale z podłogi idą.

Pierwsza wajcha licząc od lewej strony jest praca/jazda (szosa) uwaga w trybie szosa brak wstecznego. druga wajcha zmiana biegów 1-2

Czyli terenowe 2 do przodu dwa do tyłu
Szosa niestety tu bedzie ciezko w trybie szosa i druga wajcha w biegu 1 jest w rewersie do przodu i do tyły. W pozycji biegu 2 brak wstecznego ale za to jest bieg 3. Który się włacza rewersem. Zamiast wstecznego.

A rewers jest po lewej stronie konsoli.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez Wiggles » 08 Paź 2010 09:28

Witam!

przepraszam, że dopiero teraz odpisuje ale kolega Jarewa ma racje: dźwignie od pracy przednią łyżką ida z podłogi a mi chodziło o te na konsoli.

Dziekuje za odpowiedź ale nie za bardzo to zrozumiałem :S próbowałem wszystkich kombinacji i mam wrażenie ze mój kramer na jednym biegu jedzie szybciej a na wszystkich innych jedzie z taka samą prędkością...może coś z nim nie tak albo ja czegoś nie wiem do końca jak to ustawić...faktycznie po przełączeniu lewej dźwigni kramer jedzie tylko do przodu nawet na wstecznym...to jak ustawiać te dźwignie do jazdy po drodze a jak do pracy? byłbym wdzięczny za rady :)

Pozdrawiam Wiggles

Wiggles
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 05 Kwi 2010 23:57
  • Miejscowość: Mazowieckie

Re: kramer 416 biegi (?)

Postprzez annamielec » 10 Gru 2012 10:45

Kupiłem jakiś czas temu Kramera 416, i potrzebuję pomocy.
Czy może ktoś opisać mi wszystkie biegi.
Byłbym wdzięczny za zrobienie zdjęcia i opisanie.
proszę o pomoc...na pewno ktoś się znajdzie kto zna tą piekielną maszynę i mi pomoże
Z góry dzięki.

annamielec
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 10 Gru 2012 10:32

Maszyna: kramer416


kramer 416 biegi (?)

Postprzez rudesmen » 10 Gru 2012 16:07

Jarewa napisał(a):W firmie mamy 416si i biegi, dwie wajchy są po prawej stronie! w przedniej konsoli. Wajchy od osprzetu są po prawej stronie ale z podłogi idą.

Pierwsza wajcha licząc od lewej strony jest praca/jazda (szosa) uwaga w trybie szosa brak wstecznego. druga wajcha zmiana biegów 1-2

Czyli terenowe 2 do przodu dwa do tyłu
Szosa niestety tu bedzie ciezko w trybie szosa i druga wajcha w biegu 1 jest w rewersie do przodu i do tyły. W pozycji biegu 2 brak wstecznego ale za to jest bieg 3. Który się włacza rewersem. Zamiast wstecznego.

A rewers jest po lewej stronie konsoli.

annamielec ten opis nie jest wystarczający? Z czym masz problem?

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej