wibako

Co kupić?

Co kupić?

Postprzez dzidza » 10 Lut 2013 13:24

Witam koledzy, mam taki dylemat będe budował duży budynek gosp. przy którym będzie dużo prac ziemnych.
Zastanawiam się czy nie taniej będzie mi kupić koparkę niż wynająć.
Mam na oku koparko-ładowarkę ale nie ma 4x4.
Kolega powiedział mi że takim sprzętem nic nie zrobię

dzidza
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 10 Lut 2013 13:15

Reklama

simmet

Re: Co kupić?

Postprzez dawidk » 10 Lut 2013 15:12

A tam kolega pierdoły gada.

Jak teren nie podmokły, to śmiało możesz pracować maszyną bez napędu, robotę zrobisz bez problemu :-)

Jakim prawem pracują niby stare JCB, MF, ostrówki i co tam jeszcze istnieje... Tego jest jeszcze duuuuzzzoooo........

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Re: Co kupić?

Postprzez dzidza » 10 Lut 2013 15:16

Teren nie jest podmokły, raczej piaszczysty podejrzewam że po zebraniu warstwy ornej nie będzie gliny tylko piach

dzidza
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 10 Lut 2013 13:15

Re: Co kupić?

Postprzez dawidk » 10 Lut 2013 18:37

Jak nie podmokło, to prawie każdy sprzęt da radę... :-) potrzeba tylko trochę wprawy, i robotę swoją zrobisz, może jeszcze uda się na przysłowiową "flaszkę" zarobić po sąsiadach :-)


Nie rozumiem ludzi, którzy uważają, że jak sprzęt nie ma 110 koni, silnik z turbo, 4x4, najlepiej na równych kołach i wszystkie skrętne, dżojstiki hydrauliczne, klima, i bóg wie co jeszcze to roboty nie da sie zrobić....

PRACOWAŁ BĘDZIESZ U SIEBIE!! jeśli tylko maszyna sprawna, to wykonasz nią dokładnie te same prace co "nówki z salonu" tylko pewnie trochę wolniej, co nie znaczy że gorzej :-) A jaka satysfakcja :-)

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Co kupić?

Postprzez korba71 » 10 Lut 2013 18:59

dawidk napisał(a):, to wykonasz nią dokładnie te same prace co "nówki z salonu

chyba kolega sie zagalopował :D mozna oczywiscie pracowac i zadziwiac ale nie przesadzajmy ,ten naped na na dwie osie to nie byle pierdoła ze mozna machnać reką,czesto pracowałem na starych maszynach i niekiedy zamiast pracowac walczyłem z nimi :mrgreen:

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Co kupić?

Postprzez dawidk » 10 Lut 2013 20:51

Ale kolega kupuje maszyna NA WŁASNĄ BUDOWĘ. Czy zrobi daną robotę w 5 minut czy w 20 to i tak ma tę zaletę ze bedzie to praktycznie koszt paliwa :-) A nie każdy kupi starego cata czy JCB za minimum 40 - 50 tysi, tylko po to, żeby rano przywieźć łyżkę piasku, a po południu paletę cegły :-) Nawet ostrówkiem lepiej robić niż taczką czy łopatą :-) Nie mówię tu o robocie grubszej, np. kilkanaście godzin jeżdżenia non stop po budowie, czy na usługach, bo wtedy bez napędu nie ma szans :-) A jak robisz na swoje potrzeby, bez napędu przedniego, to nawet jak nabierzesz w łyżkę czegoś tam i już nie pójdzie wycofać, <częsta przypadłość tego typu maszyn> to po prostu wysypiesz i spróbujesz jeszcze raz, jak dojdziesz do wprawy to naprawdę bardzo rzadko będzie Ci ten napęd potrzebny :-)

Ja jak czasem gdzieś na budowie mnie gdzieś ktoś wpuści na kop - łąd, to potrafiłem pół dnia przejeździć bez włączonego napędu, chyba większość operatorów jak by in ten przodek zabrano to nie potrafiła by pracować na maszynie...

Ale referat wyszedl.....

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Co kupić?

Postprzez korba71 » 10 Lut 2013 20:59

dawidk napisał(a):Ale referat wyszedl.....

no rozpisałes sie :D

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Co kupić?

Postprzez medion » 10 Lut 2013 21:48

każdy tak pisze Na własne potrzeby a później chce coś dorobić jedzie zaniża stawkę bo sprzęt kiepski i mało wydajny i w ten sposób psuja rynek.
Szkoda gadać i pisać o takich sytuacjach. Ja mam jeden sprzęt starszy ale pełnowartościowy ful opcja drugi jak nówka i drażni mnie jak trupem ktoś robi za polowe kasy i zaniża stawki w ten sposób. :wall:
sssss

medion
Młodszy operator

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 16 Gru 2010 20:22
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 1

Re: Co kupić?

Postprzez dzidza » 10 Lut 2013 22:09

Spoko, ja na pewno nie będe robił Tobie konkurencji. Nie mam na to czasu.

dzidza
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 10 Lut 2013 13:15

Re: Co kupić?

Postprzez dawidk » 10 Lut 2013 22:37

Ja ci zaraz dam za śmieszne stawki. Mamy JCB z 1978 roku, poniżej 90 na godzinę nie wyjeżdża, pozatym zdaje sobie sprawe jaką mamy maszynę i co ona może, <klienci też>, co prawda jest tam krokodyl i teleskop, nie ma napędu 4x4... na wielkie budowy sie nie ma co pchać, ale robota w koło komina raz po raz jest :-) Po prostu maszyna kupiona za gotówkę, stoi to stoi, jeść nie wołą.
A w okolicy gość 428 jedzie za 75 ... a bl71 za 60 podobno... Leasing .... Tyle to mój szef bierze za minikoparkę netto :P:P:P

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Re: Co kupić?

Postprzez krzysiek1234 » 12 Lut 2013 14:03

W mojej okolicy też narobiło sie pseudo operatorów, parę lat temu było w mojej okolicy około 3 operatorów świadczących usługi teraz jest ich chyba 12 jak nie więcej.. Wcześniej brałem 90 zł za godzine miałem sie podnieść na 100 ale z tego wszystkiego musiałem zejść na 80 bo jak koleś robi jcb3cx za 65, 70zł to wybaczcie :crazy:

krzysiek1234
Pomocnik operatora

  • Posty: 75
  • Rejestracja: 29 Sie 2010 13:35
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 1

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej