wibako

JUMZ nie trzymają podpory i przedni pług

JUMZ nie trzymają podpory i przedni pług

Postprzez matek88 » 17 Sty 2013 12:17

Marka i model maszyny: jumz wersja budowlana
Rok produkcji: 1975

Witam, mam problem w mojej koparce a mianowicie, na zimnym oleju zaraz po odpaleniu podpory i przedni pług są mocniejsze dadzą rade podnieśc maszynę ale z czasem gdy olej zrobi sie ciepły podpory i pług składają się i koparka siada na koła średnio co minute muszę się od nowa podnosic. Mam teraz troche czasu i chciałbym to jakoś naprawic tylko nie wiem czy to jest wina pompy czy rozdzielacza? Jeśli mógłby mi ktoś w tym pomóc to z góry wielkie dzięki :)

Awatar użytkownika
matek88
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 03 Gru 2010 19:34
  • Miejscowość: podkarpacie

Reklama

simmet

Re: JUMZ nie trzymają podpory i przedni płóg

Postprzez motodarek » 17 Sty 2013 16:34

Opadanie maszyny na podporach świadczy o przeciekach na przednim rozdzielaczu, jeśli po rozgrzaniu jest słaby obrót i ma problemy żeby się podnieść na podporach i pługu to przednia pompa też do wymiany (ta większa, mała jest od wspomagania). Zarówno pompa jak i rozdzielacz przedni nie grzeszą w tych maszynach trwałością. ;)

motodarek
Operator

  • Posty: 356
  • Rejestracja: 03 Cze 2007 17:54
  • Miejscowość: EP
  • Pochwały: 4

Maszyna: JCB 3CX

Firma: malutka


Re: JUMZ nie trzymają podpory i przedni pług

Postprzez dawidk » 17 Sty 2013 22:35

Mieliśmy to samo, nie trzymały łapy, opadała koparka na koła, po wymianie rozdzielacza już nie opadała ale ciepła nie chciała się podnosić do góry na łapach, wystarczyło się podnieść na łyżce, opuścić łapy do końca i podnieść łyżkę, wtedy mogła i kilka godzin stać i trzymały łapki :-) Po wymianie przedniej pompy i ten problem ustąpił :-)

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


JUMZ nie trzymają podpory i przedni pług

Postprzez matek88 » 17 Sty 2013 23:46

Dzięki koledzy:) na początek zacznę od rozdzielacza bo jeśli chodzi o pompę to i z obrotem miałbym problem a u mnie tak nie jest, obrót działa bez problemu. Jeszcze jedno pytanko czy do tej małej pompy co jest z przodu mógłbym podłączyc orbitrol? bo w mojej jumzinie nie mam wspomagania i "trochę" ciężko jest uciągnąc kierownice...
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
matek88
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 03 Gru 2010 19:34
  • Miejscowość: podkarpacie

Re: JUMZ nie trzymają podpory i przedni pług

Postprzez dawidk » 18 Sty 2013 20:27

Teoretycznie, powinno działać z orbitrolem, podpiętym w powrót rozdzielacza. Jak używasz obrotu lub łąp to nie jeździsz, nie wiem co będzie jak będziesz kierował podczas podnoszenia lub opuszczania pługa... jest opcja że nie pójdzie wtedy kierować :-) Oryginalnie była chyba druga pompa. Nasza babcia miała podłączony orbitrol w powrót rozdzielacza i śmigało, ale w momencie podnoszenia pługa zacinało się kierowanie :-) ale po czasie przestało przeszkadzać. I pamiętać nie wyłączać wtedy małej pompy przy silniku :)

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


JUMZ nie trzymają podpory i przedni pług

Postprzez matek88 » 23 Sty 2013 18:40

Jak uporam się z tymi problemami to podzielę się z Wami wnioskami.
Dzięki za pomoc:) pozdrawiam.

Awatar użytkownika
matek88
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 03 Gru 2010 19:34
  • Miejscowość: podkarpacie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej