wibako

Nowa pompa hydrauliczna do ostrówka, jaka i gdzie?

Nowa pompa hydrauliczna do ostrówka, jaka i gdzie?

Postprzez sqblak » 01 Sie 2012 21:02

Witam, posiadam ostrówka i potrzebuję nowej pompy hydraulicznej. W tej chwili mam starą, regenerowaną kilka razy na której koparka nie ma "jadu".

Orientuje się ktoś gdzie można dostać nowe pomypy do ostrówka? Oryginalne, ewentualnie jakieś lepsze zamienniki (o ile takie są).

sqblak
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 26 Wrz 2008 01:35
  • Miejscowość: podkarpacie

Reklama

simmet

Re: Nowa pompa hydrauliczna do ostrówka, jaka i gdzie?

Postprzez iras_der » 01 Sie 2012 21:20

Witam spróbuj wejść na stronę kryspol wyszków lub sinus ostrówek oni handlują tymi rzeczami. Powiem tak nowa pompa nie zawsze jest dobra jak ktoś dobrze zregeneruje to jest nieraz lepsza jak nowa. polecam na pewniaka hydrotor tuchola, robią super. namiary są na ich stronie internetowej. Pozdrawiam.

iras_der
Młodszy operator

  • Posty: 103
  • Rejestracja: 25 Lip 2010 19:52
  • Miejscowość: okolice Włocławka
  • Pochwały: 12

Maszyna: Ostrówek KT0162,Caterpillar 428,CATD5N,HSW534 CAT434 CAT323D

Firma: Roboty Ziemne


Nowa pompa hydrauliczna do ostrówka, jaka i gdzie?

Postprzez piotr 40 » 01 Sie 2012 22:53

Witam, zawsze wydawało mi się, że podzespół nowy jest lepszy od regenerowanego, ponieważ jest wykonany z nieużywanych jeszcze elementów, a tu nagle taka rewelacja. Nowe nie zawsze lepsze od regenerowanego, tzn. jak to rozumieć?
Jesli cos jest nowe, to jest nowe, a jeśli regenerowane to uzyte zostały elementy NADAJĄCE sie do uzytkowania.
Moge się domyślac że Kolega miał na myśli marną jakość nowych podzespołów, ale to jest zupełnie inna sprawa i nie powinno się robić komuś "wody z mózgu"

piotr 40
Młodszy operator

  • Posty: 132
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 09:09
  • Miejscowość: wlkp.
  • Pochwały: 2

Nowa pompa hydrauliczna do ostrówka, jaka i gdzie?

Postprzez mechanior » 02 Sie 2012 01:56

regeneracja polega na tym że regeneruje się elementy lub wymienia na nowe a nie wpycha stare jako tako sprawne
dlatego jeśli element zregenerowany jest wg zasad to jest RÓWNORZĘDNY Z NOWYM pod względem sprawności i trwałości
co więcej jeśli jest to wykonane solidnie i zastosowano technologie oraz elementy nowe (czasem trzeba coś wymienić bo nie nadaje się do naprawy) wysokiej jakości to tak zregenerowany element jest na pewno lepszej jakości od badziewnej, fabrycznie nowej podróby
więc wypowiedź kolegi wydaje mi się logiczna...

ale w przypadku pomp zębatych jakakolwiek regeneracja wydaje mi się bez sensu z racji konstrukcji tego podzespołu...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Nowa pompa hydrauliczna do ostrówka, jaka i gdzie?

Postprzez iras_der » 02 Sie 2012 22:47

witam ja nie chce nikomu robic wody z mózgu jak to kolega napisal tylko sluze rda. a doswidczenia wiem ze pompy do ostrowka produkowly zkh warynski a tam stawiano na ilosc a nie jakosc w dodatku mieli wyeksploatowane obrabiarki i stosowali liche uszczelnienia. w przypadku hydrotoru oni wchodzili na rynek i stawiali na jakosc mieli nowe obrabiarki i stosowali dobre uszczelnienia i dlatego stare wygrywalo z nowym. ja osobiscie tez stawiam na nowe ale nie zawsze to pokrywa sie ta teoria pozdrawiam

iras_der
Młodszy operator

  • Posty: 103
  • Rejestracja: 25 Lip 2010 19:52
  • Miejscowość: okolice Włocławka
  • Pochwały: 12

Maszyna: Ostrówek KT0162,Caterpillar 428,CATD5N,HSW534 CAT434 CAT323D

Firma: Roboty Ziemne


Re: Nowa pompa hydrauliczna do ostrówka, jaka i gdzie?

Postprzez sqblak » 03 Sie 2012 13:52

Ok panowie pompa zamówiona została wczoraj. Firma to chyba właśnie Waryński o której pisał iras_der, gdyż cenowo w hydrotorze wychodziło ~50% drożej. Co do jakości to się okaże w przyszłym tygodniu.

sqblak
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 26 Wrz 2008 01:35
  • Miejscowość: podkarpacie

Nowa pompa hydrauliczna do ostrówka, jaka i gdzie?

Postprzez manius » 07 Sty 2013 20:09

koledzy a powiedzcie mi jak sie maja obroty silnika w ostrowku, do obrotow pompy?
moge kupic taka przystawke bo byc moze mi sie przyda, tylko nieiwem jakie ma parametry :?
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Król Julian

manius
Fachoperator

  • Posty: 1025
  • Rejestracja: 16 Maj 2010 12:18
  • Miejscowość: brzesko
  • Pochwały: 17

Maszyna: cat 442d ;)


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej