wibako

Skarpówka hydrauliczna - obsługa?

Skarpówka hydrauliczna - obsługa?

Postprzez mechanior » 16 Gru 2011 00:40

kolega bodzio nie po raz pierwszy zaskakuje nas dziwnym nazewnictwem, to nie ważne jak to się nazywa "u was" czy "u nas"
należy stosować nazwy przyjęte w języku polskim, wystarczy poczytać odpowiednie publikacje tematyczne w tym nasze forum albo nawet allegro czy googla

a teraz technicznie:
stosowanie zamka hydraulicznego w skarpówce JEST NIEDOPUSZCZALNE i grozi uszkodzeniem siłowników
zawory liniowe są właśnie po to by zabezpieczać przed przeciążeniem siłownika w wyniku oparcia się na nim ciężarem maszyny
WSZYSTKIE znane mi konstrukcje skarpówek NIE POSIADAŁY ZAMKÓW, co więcej zawory bezpieczeństwa są ustawiane o wiele "niżej" niż w całej reszcie obwodów maszyny, profilowanie powierzchni nie wymaga siły tylko precyzji
zamek hydrauliczny jest urządzeniem bezpieczeństwa montowanym w obwodach które muszą spełniać wymogi zabezpieczenia życia i zdrowia ludzkiego, dlatego są w podporach i dlatego w niektórych krajach montuje się je na siłownikach ramion koparko-ładowarek (tam gdzie taka maszyna służy jako urządzenie dźwigowe)
zamek i zawór bezpieczeństwa/liniowy/uderzeniowy/szokowy wykluczają się nawzajem
bo zamek ma DEFINITYWNIE UNIEMOŻLIWIĆ RUCH siłownika bez zewnętrznej ingerencji, natomiast ten drugi ma ten ruch umożliwić W SYTUACJI PRZECIĄŻENIA OBWODU, dlatego ciśnienie tych zaworów jest dostosowane do konstrukcji mechaniczno-hydraulicznej danego elementu maszyny, w tym przypadku łyżki skarpującej

na dodatek niektóre maszyny posiadają regulatory przepływu w obwodzie skarpówki by dostosować prędkość pracy "kiwaka" do wymagań precyzji i operatora, kilka razy montowałem takie ustrojstwa na życzenie klienta
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Reklama

simmet

Skarpówka hydrauliczna - obsługa?

Postprzez rafalcase » 16 Gru 2011 15:36

Nigdy nie widziałem w żadnej skarpówce, mniejszej i większej, zamków hydraulicznych, stąd moje zdziwienie o co chodziło koledze bodzio.
Pozostaje jeszcze pytanie, zdecydowałem się na przeróbkę mojej łyżki, jakiej długości i średnicy są siłowniki które je przechylają? Może ktoś z posiadaczy takowej łyżki do kop-ład zmierzy te dwie wartości? Potrzebne mi są żeby wiedzieć jakie siłowniki zamówić, żeby niebyły przewymiarowane i miały odpowiednią długość. Chodzi mi o odległość od ucha do ucha w pozycji zamkniętej i rozsuniętej oraz średnica tłoczyska.
dzięki za wszelkie informacje
Pozdrawiam
Rafal

rafalcase
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 28 Gru 2010 11:01
  • Miejscowość: Bielsko-Biała

Skarpówka hydrauliczna - obsługa?

Postprzez wyspa » 15 Mar 2012 17:19

Odświeżę temat. Kolego rafalcase udało się skonstruowanie tej skarpówki?
Sprzedaż kręgów i przepustów betonowych.
Usługi budowlane woj. Podlaskie. Tel 603849552

Awatar użytkownika
wyspa
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 15 Maj 2008 13:12
  • Miejscowość: Podlaskie

Maszyna: Cat 434E


Skarpówka hydrauliczna - obsługa?

Postprzez rafalcase » 16 Mar 2012 17:46

Witam
Niestety z uwagi na budowę domu, wszelkie "luźne" pieniążki muszą iść na budowę.
Temat cały czas aktualny, wszytko już chyba wiem, więc jak tylko załatwię krechę na dokończenie domu, to na pewno urwę trochę złotówek na zrobienie mojej magicznej łyżki. Rozmawiałem ze znajomym ślusarzem i mówił, że przerobi mi moją łyżkę na uchylną bez większych problemów.
Jak tylko się dorobię takiej łyżki i linii do niej, to od razu pochwalę się fotkami, szczegółowym opisem i kosztorysem.
Pozdrawiam
Rafal

rafalcase
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 28 Gru 2010 11:01
  • Miejscowość: Bielsko-Biała

Re: Skarpówka hydrauliczna - obsługa?

Postprzez pawel.l22 » 05 Lis 2012 08:14

witam mam pytanie czy da się naprawić zawór bespieczeństwa liniowy?kolega mi mówił że regeneracja polega na wymianie sprężynek

pawel.l22
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 18 Cze 2011 19:38

Maszyna: zmienne


Skarpówka hydrauliczna - obsługa?

Postprzez mechanior » 05 Lis 2012 11:57

takich zaworów nie powinno się naprawiać, bo to urządzenie bezpieczeństwa
nie zawsze problem tkwi tylko w sprężynach
oczywiście jeśli są popękane i usterka jest oczywista to wtedy można wymienić tylko sprężynę/y
czasem jednak uszkodzenia dotyczą wytarć czy ubytków, odkształceń lub zarysowań powierzchni
wtedy pozostaje wymiana na nowy oczywiście są firmy które podejmują się regeneracji
decyzja pozostaje jednak w waszych rękach
nieprawidłowo skalibrowany zawór może doprowadzić do dalszych uszkodzeń

a tak btw to twój post nie ma nic wspólnego z tematem, w takich przypadkach trzymamy się zasady: NOWY PROBLEM -> NOWY TEMAT
zajrzałem tu przez przypadek, twój post nie ma wiele wspólnego z obsługą skarpówki
nikt zainteresowany (np firma regenerująca zawory czy ktoś posiadający wiedzę dot. ich naprawy) raczej nie zajrzy do tematu dotyczącego obsługi skarpówki, bo i po co...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej