wibako

Czy warto kupić nowego cat 428 E

Moderator: mechanior

Czy warto kupić nowego cat 428 E

Postprzez Marcindrze » 11 Paź 2009 21:13

Witam

Zamierzam kupic nową koparko-ładowarke i wstępnie wybór padł na cata 428 E . Obecnie posiadam cata428 C z 1998 r oraz koparke kołową. Co sądzicie o zakupie nowej koparko-ładowarki. Prosze o opinie.

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Reklama

simmet

Postprzez mechanior » 11 Paź 2009 22:54

doradzam 432E, jest na joyach. posiada sprawdzoną pompę hydrauliki A10VO74, pierwsze modele 428E były obarczone kilkoma wadami fabrycznymi, ale jeśli chcesz kupić nową maszynę to nie masz się czym martwić bo większość wad już została wyeliminowana
sugerowałbym jednak abyś przyjrzał się konkurentom CATa a zwłaszcza JCB, VOLVO , KOMATSU czy CASE i innym, warto się przekonać i porównać, moim zdaniem jakość wyrobów wiodących marek jest jednakowa (jednakowo żenująco niska w świetle doświadczeń z maszynami produkowanymi w ciągu ostatnich 20 lat)
za CATem przemawia jego popularność co skutkuje dobrym dostępem do zamienników części i taniego serwisu wtórnego (nieautoryzowanego), co prawda poślizgi przy wprowadzaniu do produkcji i sprzedaży koparko-ładowarek serii E zaowocowało spadkiem popularności marki na rzecz konkurencji (zwłaszcza tej najmniej popularnej i dużo tańszej, JCB nie zanotowało drastycznego wzrostu sprzedaży)
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez Marcindrze » 12 Paź 2009 07:25

mechanior napisał(a):doradzam 432E, jest na joyach. posiada sprawdzoną pompę hydrauliki A10VO74, pierwsze modele 428E były obarczone kilkoma wadami fabrycznymi, ale jeśli chcesz kupić nową maszynę to nie masz się czym martwić bo większość wad już została wyeliminowana
sugerowałbym jednak abyś przyjrzał się konkurentom CATa a zwłaszcza JCB, VOLVO , KOMATSU czy CASE i innym, warto się przekonać i porównać, moim zdaniem jakość wyrobów wiodących marek jest jednakowa (jednakowo żenująco niska w świetle doświadczeń z maszynami produkowanymi w ciągu ostatnich 20 lat)
za CATem przemawia jego popularność co skutkuje dobrym dostępem do zamienników części i taniego serwisu wtórnego (nieautoryzowanego), co prawda poślizgi przy wprowadzaniu do produkcji i sprzedaży koparko-ładowarek serii E zaowocowało spadkiem popularności marki na rzecz konkurencji (zwłaszcza tej najmniej popularnej i dużo tańszej, JCB nie zanotowało drastycznego wzrostu sprzedaży)


Witam

Brałem pod uwagę równierz JCB 3CX Super ale jcb ostatnio też się popsuł wycieki z pompy hydraulicznej to częsta wada. Pozatym silnik w CAT perkins w JCB już własnej produkcji. Case posiada znajomy na równych kołach pali jak lokomotywa. Naprawiane miał też pare rzeczy.

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Postprzez jacobs73 » 12 Paź 2009 13:04

jeśli chcesz spać w miarę spokojnie wybierz CAT lub JCB - ze względu na doświadczenia obu marek w produkcji tych maszyn, no i jak na serwis i cześci - fachowców od nich nie brakuje - inne marki, brak doświadczenia w produkowaniu tego modelu - jak volvo czy brak wsparcia serwisowego lub po prostu jeszcze wiekszy badziew, ale JCB nie bierz z pompami zębatymi - wydatek pompy uzależniony od obrotów silnika, a Ty tankujesz.
Ostatnio edytowany przez jacobs73, 09 Sty 2010 12:03, edytowano w sumie 1 raz
www.jg-serwis.pl - wszystko do maszyn budowanych

jacobs73
Młodszy operator

  • Posty: 112
  • Rejestracja: 09 Lut 2009 16:32
  • Miejscowość: Szczecin
  • Pochwały: 1

Postprzez Marcindrze » 12 Paź 2009 17:29

jacobs73 napisał(a):jeśli chcesz spać w miarę spokojnie wybierz CAT lub JCB - ze względu na doświadczenia obu marek w produkcji tych maszyn, no i jak na serwis i cześci - fachowców od nich nie brakuje - inne marki, brak doświadczenia w produkowaniu tego modelu - jak volvo czy brak wsparcia serwisowego lub po prostu jeszcze wiekszy badziew, ale JCB nie bierz z pompami zębatymi - wydatek pompy uzależniony od obrotów silnika, a Ty tankujesz.



Dzięki z tego co mi wiadomo to JCB 3CX super ma tylko pompy zębate dopiero 4cx ma pompę wielotłoczkową ale ta maszyna pożera paliwko a ja chce kupic koparko-ładowarkę na usługi. Znam operatorów co pracuja na JCB 4CX każdy ci powie ze palą dużo. Zastanawiam się jeszcze nad 3CX super ale w tej koparko-ładowarce sa pompy zębate i raczej faworytem jest CAT chociaż model 428E z początku produkcji miał troszkę felerów-ponoć już to poprawili jak każdy nowy model wszystko wychodzi w praniu.
Ostatnio edytowany przez Marcindrze, 09 Sty 2010 12:03, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Postprzez stasiekss1 » 08 Sty 2010 23:00

jacobs73 napisał(a):jeśłi chcesz spać w miarę spokojnie wybierz CAT lub JCB - ze względu na doświadczenia obu marek w produkcji tych maszyn, no i jak na serwis i cześci - fachowców od nich nie brakuje - inne marki, brak doświadczenia w produkowaniu tego modelu - jak volvo czy brak wsparcia serwisowego lub po prostu jeszcze wiekszy badziew, ale JCB nie bierz z pompami zębatymi - wydatek pompy uzależniony od obrotów silnika, a Ty tankujesz.

stasiekss1
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 03 Sty 2009 23:55
  • Miejscowość: nie

Postprzez TECHMAR » 03 Lut 2010 12:27

Ja bym odradzał posiadam 432 D i E polecam serie D od 2003r w moim E miałem już sporo napraw a D nic jak chodził tak chodzi bez awari jako ciekawostke powiem ze w E naprawiałem juz tylny most i wyciągałem z niego łożyska made in poland z pekniętymi bieżniami

TECHMAR
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 04 Maj 2007 18:13
  • Miejscowość: LUBIN

Maszyna: 14 maszyn CAT i 200 innych

Firma: Techmar


Postprzez Marcindrze » 03 Lut 2010 23:34

TECHMAR napisał(a):Ja bym odradzał posiadam 432 D i E polecam serie D od 2003r w moim E miałem już sporo napraw a D nic jak chodził tak chodzi bez awari jako ciekawostke powiem ze w E naprawiałem juz tylny most i wyciągałem z niego łożyska made in poland z pekniętymi bieżniami


Witam

No niezle kolego to mam kupic JCb lepiej :lol: . Obecnie posiadam CAT 428 C i mostu nie naprawiałem. Moj kolega ma CAT 432E z 2009 r 133 h przebiegu kupował w BM naprawiali mu też most dyfer się rozkrecił i pukało błąd przy montażu.

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Re: Czy warto kupić nowego cat 428 E

Postprzez PIOTRHAJA » 05 Lut 2010 11:12

Marcindrze napisał(a):Witam

Zamierzam kupic nową koparko-ładowarke i wstępnie wybór padł na cata 428 E . Obecnie posiadam cata428 C z 1998 r oraz koparke kołową. Co sądzicie o zakupie nowej koparko-ładowarki. Prosze o opinie.



jak masz duzo roboty na maszyne to biez noweczke 432

Awatar użytkownika
PIOTRHAJA
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 14 Lut 2008 19:36
  • Miejscowość: centrum.prawie z miasta

Postprzez Marcindrze » 05 Lut 2010 21:27

TECHMAR napisał(a):Ja bym odradzał posiadam 432 D i E polecam serie D od 2003r w moim E miałem już sporo napraw a D nic jak chodził tak chodzi bez awari jako ciekawostke powiem ze w E naprawiałem juz tylny most i wyciągałem z niego łożyska made in poland z pekniętymi bieżniami


Kolego daj do siebie namiar na PW chce porozmawiac o CAT 432 E

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Postprzez mechanior » 06 Lut 2010 00:46

Marcindrze napisał(a):Case posiada znajomy na równych kołach pali jak lokomotywa. Naprawiane miał też pare rzeczy.


695 CASE - pali jak transatlantyk i psuje się jak mondeo... przegieli z komplikacją instalacji elektrycznej, zresztą poczytajcie tematy z działu CASE, wyraźnie słabo im poszło z elektryką...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez wykopiemy » 08 Lut 2010 21:16

mechanior napisał(a):doradzam 432E, jest na joyach. posiada sprawdzoną pompę hydrauliki A10VO74, pierwsze modele 428E były obarczone kilkoma wadami fabrycznymi, ale jeśli chcesz kupić nową maszynę to nie masz się czym martwić bo większość wad już została wyeliminowana
sugerowałbym jednak abyś przyjrzał się konkurentom CATa a zwłaszcza JCB, VOLVO , KOMATSU czy CASE i innym, warto się przekonać i porównać, moim zdaniem jakość wyrobów wiodących marek jest jednakowa (jednakowo żenująco niska w świetle doświadczeń z maszynami produkowanymi w ciągu ostatnich 20 lat)
za CATem przemawia jego popularność co skutkuje dobrym dostępem do zamienników części i taniego serwisu wtórnego (nieautoryzowanego), co prawda poślizgi przy wprowadzaniu do produkcji i sprzedaży koparko-ładowarek serii E zaowocowało spadkiem popularności marki na rzecz konkurencji (zwłaszcza tej najmniej popularnej i dużo tańszej, JCB nie zanotowało drastycznego wzrostu sprzedaży)


Witam !

Jestem zainteresowany kupnem nowej 428 E. Czy ktoś ma jakieś info co zostało zmienione oprócz wysięgu w najnowszym modelu. Jeśli chodzi o pompy w serii E to mam gorącą prośbę do Mechaniora o opinię mianowicie
Mam problem z Catem 428 E z 2008. W styczniu pojawiały się problemy z hydrauliką (np. zacinanie się tylnego wysięgu lub np. kierownica podczas skrętu i jednoczesnego dźwigania przedniej łyżki odbijała w przeciwną stronę albo np brak mocy w przedniej łyżce bez solidnego zagrzania maszyny). Po zgłoszeniu problemy do BM przyjechał serwis i wlał 2 l dodatku do oleju hydraulicznego. Dla mnie ten uszlachetniacz jest kojarzony z "moto-doktorem" do zarzniętych silników. Obecnie z powodu zimy maszyna nie dużo chodzi ale przez te kilkanaście mtg, które zrobiłem po wlaniu uszlachetniacza maszyna chodzi bez zarzutu. Boję się, że siada pompa a przedłużoną gwarancję mam tylko do maja. Co robić ?? Naciskać na wymianę pompy ?? Z drugiej strony boję się, że wrzucą mi jakąś padakę po regeneracji i będzie jeszcze gorzej. Będę wdzięczny za opinię
wykopiemy

wykopiemy
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 Sty 2010 20:39
  • Miejscowość: Śląskie

Postprzez Marcindrze » 08 Lut 2010 21:26

wykopiemy napisał(a):
mechanior napisał(a):doradzam 432E, jest na joyach. posiada sprawdzoną pompę hydrauliki A10VO74, pierwsze modele 428E były obarczone kilkoma wadami fabrycznymi, ale jeśli chcesz kupić nową maszynę to nie masz się czym martwić bo większość wad już została wyeliminowana
sugerowałbym jednak abyś przyjrzał się konkurentom CATa a zwłaszcza JCB, VOLVO , KOMATSU czy CASE i innym, warto się przekonać i porównać, moim zdaniem jakość wyrobów wiodących marek jest jednakowa (jednakowo żenująco niska w świetle doświadczeń z maszynami produkowanymi w ciągu ostatnich 20 lat)
za CATem przemawia jego popularność co skutkuje dobrym dostępem do zamienników części i taniego serwisu wtórnego (nieautoryzowanego), co prawda poślizgi przy wprowadzaniu do produkcji i sprzedaży koparko-ładowarek serii E zaowocowało spadkiem popularności marki na rzecz konkurencji (zwłaszcza tej najmniej popularnej i dużo tańszej, JCB nie zanotowało drastycznego wzrostu sprzedaży)


Witam !

Jestem zainteresowany kupnem nowej 428 E. Czy ktoś ma jakieś info co zostało zmienione oprócz wysięgu w najnowszym modelu. Jeśli chodzi o pompy w serii E to mam gorącą prośbę do Mechaniora o opinię mianowicie
Mam problem z Catem 428 E z 2008. W styczniu pojawiały się problemy z hydrauliką (np. zacinanie się tylnego wysięgu lub np. kierownica podczas skrętu i jednoczesnego dźwigania przedniej łyżki odbijała w przeciwną stronę albo np brak mocy w przedniej łyżce bez solidnego zagrzania maszyny). Po zgłoszeniu problemy do BM przyjechał serwis i wlał 2 l dodatku do oleju hydraulicznego. Dla mnie ten uszlachetniacz jest kojarzony z "moto-doktorem" do zarzniętych silników. Obecnie z powodu zimy maszyna nie dużo chodzi ale przez te kilkanaście mtg, które zrobiłem po wlaniu uszlachetniacza maszyna chodzi bez zarzutu. Boję się, że siada pompa a przedłużoną gwarancję mam tylko do maja. Co robić ?? Naciskać na wymianę pompy ?? Z drugiej strony boję się, że wrzucą mi jakąś padakę po regeneracji i będzie jeszcze gorzej. Będę wdzięczny za opinię


Witam

Kolego odnosnie nowego CAT seria E po modyfikacji to zmieniono teleskop podobny jak w JCB tylko masywniejszy, konik , wkładki wymienne podpór luz reguluje się wkrecajać srubę podobno jest w 428 E i 432E taka sama pompa hydrauliki ale nie ma pewnej informacji. Jutro będe miał zdjęcia nowego CAT 432 E/2 po modyfikacji to prześle na e- maila

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Postprzez palladek » 23 Lut 2010 21:53

na uslugi to niestety lepszy model c z perkinsem, pali mnie od e srednio litr do dwóch na mtg a wiesz ze litr razy mtg to sie nazbiera sam mam model c i stac mnie na e ale sie szczypie nie wiem co nowszego wybrac a moze zostac z c sam nie wiem
Ostatnio edytowany przez palladek, 27 Lut 2010 22:53, edytowano w sumie 1 raz

palladek
Pomocnik operatora

  • Posty: 94
  • Rejestracja: 10 Lip 2007 18:27
  • Miejscowość: jankowice
  • Pochwały: 1

Postprzez Marcindrze » 24 Lut 2010 15:15

palladek napisał(a):na uslugi to niestety lepzy model c z perkinnsem pali mnie od e srednio litr do dwóch na mtg a wiesz ze litr razy mtg to sie nazbiera sam mam model c i stac mnie na e ale sie szczypie nie wiem co nowszego wybrac a moze zostac z c sam nie wiem



Witam

Obecnie kupiłem nowego cat 432E ale zostawiam CATA 428 C 1998r na takie robótki pod fundamenty kable itp. to idealna maszyna mało pali silnik bez turbo mało problemów z tym silnikiem wiadomo w silniku najszybciej jest problem z turbiną. Mam tylko lekkie luzy na koniku w tym CAT 428 C naprawie to i przegląd olejów i dalej bedzie koparka smigać. Wiadomo ze silnik z turbiną bedzie palił wiecej jesli ma te 100 KM. Poza tym wszystkie nowe maszyny nie są robione na jakość jak kiedyś. :mrgreen:
Ostatnio edytowany przez Marcindrze, 27 Lut 2010 22:54, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Postprzez mojsza » 25 Lut 2010 18:58

Witam

Pracowałem na CAT 428E z 2009 roku, przejąłem ją ze stanem licznika ok. 950 mth, w swojej historii posiadała już dwóch operatorów. Ogólnie to dobra maszyna, przyjemnie się na niej pracuje, jeśli ma robić rzeczy na miarę swoich możliwości. Nie za dobrze sobie radzi z przewożeniem ciężkich ładunków na widłach, takich jak np. płyty drogowe. Usterki z jakimi się spotkałem to brak ręcznego (śrubka się zgubiła), brak klaksonu (ktoś wyciągnął bezpiecznik), jedno koło nie trzymało ciśnienia, kilka urwanych kalamitek. A więc nic poważnego. Widziałem natomiast pracę dwóch innych 428 modele C oraz D i odniosłem wrażenie, że tamte maszyny są lepsze od modelu E. Jeśli ma być to nowe i CAT to przychylam się do propozycji kolegi mechanior'a, bierz 432E, nie będziesz żałował, a i operator będzie zadowolony z tego sprzętu - joye rulez :mrgreen:

Pozdrawiam
Widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę,
Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi!!

Awatar użytkownika
mojsza
Pomocnik operatora

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 22 Mar 2009 19:49
  • Miejscowość: Zambrów

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej